Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Точно за Русия говорех. Крайния Север, Хабаровск, Иркутск. Там съм бил:-)

А ти ми кажи глава която на 4,5 прави 28 гр в помещението за какво е сложена и колко ще е температурата в помещението ако я сложим на 5?
шоп - майстор
нед фев 17, 2019 5:48 pmТрифон П.Трифонов написа:


Шопе, ти вярваш ли, че са 28?
Сериозна грешка в позицията или точността или и двете за измерващата апаратура.
Коментирам написаното.
У дома е 25-26 и е добре зимата, когато навън вали сняг и се прибера измръзнал

Лятото прява 19-21, защото ми е гот да се прибера на комфортно когато съм слънчасал и прегрял, когато навън е 32-35.
Разбира се плащам си за комфорта и не се оплаквам.
нед фев 17, 2019 4:10 pmbmahob написа:
Всички Тглави са на 4,5 , жента от декември си е по цял ден вкъщи. Гася вечер на 28гр в дневната заран 23, в спалнята гада на 24-25 заран 21..... Ма кат шибна една обшивка в спалнята с вата под нея може да догоня дневната и шъ мирясам за картон вътре
Шопе, нещо въртиш като политик. Цитираш само каквото ти изнася.
Я влизай в правия път, грешнико!
Кой си ляга на 28 бре, кой живее нормално и си го причинява сам това и то плащайки, при тая температура?
Прочети на каква температура отроварят цифрите на термоглавите, че я почнахме като децата!
шоп - майстор
Да ти кажа и мен 28 ми се виждат много. У нас при 25 жената вика студено е...на 26 и е добре.
Та може да има и жена на която 28 и е добре.
Свят шарен.
penchev.r - специалист
нед фев 17, 2019 5:12 pmники_ник написа:
От 11 ноември до сега 166 чувала чамови (половината ниско качество).127 квадрата 2 етажа слаба външна изолация (4 и 5 см) 150л. бойлер.Темп между 19 и22 градуса.Горелката работи 12-14 часа в денонощието.
Напълно нормален разход и аз толкос на 24г без бойлер.
nelim - специалист
нед фев 17, 2019 7:45 pmpenchev.r написа:
нед фев 17, 2019 5:12 pmники_ник написа:
От 11 ноември до сега 166 чувала чамови (половината ниско качество).127 квадрата 2 етажа слаба външна изолация (4 и 5 см) 150л. бойлер.Темп между 19 и22 градуса.Горелката работи 12-14 часа в денонощието.
Напълно нормален разход и аз толкос на 24г без бойлер.
от 27.09 до сега и аз съм на 166 чувала трон, топля към 80 квадрата 2 етажа, без изолация + 80л бойлер - температура 22-23 градуса ;) камината работи според колко е студено, имам термоглави и стаен термостат, като е топло може да гори и под 12часа, като е студено гори 24ч без да спре и гася само за да почистя :)
чували по месеци за 2019 и 2018 г(тогава не беше вързан бойлера) :)
септ - 2 / миналата 3
окт - 12 / миналата 15
ное - 28 / миналата 32
дек - 50 / миналата 42
яну - 54 / миналата 45
фев - 24 до тук / миналата 37
bmahob - майстор
нед фев 17, 2019 5:53 pmшоп написа:
Точно за Русия говорех. Крайния Север, Хабаровск, Иркутск. Там съм бил:-)

А ти ми кажи глава която на 4,5 прави 28 гр в помещението за какво е сложена и колко ще е температурата в помещението ако я сложим на 5?
Е леее убихта ме 4,5 е на между четири и пет. Добре може да не са 28 може да са 27-27,5 по датчик на камината на 1м от земята сверяван с друг термометър..... На 5 като напукам в дневната , а там са два радиатора 120х60 панелни + камината отива на 29 стигало е до 30 гр, над 27-27 вече тениската не ме спасява пота си се кат пич, ни се фала ни искам да убеждавам, може датчика и т дето имам дане отчитат, но факт е имам зиморничева жена и тя студ и климатици не търпи :-D
morfei1 - специалист
Някои глави на 5 ги дават 28C, някои ги дават на 30C.

На 4-ри трябва да прави 24C
На 3-ри трябва да прави 21C

Надолу не ги ползвам за отопление

Имам стая с глава и настройка 3, термометъра на срещуположната стена ми показва 24C+.

Механична глава и прецизно регулиране на температурата според мен не става. Работата винаги е горе-долу някъде около. Или претоплят или държат по-хладничко.
Ludoto_momche - специалист
А термоглавата за да достигне 28 гр.водата в котела на колко трябва да е :-D . Не по-малко от 80 сигурно...
пон фев 18, 2019 12:03 pmLudoto_momche написа:
А термоглавата за да достигне 28 гр.водата в котела на колко трябва да е :-D . Не по-малко от 80 сигурно...
Нье, според къщата.
https://photos.app.goo.gl/zxFt7A24Y7jecxCm8

А тия 28, дето се коментират, са само според личното мнение на термометъра, дето ги показва.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: