Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Mcl - специалист
чет фев 25, 2021 11:10 ammitkomaca написа:
Моя разход в момента е 1-2 кила пелети и една касетка дърва предимно Слива и Акация, докато е топло гледам да икономисам пелетите щото ми останаха 15 чувала от 170 или 2550 кила, общо отоплението зимата ми е 1000 кинта, и на дърва и въглища да съм пак ми идва същото даже и по-скъпо ми излиза десет кубика дърва са 950 със доставката плюс рязане и редене и два тона въглища още 240, отделно хамалогията и пепелищата цяла зима, а пелетите двама човека ги вкарваме за два часа в бараката и си свиркам, а дръвца си кръцкам по малко покрай мене ей така да изпуши комина и да замирише на дърва, пък ако скалъпим някой лев за една пелетна камина ще е добре, че го закъсах и със здравето
Гледай си здравето, другото е второстепенно. А с пелети няма как да ти е по евтино, но е по практично.
mitkomaca - специалист
Даде похваля изпадна ми на далавера едно Прити фгв15ка за 100 кинта на две години е ама е ползвана само една зима, отделно ми изпаднаха 25 кубика сух бор по 15 кинта, та временно ще оставим Пелетрона на заден план тамън малко да го туниговам щото ще ми пречи бункера да отварям фурната, първите впечатления от нея са много положителни сравнено със предната камина за норматив вдига 60-80 градуса и после само поддържа и вътре Африка направо 24--26 градуса с 1/3та от материала каде отиваше със оная предната ламя, тия дни ще я пробвам на пелети със сигурност и с тях ще е същата работа ще улови по-голяма част от топлината дане излита през комина, като направим тестовото ще свиркам за резултата
monkata200 - специалист
Котел пелетерем лонг тайм 25 за около 100кв.м без изолация и духаща пвц дограма + 200 литра бойлер- 2 чувала пелети при температура около 0. В студа 3 чувала. Пелетите са Разложки иглолистни.
pechkata - специалист
ср мар 24, 2021 1:07 ammonkata200 написа:
Котел пелетерем лонг тайм 25 за около 100кв.м без изолация и духаща пвц дограма + 200 литра бойлер- 2 чувала пелети при температура около 0. В студа 3 чувала. Пелетите са Разложки иглолистни.
ОК си... :-D
pechkata - специалист
От началото на септември да края на март изгорих 3.5 тона суха костилка от череша - за 700 лв. ... :-D
Продължавам от април на слънчоглед пелети... :partyman:
пет мар 26, 2021 6:55 pmpechkata написа:
От началото на септември да края на март изгорих 3.5 тона суха костилка от череша - за 700 лв. ... :-D
Продължавам от април на слънчоглед пелети... :partyman:
Също като ОК си.

73лв- 430 кг пелети(100кг на 230лв/т и 330кг за 50лв от колега)
100 или 150кг (не помня) черупки от орех- подарени от форумен колега.

191.12лв газ- от средата на януари и февруари.
Движа се ок 100-120лв месечно.
Топля само палатката, за по евтино.
stoy@n - специалист
Прикачен файл:
tenor.gif
tenor.gif (73.3 KиБ) Видяна 1737 пъти
bmahob - майстор
Аз съм на два тона вече, и почнах да купувам по 3-5 чувала други ,а проба да вида какво ще е догодина.. едните са корона им някой да сподели?
nelim - специалист
Нас ни се разказа бойната слава тая година :)
Досега не е било такова горене, с жената се шегуваме с надежда да изкараме с наличните пелети до Юни месец и от там да захващаме да горим направо новата партида.. :)
pechkata - специалист
вт апр 20, 2021 12:56 pmnelim написа:
Нас ни се разказа бойната слава тая година :)
Досега не е било такова горене, с жената се шегуваме с надежда да изкараме с наличните пелети до Юни месец и от там да захващаме да горим направо новата партида.. :)
Нормално е до края на Април да се гори(пали)... :-D
Е чак до Юни - Май месец ще се оправят нещата... :)

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: