Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Отивам, навремето в железарията и "викам":
-Дайте ми пет нивела (нивелира)!
- !!!
Турят, пет на тезгяха, пък той един равеееен.
Бързо отделям два настрана, заглеждам още малко и избирам един, дето е с най централно показание.
- Този ще взема.
- !!!
Куха лейка.
шоп - майстор
съб дек 15, 2018 1:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
Отивам, навремето в железарията и "викам":
-Дайте ми пет нивела
Колега, един съвет от мен как се избира точен нивелир.
Слагаш го на тезгяха и забелязваш къде е мехурето, после го завърташ на 180 градуса и мехурчето трябва да е на същото място ( разбира се диаметрално ) на предишното. Ако тезгяха си е нивелиран мехурчето и след завъртането си е пак на средата.

Иначе по темата. Заради соларите и термопомпата си поръчвам редовно дигитални термометри до 110 градуса от Китай. По 1$ са
Последната доставка от 20 бройки като ги наредих един до друг след 5 минути 13 бройки показвах еднаква стойност до 1 десета от градуса.
другите 7 показваха + - 0,1 градус разлика


Ей го термометърчето, мери ми температурата в хола. Снимката е от преди 2-3 мин.

Прикачен файл

SAM_9618.JPG
SAM_9618.JPG (69.86 KиБ) Видяна 1286 пъти
Mizzo - помощник
Хайде сега един съвет и от мен :)
Вие сте специалисти в отоплението, но аз съм строител и с това си изкарвам хляба. Та как се избира нивелир?
Влизаш в магазина и... си купуваш STABILA. :-D :-D :-D
Шопе, знам бе, къща съм напрайл...
Mizzo, едно време нямаше STABILA сякаш. Пък ако е имало, парите сме ги давали за тухли, цимент и чакъл, пък нивела къфто си го избера и за стотинки ако има.
Познай как са купуваха тухли, по варненско 91-92ра година!

Въййй, пак ши ма бият.
filmatoplo - майстор
:wink: Не толкова -ако разкажа нещо от казармата :lol: .
То преди празниците мое има примоция.
А мое и боя да е на примоция, особено за ломската дружина, ама по ше е весело да на бият при споделена вина.
Факт е, че след като пуснах още три (3) радиатора, курсовете с пелети под мишници зачестиха двойно. Не ми се смята колко точно е разхода. После ши му мислим.
Сега празници идват, нека има топлина!

Филматори, кажи набързо, кви електроди да си зема, че да са уча по лесно на коледния подарък!
Аха. И кат напрая ноф бункер, за пелетите, същия разход по ши ми харесва, нъл тъй?
Благодаря!
kalin72 - майстор
Тия два дни, при минус 10 рано сутрин, до плюс 1 през деня, разхода ми е същия, като преди, при плюсови температури - 40-45 кг слънчогледови пелети на 24 часа. Единствения им кусур е, че пепелника се пълни с връх за това време, както и че котела го чистя на 3 седмици...
Ако сложа отражател над пламъка на горелката, дали ще има ефект за падането на повечето пепел в пепелника, и по-добро горене, разбира се? Сега основно гори на 1ва степен, температура на газовете около 80-90 градуса, мерени с инфрачервен термометър.
Svezar - специалист
чет дек 20, 2018 9:26 amkalin72 написа:
Тия два дни, при минус 10 рано сутрин, до плюс 1 през деня, разхода ми е същия, като преди, при плюсови температури
Значи вижееш в най-пасивната къща в страната :mrgreen: Понеже при нормално изолирани къщи разликата от -10 и +5 във външната температура се изразява в минимум 30% повече гориво /ако в помещенията температурата е една и съща разбира се/ !

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: