Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Януари го държа към 19-20 кг на ден при горене от 14-16 часа :?
nelim - специалист
чет яну 17, 2019 10:33 amТрифон П.Трифонов написа:
чет яну 17, 2019 10:14 amstridata написа:
Колко пари са тези термо глави? И каква марка препоръчвате?

П.п.
Принципно нормално ли е като главата отвори да чувам свистене на водата доста дразнещо, чат пат и леко свирене. В мента съм с някакви уж италянски по 15-20лв.?
Homematic IP. Не ги препоръчвам. С две такива съм, харесва ми и ще допълвам.
...
Не ги препоръчваш, ама си с 2 такива, харесва ти и ще допълваш? :)
Цената им със интернет модул който да ги управлява, каква е? :)
чет яну 17, 2019 2:04 pmnelim написа:
...

Не ги препоръчваш, ама си с 2 такива, харесва ти и ще допълваш? :)
Цената им със интернет модул който да ги управлява, каква е? :)
Има инфо в нета.
Главата е 109, точката за достъп 110, стайния 116.
Харесва ми.
Забрайх за ламбичката. Стайният и главата са с подсветка. Абсолютно всичко, цялото меню го има в приложението за телефона, а при липса на нет, контрола и програмирането могат да се правят директно на главата или от стайния. Системата продължава да си работи пълноценно.
Стоян Петришки - специалист
чет яну 17, 2019 2:32 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет яну 17, 2019 2:04 pmnelim написа:
...

Не ги препоръчваш, ама си с 2 такива, харесва ти и ще допълваш? :)
Цената им със интернет модул който да ги управлява, каква е? :)
Има инфо в нета.
Главата е 109, точката за достъп 110, стайния 116.
Харесва ми.
Забрайх за ламбичката. Стайният и главата са с подсветка. Абсолютно всичко, цялото меню го има в приложението за телефона, а при липса на нет, контрола и програмирането могат да се правят директно на главата или от стайния. Системата продължава да си работи пълноценно.
Стайния термостат на какъв принцип работи? гаси ли горелката или не
чет яну 17, 2019 5:30 pmСтоян Петришки написа:
...
Стайния термостат на какъв принцип работи? гаси ли горелката или не
Не, няма никаква работа с горелката. той се грижи само да изпълнява определен график, като управлява термоглавата/е/.
Тук става въпрос за друг тип контрол на отоплението. Не е "типичният" стаен термостат.
andy_forresite - майстор
Аз съм свалил една термоглава на радиатор 4200 вата, сложил съм на 24 градуса една на 3320 алуминиев и в спалните 18, 18 и 19. Преследвам топлото от 5 часа и както върви няма да стане. В първата стая е 20, втората 18 и натам не съм и влизал. Пелетите в бункера са се привършили и си е студено. Бях забравил колко зле са полскотръмбешките пелети. Стават за лесно повлияващи се на затопляне стаи или за голям бойлер летно време.
Стаята с алуминиевия р-р с другите пелети я затопляше от 12 на 23 гр за три часа. Сега 5 часа 5 градуса :lol:
morfei1 - специалист
вт яну 15, 2019 12:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Дядо Коледа са издъни, ама дядо Мраз беше на линия, та се сдобих с част от играчките за "умен" дом Homematic IP.
В момента разполагам с две термоглави, контрол на входната врата и стаен термостат в кухнята.
За да имам обратна връзка, освен заданието, във всяко помещение трябва да има стаен.
Управлявам си топлото чрез приложение в телефона.
Screenshot_20190115-123253.png
В момента съм на работа и нещата изглеждат така.
Няма хестеризис за настройване и не знам по каква логика управлява стайния термоглавата, но температурата варира от 1 десета под, да 3 десети над заданието. Термоглавите си работят и самостоятелно. Един стаен термостат може да управлява до 4 термоглави, в едно помещение.
Утре, преди да се прибера, мога да задам друга температура, стига да има ток, интернет и да не се е разпръснал облакът в Германия.
Има си всичките екстри като седмични графици в 3 варианта, ръчна настройка, парти, еко....+ че по всяко време и от където и да е, мога да променя статуквото, при горните условия.
За новия сезон ще оборудвам и останалите стаи, а горелката ще получи един компютър, че да я командвам през teamviewer. Система с буфер.
Не знам дали ще е по икономично. Ще видим.
Предполагам си чел упътването, но в случай, че си пропуснал. Не е ли това което търсиш?
6.7. Изравняване на температурата
Тъй като температурата се измерва на стенния термостат, разпределението ѝ може да варира в едно помещение. За корекция на този ефект може да бъде зададено изравняване на температурата с ±3,5°С. Ако е зададена номинална температура от 20 °С например, но в помещението е само 18 °С, трябва да се зададе изравняване от -2,0 °С. Във фабричните настройки е зададено изравняване на температурата от 0,0 °С. За коригиране на температурата на изравняване, моля, направете следното:
• Натиснете и задръжте бутона за управление (Е), за да влезете в менюто за конфигурацията.
• Изберете символа Offset, като завъртите бутона за управление, и потвърдете с кратко натискане на бутона за управление.
• Завъртете бутона за управление, докато се появи желаната температура (с толеранс ±3,5 °С).
• Потвърдете с кратко натискане на бутона за управление
Моите гледам са пристиганали в Еконт, ще имам занимавка тази вечер :-D

Прикачен файл

Стенен термостат.zip
Homematic IP - стаен термостат
(527.91 KиБ) Свален 101 пъти
пет яну 18, 2019 10:08 ammorfei1 написа:
...
Колега, кот търся, намирам го, но преди това съм изринал де що има издадена и неиздадена литература. Няма нужда да цитираш прочетени чаршафи.
На мен стайният ми трябва, щото така съм преценил. Ако ти се вижда скъпо- имаш си глава, решаваш. За корекцията на термоглавите, че и стайния има, писах преди не много време.
Без лоши чувства. Ако имаш въпроси, не се притеснявай!
Приятни изживявания!

Конкретно, търсех първо обратна връзка и после още по добър комфорт. Имам в предвид, като сам на Банско на счи и му задам да грее къшчата, да знам щее се случува дома.
Въпреки корекцията на термоглавата, тя се таки си е на радиатора. Стайния ти му избираш място.
Смятам да сложа във всяка стая. После ще видим дали ще продължа или не.

Пиши впечатления, като монтираш!
Сори за гредата.

Понеже съм последно писал, та да допълня по темата.
За 17 и 18.01 разхода е точно по килограм на час– 48. Временцето беше топличко.
kalin72 - майстор
Айде тук да коментираме разхода на колегата от темата за Грейко горелка.
Аз мисля така - 4 тона по 166 лева са 700 лева. Ако къщата му е наистина добре изолирана, живее се постоянно, намира се на сравнително топло зимата място.
Давам пример с мен - досега съм на 4 тона, по 270 лева обаче. Ще изгоря още максимум 1 тон. Целогодишно прохладен климат. Постоянно живеене, площ около 130-140 м2. Сравнително добре изолирана къща.
Та, що да не му излиза сметката за 500-600 лева за сезон?
Rumen89 - специалист
пет фев 15, 2019 12:34 pmkalin72 написа:
Айде тук да коментираме разхода на колегата от темата за Грейко горелка.
Аз мисля така - 4 тона по 166 лева са 700 лева. Ако къщата му е наистина добре изолирана, живее се постоянно, намира се на сравнително топло зимата място.
Давам пример с мен - досега съм на 4 тона, по 270 лева обаче. Ще изгоря още максимум 1 тон. Целогодишно прохладен климат. Постоянно живеене, площ около 130-140 м2. Сравнително добре изолирана къща.
Та, що да не му излиза сметката за 500-600 лева за сезон?
Моят разход го засичам на всеки 24 часа слагам по 4 по 15 кг. В Къщата температурата е между 22-23, градуса 250 кв.м . Общо 9450кг слънчогледови пелети. Миналата зима пак 9 тона иглолистни пелети. Пробвах стаен термостат и какво ли не но разхода не пада. Общо взето си ми трябват едни 2205 лв за зимата.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: