Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Котел Бисолид 45 кв. горелка бисолид 35 кв. Бойлер 200л. къща РП 360кв. 50 кг. [img][img][/img][/img]на 24 часа . От 6.00 до 22.00 е на 22 градуса през нощта е 20 градуса . Пелети не много хубави много пепел и много шлака .

Прикачен файл

IMG_1494.JPG
andy_forresite - майстор
До тук 320 лева с бойлера. Отопление не по-малко от 15-16 часа на ден горене без гасене, постоянен пламък. 23 градуса с термоглави.
nelim - специалист
andy_forresite написа:
До тук 320 лева с бойлера. Отопление не по-малко от 15-16 часа на ден горене без гасене, постоянен пламък. 23 градуса с термоглави.
При теб нещата явно изглеждат доста по-добре от миналата година с новия котел и слънчогледовите пелети :)

Ето и от мен до 01.01.2018

окт - 15 торби
ное - 32 торби
дек - 42 торби

Общо към 90 торби - 1350кг

Отоплявам 2 етажа по 60 квадрата, но горния не го топля целия и реално отоплявам към 80кв общо, къщата е със сменена дограма но без изолация и калкани - гр. Пловдив - реално времето не е било студено с изключение на няколко дни от ноември и малко повече от декември.

ЕкоСпар АлбаБ - смятам за догодина да правя изолация защото сега покрай нова година ни нямаше 30 и 31, в който камината беше загасена и температура в стаите за 2дни падна на 14градуса, водата падна на 8, на първи като я запалих сутринта и чак вечерта се стопли къщата, а времето не беше никак студено - през деня навънка беше 11гр - явно плача за изолация доста :)
dier - напреднал
Rumen89 написа:
dier написа:
bmahob написа:
При тая хладно "пролет" аз ударих 1 тон за 3 месеца всекидневно отопления :-D
За трите месеца съм на 1, 200кг
Какво отоплявате?
Къща 80кв. със сменена дограма, без изолация...
bmahob - майстор
65_70м2 с външна изола ия, без тавани, втори етаж+калкан на югозапад, демек северно изложение, отдолу +половината калкан не се отоплява въобще, над мен покрив без обшивка
ники_ник - специалист
Да докладвам и аз :yawinkle: 2 етажа общо 128 кв.Външна топлоизолация 5 см. качествена дървена двукатна дограма,5 см вата над дървен таван.Котел Виадрус 29 кв(тунингован)с горелка Фероли П7(втори сезон).Бойлер 150 л .Горелката работи в модулация до 3 степен и програматор 10 - 14 часа .Темп . в помещенията е 20 - 22 градуса (радиаторите са с термоглави)
Октомври 90 кг - 90 часа
Ноември 640 кг-235 часа
Декември 690 кг -392 часа
1420 кг букови пелети.Къщата е в полите на Люлин планина.
tweety.vr - напреднал
Да кажа и за нас, защото ни е за първа зима отоплението с парното на пелети и още не е ясно какво ни очаква като цяло за сезона.
Котел с горелка Голден файър 35 кв., къщата е около 200 кв. на два етажа, частична изолация, пвц дограма, 13 радиатора с термоглави. Навсякъде се живее и отоплява постоянно през деня на 22-23 градуса, нощем 20. Разхода е средно за 24 часа около 3 чувала и половина пелети.
Rumen89 - специалист
50 кг 240 КВ. М слънчогледови пелети. Два бойлер по 80 литра. Къщата е с частична изолация управление по термоглави. Частична изолация. Температурата на комина е между 95-140 градуса.
stridata - специалист
Може да се приеме за спам, но съм длъжен да си попитам.... Един колега ме агитира от година вече, че преминаването от дърва на пелети ще направи разхода като пари м/у +60-70%? Примерно 1500лв. дърва за сезон, 2500лв. за пелети? Има ли подобна средноаритметична закономерност?

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: