Най - вълнуващия въпрос зимно време.
huligancho - напреднал
Съжалявам, че изобщо зададох въпрос.... Хубав ден
LazarGanev - "Велик майстор"
Желая безгрижно лято, пък после ще му мислим заедно
m.eit - специалист
huligancho написа:
Привет на всички,
За предстоящия отоплителен сезон за пръв път ще се отоплявам на пелети. Котел и горелка Грейко, 30 кв. Подготвил съм 5000 кг слънчогледови пелети, 8 мм. Етаж от къща 130 кв, 4 радиатора с термоглави, бойлер 80 литра... Изолация на тавани и външни стени. Надявам се да ми стигнат предвидените чувалчета... :rolleyes:
Хич не им с връзвай на капацитетите от форума ,ако имаш време да си поиграеш със настройките. Деклариранта мощност е относителна!Ама ако тия четири радиатора си ти под 20 кw декларирани от производителя ще ти е трудно да вкараш горелката във добър режим на работа.Тогава ще ти се наложи да използваш буфер
:weedman: :weedman: :weedman:
kalin72 - майстор
m.eit написа:
Хич не им с връзвай на капацитетите от форума ,ако имаш време да си поиграеш със настройките. .....Ама ако тия четири радиатора си ти под 20 кw декларирани от производителя ще ти е трудно да вкараш горелката във добър режим на работа.Тогава ще ти се наложи да използваш буфер
:weedman: :weedman: :weedman:
Тоест, връзвай им се на капацитети във форума, щото дори и да са малко дръпнати, понякога ;) , дават полезни и ценни съвети, спестяващи по-нататъшни главоболия.
huligancho - напреднал
Живи и здрави... Честит празник на всички...
filmatoplo - майстор
Честит да бъде , конденза е лесен с монтажа на термовентил ,и горелката е лесна с подмяна само на горивната глава за 20 киловата .
huligancho - напреднал
filmatoplo написа:
Честит да бъде , конденза е лесен с монтажа на термовентил ,и горелката е лесна с подмяна само на горивната глава за 20 киловата .
Ще утоплявам и още един етаж като през повечето време термоглавите ще са на снежинка, както и 4 малки радиатора - по 5 глидера за бани и тоалетни...
Christo - майстор
m.eit написа:
Хич не им с връзвай на капацитетите от форума ,ако имаш време да си поиграеш със настройките. Деклариранта мощност е относителна!Ама ако тия четири радиатора си ти под 20 кw декларирани от производителя ще ти е трудно да вкараш горелката във добър режим на работа.Тогава ще ти се наложи да използваш буфер
:weedman: :weedman: :weedman:
Необходимата мощност се СМЯТА. По изключение, хора като Лазар и Филма топло, на базата на опита, който имат, могат и да не смятат а да погледнат към тавана и да кажат каква мощност е необходима и да не сбъркат с много. След като правилно е определена мощността, съгласно бюджета с който разполагаме, купуваме оборудването. Парите за буфер (и разширителен съд и други работи...), можеха да бъдат инвестирани в по-качесвен котел, или просто спестени.
Mizzo - помощник
Здравейте!
За първа година ще се отоплявам с камина на пелети и се чудя колко да си купя. Знам, че зависи от зимата и отопляваната площ, а и от субективни фактори.
Значи ще отоплявам втори етаж от къща. Общата квадратура която ще се отоплява на етажа е 67кв.м. Общата Кубатура е 178куб.м.Първият етаж под мен е обитаем и се отоплява. Над мен е таван и съответно покрив. На тавана ще е студено зимата, има отвори на таванското помещение за проветрение под формата на прозорци, които са без стъкла. На пода на тавана има 10см стиропор. Отгоре ОСБ. Във всички стаи има окачен таван с 10см стъклена вата. Т. Е. Общата изолация отгоре над отопляемото помещение е 20см. Къщата е изолирана с външна изолация от долу до горе с 12см стиропор. Дограмата навсякъде е сменена с пвц дограма немска, мисля беше пет камерна, четири сезона. Камината е Ravelli Hrv 140 touch - 14 киловата на водната риза плюс 3.3 от нея в помещението - общо 17.3киловата. Свързана е с 5 радиатора плюс бойлер с двойна серпентина 150 литров, другата серпентина е свързана със слънчев колектор.
Знам че зависи много от зимата, но колко пелети да си взема, като съм се спрял на пелети Трон според вас? Къщата ще се обитава постоянно през зимата тъй като жена ми работи от вкъщи. Иска ми се температура около 24градуса през деня, през нощта около 20.Предварително благодаря за всички мнения и отзиви на моето запитване!
filmatoplo - майстор
Поне 2 тона :? ако не стигнат още .

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: