Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
Седя и си мисля, каквото и да спира и да пуща при 50/40/24 не може да събере 7kw радиаторна мощност с всички радиатори и въпреки това пак изключва на около 50C щото си прави стайната. Минималната на горелката е 12kw в момента, почти двойно по голяма. Загубите са му около или под 7kwh, затова и не може и да дигне над 50C и CT го шътка.

Не само горелката ми комплект с котела да ги продава на някой къде топли 300кв.м и да скача на нещо макс 20kw. Другия вариант е да пуща по една тръба към съседите и да топли и тях, че да заработи котела що годе добре. Така нито хубаво за котела, нито за него като разход. :roll:
gnt69 - майстор
пон яну 27, 2020 8:56 pmmorfei1 написа:
Другия вариант е да пуща по една тръба към съседите и да топли и тях, че да заработи котела що годе добре. Така нито хубаво за котела, нито за него като разход. :roll:
+ 1 Поне съседите ще са доволни. :partyman:
morfei1 - специалист
Този котел е 40kw и 96л. водна риза, но сигурно при дърва и въглища. На пелети невярвам да е повече от 25-30kw.
Анди даде разумно решение.
Ограничава радиатор ата мощност, което позволява да повиши Т.
Дори и сега, разхода му е приемлив.
Морфине, Кви ги пишеш, уа брат?!
Благодаря на всички за мненията до тук. Радвам се, че се отзовавате при такива неволи. Ще пробвам на ежедневна база всеки един от вариянтите и ще споделя резултатите. А относно котела - от началото на този сезон го използвах на твърдо гориво и бях изключително доволен и от комфорт в помещенията и от разход. Ще експериментирам с настройки с цел постигане на някакъв приемлив резултат (в момента за смяна на оборудване по отоплението не мога да мисля).
Здравейте, намалих мощността на горелката на всички степени (20, 15, 6) , помпата да тръгва на 55C, температура котел 65C. Оказа се също, че клапата на котела е отворена до край :? , та я затворих почти на макс. През деня поддържам 22градуса, през нощта 20.
Разход около чувал и половина (22-23кг) за 24часа.
На котела нямам трипътен термостатичен винтил и мисля да закупя, тъй като явно има нужда.

Моля за съвет дали този е подходящ и ще ми върши работа?
https://www.shop.eec-bg.com/porachka/%D ... %D0%BB-14/
Прочетох също и доста теми за такива трипътни винтили (поне това, което открих).
Ако имате по-добри предложения ще се радвам някой да сподели.
Поздрави !
morfei1 - специалист
Шампион си с този разход в това време - 1кг на час. Аз се въртя около 2торби, при вчерашните и днешните температури. За да постигна 1.5торби, трябва да се постопли още малко :lol:

След като помпата включва на 55C, котела работи непрекъснато в диапазон 60-65C и връщащата вода е 10-15C, може и без вентил да караш, но пък ако си решил твърдо да слагаш няма да изгубиш. Може да се наложи да си вдигнеш темп на котела на 70C щот тва ESBE го гледам - температура на смесване 58C +-5C. Тоест топлото тръгва към радиаторите след 62C в най-лошият случай :roll: .
Ако позволити да са изходя, като ползвател на трипътен Есбе?!
Питащия да си го поръча на 60!
През цялото време, преди да върне системата гореща вода, подаващата е 63-66. Перфектно за радиаторно отопление с твърдо гориво, освен пиролизен котел. Ако къщата иска повече Т, още по добре за котела. Затуй понякога от много боли глава. В случая от киловати на котел и от преоразмерени радиатори, та са налага да кърпим положението.
bmahob - майстор
До края на януари 105 чувала. 70м2, само с външна на стени.
нед фев 02, 2020 2:57 ambmahob написа:
До края на януари 105 чувала. 70м2, само с външна на стени.
Перфектен си .Разхода ти е ок. 2,5 квт/ч за 70м2, което е малко под 36 вата за 1м2.
Всъщност, ако ще си сравняваме разходите, по подходящо е такова представяне.
Миналият сезон, пилеех по около 110 ват/ч, а тази са под 80.
Заслугата е на 25 квадрата облепени с 10 см топлоизолация и по топлата зима.
Тая година продължавам с лепенето.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: