Най - вълнуващия въпрос зимно време.
silent - майстор
След като преброих остатъка съм изгорил за сезона 171чувала основно за отопление на около 65кв...само о празниците съм добавял още 50кв...което е приемливо за мен ако не беше хамалогията и очертаващите се цени за по 500лв на тон...
marton - помощник
нед яну 17, 2021 12:53 pmMcl написа:
За да направим точна сметка и да не заблуждаваме никого ето го моят резултат:
1130кг. за 96 дни отопление и топла вода е = 11,77кг. средно на денонощие. Изразено в пари:
11,77*0,34стотинки=4 лв. за денонощие.
С какъв котел/камина си?
вт авг 24, 2021 9:29 pmmarton написа:
нед яну 17, 2021 12:53 pmMcl написа:
С какъв котел/камина си?
Грейко Бижу, мисля го убеждавахме за 10, той взе 16, а после май питаше нещо за малката кошничка.
S7oyangeorgiev - напреднал
Здравейте колеги! :) Извинявам се ако въпросът ми не е за тази тема, но ще се радвам ако ме насочите към правилното място. Всички знаем, че цените на пелетите станаха доста високи. Дочух, че имало някакви групи или форуми, където хората се събирали и поръчвали заедно по-голямо количество пелети с цел по-ниска цена. Някой запознат ли е с тази практика и къде се обсъждат тези поръчки? Предварително Ви благодаря за отговорите. :prayer:
ср окт 19, 2022 11:35 pmS7oyangeorgiev написа:
Провери фейса!
шоп - майстор
ср окт 19, 2022 11:35 pmS7oyangeorgiev написа:
Дочух, че имало някакви групи или форуми, където хората се събирали и поръчвали заедно по-голямо количество пелети с цел по-ниска цена.
Малко късно си се сетил. Ниски цени се намират извън отоплителният сезон. Сега започва извиването на ръцете. За догодина се разбери със съседи и приятели да вземете един тир пелети и да си го разделите. На непознати не вярвай.
Последна промяна от шоп на чет окт 20, 2022 8:57 am, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
За цените на палетите знаем че са високи. Не се мотай с групи а прежалвай парата и купувай. Паднат ли градусите ще се вдигнат цените.
S7oyangeorgiev - напреднал
чет окт 20, 2022 6:22 amшоп написа:
ср окт 19, 2022 11:35 pmS7oyangeorgiev написа:
Дочух, че имало някакви групи или форуми, където хората се събирали и поръчвали заедно по-голямо количество пелети с цел по-ниска цена.
Малко късно си се сетил. Ниски цени се намират извън отоплителният сезон. Сега започва извиването на ръцете. За догодина се разбери със съседи и приятели да вземете един тир пелети и да си го разделите. На непознати не вярвай.
Аз за този сезон взех, но на цена 850 лв за тон. След това чух, че имало групи се събирали и поръчвали големи количества и им излизало по 500 лв. на тон, което си е голяма разлика в цената.
Svezar - специалист
500 лв на тон....ма ще да са били слънчогледови :-D Иначе кажи къде има по толкова, хората веднага плащат десет тира :)

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: