Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Ми ето примерно при мен, последните 2 слънчеви дни, гори само вечер и рано сутрин - общо към 4-6 часа максимум, на 24 часа по 20 кг пелети отиват :)
И оттам започват приказките за ниския разход :lol:
silent - майстор
Тъй като съм цитиран държа да уточня че камината ми е на долния етаж...вечер и сутрин я зареждам през останалото време не и бая кога гори на колко гори кога се спира кога се пуска....Горния етаж който топля е с три радиатора и една лира...радиаторите са с термо глави които регулирам според това температурата да ми е комфортна ...в диапазона 3-4 на термоглавите т.е 20-24гр. ако може а им се вярва....и разхода който споменах е на око т.е сутрин и вечер допълвам с около половин чувал +-.....който иска да вярва който иска да не вярва...отдавна съм минал времето на мерене на пишки....в интерес на истината горния етаж е доста добре изолиран особено таваните за разлика от долния....
kalin72 - майстор
Точно така, винаги е добре да се уточнява колко време гори горелката, при дадения разход. Ти не засичаш кога пали, кога гасне, аз го отчитам по стайния ми термостат, и то кога го погледна, че ми е или топло, или хладно :)
morfei1 - специалист
съб фев 08, 2020 3:12 pmkalin72 написа:
Ми ето примерно при мен, последните 2 слънчеви дни, гори само вечер и рано сутрин - общо към 4-6 часа максимум, на 24 часа по 20 кг пелети отиват :)
И оттам започват приказките за ниския разход :lol:
Е, ти на тва нисък разход ли му казваш 3.33кг./час - работа.
gnt69 - майстор
съб фев 08, 2020 8:04 pmmorfei1 написа:
Е, ти на тва нисък разход ли му казваш 3.33кг./час - работа.
Аз съм по зле, моята разход е твърдо 4 кила на час-работа. :partyman:
veselint - специалист
Моя е кило и половина на час,ама работи по двайсетина часа на денонощие защото нямам изолация а къщата и жената си искат топло.
pechkata - специалист
съб фев 08, 2020 3:49 pmsilent написа:
Тъй като съм цитиран държа да уточня че камината ми е на долния етаж...вечер и сутрин я зареждам през останалото време не и бая кога гори на колко гори кога се спира кога се пуска....Горния етаж който топля е с три радиатора и една лира...радиаторите са с термо глави които регулирам според това температурата да ми е комфортна ...в диапазона 3-4 на термоглавите т.е 20-24гр. ако може а им се вярва....и разхода който споменах е на око т.е сутрин и вечер допълвам с около половин чувал +-.....който иска да вярва който иска да не вярва...отдавна съм минал времето на мерене на пишки....в интерес на истината горния етаж е доста добре изолиран особено таваните за разлика от долния....
Точно 3 радиатора 1 чувал - 6 радиатора 2 чувала - 9 радиатора 3 чувала и т.н. ...
Нормално е да гориш по толкова...
И не си открил топлата вода - тя е отрита отдавна...
Чираче - майстор
За разхода много важно условие е редовно да се почистват вътрешните стени на горивната камера от налепи.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 09, 2020 4:48 pmЧираче написа:
За разхода много важно условие е редовно да се почистват вътрешните стени на горивната камера от налепи.
Не на горивната камера, а на топлообменника/водната риза
Чираче - майстор
нед фев 09, 2020 6:40 pmLazarGanev написа:



Не на горивната камера, а на топлообменника/водната риза
За мен всичко в котела е горивна камера. До изхода към комина. А не само там, където има огън....

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: