Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
По малко гори ,образно казано ,днес я запалих от 9 сутринта цял ден гори ,още не е изгорила полувин чувал .сега гори по малко заради това че работи на 1 и влиза в изчакване ,почти 11 часа е работила ,във 22 часа ще я загася .от този чувал ще горя и утре .
filmatoplo написа:
По малко гори ,образно казано ,днес я запалих от 9 сутринта цял ден гори ,още не е изгорила полувин чувал .сега гори по малко заради това че работи на 1 и влиза в изчакване ,почти 11 часа е работила ,във 22 часа ще я загася .от този чувал ще горя и утре .
Филме, ни са връзвай бе, палатка са топли по трудно от 300 квадрата. Той Анди го обяснява тука някъде.
Rumen89 - специалист
Колко си я направил да гори на първа мощност? Моята вчера я забелязах, че работи минимална мощност влиза в съспенд и след това връща чак до p3? Има ли някой идея какво да направя?
Rumen89 написа:
Колко си я направил да гори на първа мощност? Моята вчера я забелязах, че работи минимална мощност влиза в съспенд и след това връща чак до p3? Има ли някой идея какво да направя?
Намали разликата между степените, ама го прави по маааааалко!
Бе.....засили малко първата и втората
Rumen89 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Rumen89 написа:
Колко си я направил да гори на първа мощност? Моята вчера я забелязах, че работи минимална мощност влиза в съспенд и след това връща чак до p3? Има ли някой идея какво да направя?
Намали разликата между степените, ама го прави по маааааалко!
Бе.....засили малко първата и втората
Беше направена 12-6-0 сега го направих 10-5-0 задал съм 75 градуса на горелката.
Rumen89 написа:
Беше направена 12-6-0 сега го направих 10-5-0 задал съм 75 градуса на горелката.
Само за пробата- 70 градуса и 8-4-0.
Мисля, че и настройките на мощностите трябва да се пипнат, но едно по едно.
gogosto - специалист
Rumen89 написа:
Колко си я направил да гори на първа мощност? Моята вчера я забелязах, че работи минимална мощност влиза в съспенд и след това връща чак до p3? Има ли някой идея какво да направя?
виж в темата по- назад за съспенда и хи поуер режима, настрой го така както е описано. При мен се редуват съспенд и първа през 15 минути горе долу и съм на слънчогледови в момента. Този режим ми действа на психиката най -добре :) и жената е доволна(По-важно от всичко)
Здравейте, моя разход незнам дали е висок ,мисля ,че е доста висок ,който има подобни данни нека сподели.
С пелетна камина cola termo Orion, 12 киловата е на водната риза, с нея в момента топля лира ,бойлер и радиатор, ще се монтират две вътрешни тела от климатик и още един радиатор.
Апартамента е среден, дограмата е нова (в хола където е камината е троен стъклопакет) на всички външни стени около прозорците имам картон с вата, както и на всички тавани по този начин.
Засичах работа на камината по таймер и за 500 минути работа или малко над 8 часа общо гълта един чувал от 15 кг... Т.е. почти 2 кг /час.
Поддържам камината да подава 53 градуса в инсталацията, не ми е студено принципно,но вечер я пускам за 1,5 часа, макс 2.
С големите студове ще ме пребие този разход.
Друго което мога да кажа е ,че пишман майстор върза инсталацията на обратно и навсякъде топлата вода идва от долу на бойлера, радиатора ... Скоро ще го оправя. Камината когато достигне зададени параметри на водата не гасне. Но пък вентилатора си върти усърдно ,имам чувството,че е така само и само да духа силно ,за да е малък пламъка, тъй като е стигнала зададената температура от 53 градуса. Когато превърти водата в инсталацията температура във водната риза стига 63 градуса някъде,това го обяснявам с малкото уреди който са монтирани в момента.
andy_forresite - майстор
Нормален разход. Тя е горяла само в процес на загряване на инсталацията. Последната може да е малка и нормалната работа да е невъзможна, но бъди спокоен, няма да те прибие с разход. Оправи свързването и си сложи радиатори с термоглави вместо конвектори. Иначе няма да работи нормално и ще харчи.
emilvelkov73 - специалист
gogosto написа:
Rumen89 написа:
Колко си я направил да гори на първа мощност? Моята вчера я забелязах, че работи минимална мощност влиза в съспенд и след това връща чак до p3? Има ли някой идея какво да направя?
виж в темата по- назад за съспенда и хи поуер режима, настрой го така както е описано. При мен се редуват съспенд и първа през 15 минути горе долу и съм на слънчогледови в момента. Този режим ми действа на психиката най -добре :) и жената е доволна(По-важно от всичко)
Знаеш ли къде точно по назад,че ина мен ми се чете това,а не знам къде да го търся?
Благодаря.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: