Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
ср дек 12, 2018 6:18 pmgnt69 написа:
ср дек 12, 2018 6:07 pmRumen89 написа:
Няма какво да се лъже сега сложих 3 чувала и още половин от 15 кг чувал. Преди ми гореше по 12 тона пелетети защото не беше настроена горелката. Сега искарвам с по 8. Тази година за пръв път зареди само слънчогледови. Благодарение на форума си направих тази икономия, че преди си нямах хал хабер от пелетите. Очаквам отговор как да си ъпдейтна управлението, че нещо се бъгна.
За ъпдейта на горелката зависи откъде си. От София
ср дек 12, 2018 5:49 pmbmahob написа:
... Остава ми да сложа един трипътен смесителен винтил и изолация на тавана САМО ЧЕ ОТВЪТРЕ и се пенсионирам :cool: , но сега имам други приоритет който ми е по важен :-D
Я кажи къф го мислиш трипътния! На колко градуса?
bmahob - майстор
ср дек 12, 2018 9:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср дек 12, 2018 5:49 pmbmahob написа:
... Остава ми да сложа един трипътен смесителен винтил и изолация на тавана САМО ЧЕ ОТВЪТРЕ и се пенсионирам :cool: , но сега имам други приоритет който ми е по важен :-D
Я кажи къф го мислиш трипътния! На колко градуса?
Esbe VTC512 55 или 60градуса
ср дек 12, 2018 9:36 pmbmahob написа:
...
Esbe VTC512 55 или 60градуса
Сега помисли сериозно!
На каква минимална температура ти работи камината?
Има ли конденз?
Постоянно ли работи или по график?
Какъвто си избереш, над неговата настроена ще пуска, за отопление, към радиаторите.
bmahob - майстор
Отоплявам винаги на 65гр. Не нзам за конденз, не съм сигурен, иначе топля по график не е нон стоп да бачка, иначе всички колеги в сръбския форим са с такива, и там масово подвързват с медни тръби, а аз съм с неръждавейка гъфкава...
Mizzo - помощник
Той трипътния вентил се слага точно за да се избегне конденза. Така ми обясниха като купувах камината. Моят е фабрично настроен на 45градуса да затваря/отваря. Не му помня марката, знам само, че е италиански и ми се стори доста скъп - 100лв- ама все пак го взех и се монтира. В началото се чуваше едно свистене след подгряване и прескачане на 45градуса, но това го оправих като намалих помпата в камината от 6та максимална степен на 3та. Щом са го измислили хората значи има ефект.
Дали? Де да знам, чудя са и аз.
Твоя на 45, що? Той го мисли на 60-65, като и до тук си кара камината на 65.
Не знае дали има конденз, по вероятно не. Топли се по график, ма камината не изстива критично, докато свърши междучасието.
Трипътния е хубао нещо, особено ако имаш нужда от него.
burner - специалист
Някой би ли ми обяснил, след като в котела е 65 градуса, а на мен в радиаторите ми трябват 45, откъде ще направя да е така с този трипътен кран? Защото сега камината ми държи 44-45 градуса и вътре става все по-топло. Получава се на практика, че при средна изолация 13 киловата съм ги намалил да пада по едно пелетче на 10 сек и това при Т сутринта минус един, а сега плюс 3. Излиза, че при плюс 10 гр не мога да използвам камината. Както и правя де и карам на климатици. Трябваше да си сложа термопомпа - водна или въздушна...
Ludoto_momche - специалист
Някой ако търси трипътен вентил имам един излишен.Работил е само един месец.Кажи речи е чисто нов.
шоп - майстор
чет дек 13, 2018 1:49 pmburner написа:
Някой би ли ми обяснил, след като в котела е 65 градуса, а на мен в радиаторите ми трябват 45, откъде ще направя да е така с този трипътен кран?
Кой кран? Няма кран.

Бъркате трипътния антикондензен термосмесителен вентил, която единствена цел е да няма конденз в камината или котела със смесителен вентил.

Това са два отделни и различни елемента в една ОС
чет дек 13, 2018 1:49 pmburner написа:
Трябваше да си сложа термопомпа - водна или въздушна...
Ако сте имали възможност за ТП вода-вода и не сте я сложили си е за ядове.
Въздухарките са се едни климатици с по-лош КОП.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: