Най - вълнуващия въпрос зимно време.
penchev.r - специалист
нед фев 17, 2019 10:27 amandy_forresite написа:
Някъде при пишещите има и климатик, за който не се споменава. Това също снижава разхода :) Някъде има много пространство (кв. м.), но няма хора по цял ден. Мъж и жена с дете - възрастните на работа, детето на училище - отоплението почива. Само климатик върти тайничко... за форума.
:partyman:
kalin72 - майстор
Нито съм му работник, нито съм дистрибутор на каквото и да е било :)
Но ако четеш правилно, а не подбрани цитати, ще стигнеш до истината.
gnt69 - майстор
нед фев 17, 2019 10:09 ampenchev.r написа:
На мен ми се струва че си му работник :finga: .Първо бяха 200 кв +300 л бойлер(4тона-500лв за сезон),после станаха 160кв ,а сега и слънчеви колектори и камина имало.Лека полека се стига до истината.Защо не се казаха тези неща от начало и да не се хабя да пиша.
Щото сме във форум и споделяме Пенчев. Ти да не си милиционер чакащ да му се напише всичко на лист хартия. Да и камина имам за 24 и 25 декември 2018 изгорих една количка около 50 кг дърва в нея и тях сложи в сметката. И климатици имам ама не ги пускам зимата, само лятото на охлаждане, а щях да забравя и телевизор имам и жената като чисти с прахосмукачката излиза от нея топъл въздух,като се къпе ползва и сешоар, еле пък като се готви от котлона и фурната колко топло идва.
Вместо да търсиш тоя ли те лъжел или оня потърси причината за твоя разход във твоята къща. :partyman:
нед фев 17, 2019 10:09 ampenchev.r написа:
нед фев 17, 2019 10:02 amkalin72 написа:
Не съм съдник на gnt69, но 2700+800 са 3500 кг. И къде не излиза уравнението за между 3 и 4 тона на сезон?
На мен ми се струва че си му работник :finga: .Първо бяха 200 кв +300 л бойлер(4тона-500лв за сезон),после станаха 160кв ,а сега и слънчеви колектори и камина имало.Лека полека се стига до истината.Защо не се казаха тези неща от начало и да не се хабя да пиша.
Ако беше се потрудил да попрочетеш, нямаше да се хабиш да пишеш.
Никой не е длъжен да се съобразява с твоето начало, а ти като си нов, барем се огледай и ослушай! И по добре цитирай, щото помня 600-800 лв, а не 500, изкривени от теб.
Нещо нервен, а още обед няма.
Ей го, 26 часа ма няма, прибирам са неска и насипвам чувал и половина за 70 квадрата, че съм забравил вратата на хола отворена, а не ми е нужно сега да го топля.
Как е според тебе?
Анди, сигурно има и такива, ама тва са дребни тарикат душици.
Общо взето си не е трудно да си изградиш представа за някой, който има достатъчно мнения във форума. Не подминавам и това, че някои хора ги познавам лично.
4799inpl64 - специалист
За едно пакетче слънчогледови семки изписахте десет страници!
нед фев 17, 2019 11:21 am4799inpl64 написа:
За едно пакетче слънчогледови семки изписахте десет страници!
Ам краста си е.
:?
чет яну 31, 2013 8:33 pmdigitalpr написа:
Отоплителния сезон е в разгара си и мисля, че няма да e излишно всеки да сподели, какъв разход на пелети има до този момент. Извадката би била доста реална, с оглед на това, че имаше и топли и доста студeни дни. Пък накрая на зимата пак ще говорим, за по-голяма точност :) Нека всеки, който се включи, да напише, колко квадрата отоплява, има ли изолация, каква горелка/котел на пелети използва, среден дневен разход на пелети.

Аз отоплявам къща 150кв.м. с изолация и PVC дограма и 120л бойлер, Viadrus U22 с горелка GP25 IV. Среден разход на пелети до момента е 29.5кг за денонощие.
--------------------------------------------------------------------------------------
Допълнителна информация:
Намерете изпълнители за отопление
Сравнете оферти и цени безплатно
нед фев 17, 2019 12:51 pmbelchev2 написа:
:?
чет яну 31, 2013 8:33 pmdigitalpr написа:
Отоплителния сезон е в разгара си и мисля, че няма да e излишно всеки да сподели, какъв разход на пелети има до този момент. Извадката би била доста реална, с оглед на това, че имаше и топли и доста студeни дни. Пък накрая на зимата пак ще говорим, за по-голяма точност :) Нека всеки, който се включи, да напише, колко квадрата отоплява, има ли изолация, каква горелка/котел на пелети използва, среден дневен разход на пелети.

Аз отоплявам къща 150кв.м. с изолация и PVC дограма и 120л бойлер, Viadrus U22 с горелка GP25 IV. Среден разход на пелети до момента е 29.5кг за денонощие.
--------------------------------------------------------------------------------------
Допълнителна информация:
Намерете изпълнители за отопление
Сравнете оферти и цени безплатно
Нормално. Учудващо е, че с първи пост насочваш към историята.
Що така?
шоп - майстор
нед фев 17, 2019 8:53 amRumen89 написа:
Общо взето повечето хора се насочват към термопомпи защото цените на пелети станаха неоправдано скъпи.
Отоплението с ТП въздух/вода не е много евтино. При мека зима според мен като цена е съпоставимо с пелетното. Огромният плюс е чистота и никаква хамалогия.
При ТП вода/вода няма никакво значение дали навън е 0 или -30. За мен това е отопление без конкуренция към момента, особено ако се ползва евтината нощна ел.енергия
шоп - майстор
нед фев 17, 2019 9:13 ampechkata написа:
10 хил. лв. за термо помпа няма да дам с тия пари 5 г. ще се топля с пелети па после ще видим...
Уточни каква е тази ТП за 10000лв.
вода/вода ли е?
земя/вода ли е?
въздух/вода ли е?

С каква мощност?

За мен ТП са супер евтини, по евтини от пелетен котел с горелка, обаче нискотемпературното отопление е скъпо. Демек трябва подово, преоразмерени радиатори, конвектори...

Скъп е и сондажа и серпентината, но, защо никой не слага в цената на отоплението и комина, и складовото помещение за горивото?

Нима е евтино да купиш котел, горелка, да направиш котелно, комин, склад, климатици за охлаждане.

С една ТП и конвектори се топлиш и охлаждаш.

Горните сметки не са бакалски, а реален личен опит. Имам ТП, имам котел с горелка, имам и климатици, имам солари.
Въпреки, че труда ми е безплатен, частите за ОВиК съм си ги купувал.

Ако сега трябва да започна всичко отначало бих спестил климатиците и горелката.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: