Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
пет дек 21, 2018 7:46 pmgnt69 написа:
пет дек 21, 2018 7:15 pmfilmatoplo написа:
:) Прибирам се днес на обед у нас И -жената загасила камината отворила вратата на терасата и отишла на кафе :wink: влизам у нас 18 гр :cold: Телефонаре -отворих кай да се проветри :lol:
И у нас тъй не е само у вас. Отваря спални, детски, гостни, на втория етаж да се проветряло ама за по 4-5 часа. Ама май я отучих ама не се знае. Сега сме се разбрали че проветряването е 5 минути а над 5 минути е охлаждане. Скоро пак беше отворила гостната и вика ама той радиатора нали не работи, е той не работи ама когато е над 8 гр. под 8 работи термоглавата отваря и топли не може да се пипне радиатора. Сега каза че и това разбрала ама ще видим изненади дебнат от всякъде. :partyman:

Я чакай гледам и за суджук пишете. И аз сложих коледна украса
.
Мноо яка :-D
maistora1965 - специалист
пет дек 21, 2018 7:46 pmgnt69 написа:
пет дек 21, 2018 7:15 pmfilmatoplo написа:
:) Прибирам се днес на обед у нас И -жената загасила камината отворила вратата на терасата и отишла на кафе :wink: влизам у нас 18 гр :cold: Телефонаре -отворих кай да се проветри :lol:
И у нас тъй не е само у вас. Отваря спални, детски, гостни, на втория етаж да се проветряло ама за по 4-5 часа. Ама май я отучих ама не се знае. Сега сме се разбрали че проветряването е 5 минути а над 5 минути е охлаждане. Скоро пак беше отворила гостната и вика ама той радиатора нали не работи, е той не работи ама когато е над 8 гр. под 8 работи термоглавата отваря и топли не може да се пипне радиатора. Сега каза че и това разбрала ама ще видим изненади дебнат от всякъде. :partyman:

Я чакай гледам и за суджук пишете. И аз сложих коледна украса.
Не те ли е страх че ще го наплюят мухите :drinkers:
gnt69 - майстор
пет дек 21, 2018 8:59 pmmaistora1965 написа:
Не те ли е страх че ще го наплюят мухите :drinkers:
У нас няма мухи само сняг. :partyman:
Излъгал съм колеги, моля да ми простите!
Реалния разход е по малък от обявения.
Прибирам са оня ден от работа, външната врата открехната.
Благоверната пускала кучката в двора и то не си затворило.
Кучки!!!

Прикачен файл

DSC_0126.JPG
bmahob - майстор
И аз проветрявах че суджука от фурната окади :-D егати студа за 2-3мин т в стаята падна с 5-6градуса, поработи за кратко до 4та и сега пак модулира, и май ще повтори разхода чувал и 1/3някъде от 09.00-23.00
burner - специалист
Освен субективното чувство за чист въздух след проветряване, бих ви препоръчал освен за температурата, да следите и за влажността. Особено в спалните, където тя спада доста по бавно при проветряване, в сравнение с останалите помещения. Така че, стая в която не се спи или готви, може да се проветри за 5 минути, но спално помещение категорично не. Поне 30 минути. Това е цената на комфорта.
bmahob - майстор
Като вдигнах въздуха подобрих количеството пепел има по дв малки купчинки които не пречат на нормалното палене , даже и горенето се подобре, вярно вдигна се малко Т на изгорелите газове 7-8гр,но печката по лесно влиза в модулация.... :? А и горивната камера побеля(това бедна или богата смес беше)
ikaloyanov - помощник
Здравейте на всички ! Честита Коледа !
от скоро съм с пелетна камина Марели PSN 12 KW отоплявам 1 етаж с нея 3 радиатора и 2 лири ( единия радиатор е почти неизползваем почти защото камината е в тази стая)
Имам въпрос относно , доста бързото достигане на температурата която е настроена ( 65 градуса ) започва да модулира и на 70 градуса изключва и е в режим на готовност ...
После след 5 - 10 мин. пак запалва и така докато на 3-4 палене дава error 12 неуспешно запалване ( първо ми казаха че е от пелетите не били калорични .... сега съм с други хубави и доста калорични и имам отново същия проблем .... при загасване автоматично после трудно пали .... налага се да изхвърлям кошничката с пелети и да почистя камерата и тогава пали от раз .... но вече се изнервям че тази операция я правя през няколко часа ....
Моля за помощ !
може да ме намерите във фейсбук да ви изпратя клипчета как гори камината и след модулиране преди режим готовност как изхвърля не изгорелите напълно пелети
ще ви бъда много благодарен !
фейсбук : ikaloyanov@gmail.com
Ivan Kaloyanov
bmahob - майстор
вт дек 25, 2018 11:00 pmikaloyanov написа:
Здравейте на всички ! Честита Коледа !
от скоро съм с пелетна камина Марели PSN 12 KW отоплявам 1 етаж с нея 3 радиатора и 2 лири ( единия радиатор е почти неизползваем почти защото камината е в тази стая)
Имам въпрос относно , доста бързото достигане на температурата която е настроена ( 65 градуса ) започва да модулира и на 70 градуса изключва и е в режим на готовност ...
После след 5 - 10 мин. пак запалва и така докато на 3-4 палене дава error 12 неуспешно запалване ( първо ми казаха че е от пелетите не били калорични .... сега съм с други хубави и доста калорични и имам отново същия проблем .... при загасване автоматично после трудно пали .... налага се да изхвърлям кошничката с пелети и да почистя камерата и тогава пали от раз .... но вече се изнервям че тази операция я правя през няколко часа ....
Моля за помощ !
може да ме намерите във фейсбук да ви изпратя клипчета как гори камината и след модулиране преди режим готовност как изхвърля не изгорелите напълно пелети
ще ви бъда много благодарен !
фейсбук : ikaloyanov@gmail.com
Ivan Kaloyanov
Пелетите са си супер щом гаснеее, проблема ти е че при горенето ти остава пепел и при всяко следващо се запушва кошницата и накрая не пали, да не си намалил въздуха..... На колко време чисти и за по колко??

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: