Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
съб фев 16, 2019 4:44 pmandy_forresite написа:
горенето става с голямо количество пелети, съответно наведнъж се произвежда голямо количество топлина, която котелът усвоява по-добре заради добре развития пламък.
Аз пък откакто съм с пелети се стремя точно към обратното-да постигна възможно най-слаб но стабилен пламък,понеже голямото количество топлина няма как да се усвои цялото и отива в комина. Така че -разни хора,разни идеали ! А буфер на пелетна горелка ми се струва възможно най-безсмисленото харчене на пари за водосъдържател !
kalin72 - майстор
Значи, Пенчев, ти ВСЕКИ ден от отоплителния сезон гориш по минимум 3 чувала по 15 кг пелети? И с това поддържаш 24 градуса в добре изолирана 200 м2 къща? Ако отговора ти е ДА - тогава има проблем някъде.
andy_forresite - майстор
съб фев 16, 2019 7:34 pmSvezar написа:
Аз пък откакто съм с пелети се стремя точно към обратното-да постигна възможно най-слаб но стабилен пламък,понеже голямото количество топлина няма как да се усвои цялото и отива в комина. Така че -разни хора,разни идеали ! А буфер на пелетна горелка ми се струва възможно най-безсмисленото харчене на пари за водосъдържател !
И аз правя така, но не заради неусвояване на топлина, а за вкарване на разхода "отопление" за месеца в разумни граници.
Също не съм фен на водните буфери, но не отричам предимствата им в системи, където това е необходимо. При неможещ да си усвои топлината котел са безсмислено похарчени пари, така е.
Пенчев, нещо с кофтия тръгна тука, а това е просто говорилня. Имаш право да разпускаш.
Печка, разлика от 2-3 чувала за 1000 квадрата е едно, за 100 е друго, нали?!! По съм склонен да платя 2000 от колкото 3000.
Малка къща се топли скъпо. Колкото е по голяма, толкова цената за отопление на квадратен метър е по малка.
Къща на 2,3 или повече етажи се топли с по малък разход на енергия от едноетажна, заради съотношението обем/повърхнина.
Перфектната фигура не е куб, но той е най лесен за отопление в реалния свят.
Изключая някои по особени случаи.
Вярвам на Калин и Русе, пък вие пийнете по още едно-събота е.
Въйййй Печка, ма ти си с Прити.....Е как да може с по малко?!!
penchev.r - специалист
съб фев 16, 2019 8:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Пенчев, нещо с кофтия тръгна тука, а това е просто говорилня. Имаш право да разпускаш.
Печка, разлика от 2-3 чувала за 1000 квадрата е едно, за 100 е друго, нали?!! По съм склонен да платя 2000 от колкото 3000.
Малка къща се топли скъпо. Колкото е по голяма, толкова цената за отопление на квадратен метър е по малка.
Къща на 2,3 или повече етажи се топли с по малък разход на енергия от едноетажна, заради съотношението обем/повърхнина.
Перфектната фигура не е куб, но той е най лесен за отопление в реалния свят.
Изключая някои по особени случаи.
Вярвам на Калин и Русе, пък вие пийнете по още едно-събота е.
Въйййй Печка, ма ти си с Прити.....Е как да може с по малко?!!
Трифон ти на всяко гърне мерудия. :tonqe: Така,това са глупости че голямата се топли по лесно!Два етажа или три умножаваш външните стени по 2!Това не ти е апартамент със съседи че да топлиш 1 чувал 100кв.Освен ако броиш беча за етаж и котела да е в спалнята. :rock:
penchev.r - специалист
съб фев 16, 2019 7:42 pmkalin72 написа:
Значи, Пенчев, ти ВСЕКИ ден от отоплителния сезон гориш по минимум 3 чувала по 15 кг пелети? И с това поддържаш 24 градуса в добре изолирана 200 м2 къща? Ако отговора ти е ДА - тогава има проблем някъде.
Калин,недей да вкарваш интриги!Немам 200кв па и да имам 3 чувала са перфектни :roll:
kalin72 - майстор
АМи от тема в тема, и обърках кой колко топли. Ти не беше ли този с 9те тона Керпи? За 200м2 къща? С 24 градуса постоянна температура, без стаен термостат и термоглави?
съб фев 16, 2019 10:37 pmpenchev.r написа:
Трифон ти на всяко гърне мерудия. :tonqe: Така,това са глупости че голямата се топли по лесно!Два етажа или три умножаваш външните стени по 2!Това не ти е апартамент със съседи че да топлиш 1 чувал 100кв.Освен ако броиш беча за етаж и котела да е в спалнята. :rock:
Геометрия, Пенчев. Ако ти дам пример в кое буре става по добра ракия (голямото или малкото) сигурно по лесно ще ме разбереш.
В това време, харча 22,5 кг пелети, като топля 50 квадрата. Когато топлих 90, харчех по 35, а беше по студено по Коледа и Нова година. Ако беше на различни хора, как да повярваш? Ама си е мой и си го знам.
Жив и здрав!
gnt69 - майстор
съб фев 16, 2019 12:47 pm6osi6 написа:
Слънчевите панели ползваш ли ги зимно време?
Имам 3 броя и се ползват целогодишно и лете и зиме. Сега зимата колко топлят божа работа но топлят нещо, а лятото си топлят доволно 2-3 дни на сезон пускам на ток бойлера когато е облачно и вали няколко дни. partyman:
gnt69 - майстор
съб фев 16, 2019 5:29 pmpenchev.r написа:
Знам колко Истински KW ми трябват за моята скромна къщурка.Много неща съм научил тука и го уважавам!Но да си говорим в тази топла зима че горим 4т за 200кв (после станаха 160кв и може би слънчеви колектори)с 300 литра бойлер и само и само щото имаме грейко за 3к бона и буфер за още 1к.........Еми не съм съгласен с тази реклама или гордост. :rock:
Никой не е говорил за 4 тона казах че досега разхода ми е 2700 килограма и имам 800 кила до края на сезона. В четвъртък купих още един палет за зор заман ама сигурно ще го горя на есен. Да имам слънчеви колектори които работят целогодишно и камина имам която горя на Коледа 2 дни, имам и три котки и едно куче мъжко. Е затова не е хубаво да се пише че все трябва да се дават обяснения. :partyman:

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: