Най - вълнуващия въпрос зимно време.
4799inpl64 - специалист
пет яну 11, 2019 4:51 pmшоп написа:
пет яну 11, 2019 4:39 pmТрифон П.Трифонов написа:

Бе някой се ши я притопля.
Яж, пий и си носи новите дрехи!

То манджа се притопля. Ако човек истине окончателно никой не може да го сгрее. Само геотермална енергия с кота -2м под земното ниво.

Скоро четох някъде, че 10-20% от потребителите на фейсбук и форуми не им трябва топло и % се увеличава:-(
Радо,а ти като си на бач 24 часа,когато може не си ли чешеш крастата?Като си в къщи предполагам нямаш време
ники_ник - специалист
пет яну 11, 2019 2:35 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет яну 11, 2019 2:24 pmники_ник написа:
=D> =D> =D>
Ееех, да беше ръкопляскал преди онези двамата да ма напраят на пух и прах.
Ма пак е една малка реабелитацийка за сразеното ми самочувствие.
Благодаря!
Всеки ден досипвам в бункера. Така точно засичам разхода.Разликата при почистен и непочистен котел сега е точно 5 кг на денонощие. Така че съм за редовното почистване на съоръженията
нед яну 13, 2019 10:28 amники_ник написа:
...
Всеки ден досипвам в бункера. Така точно засичам разхода.Разликата при почистен и непочистен котел сега е точно 5 кг на денонощие. Така че съм за редовното почистване на съоръженията
На мен ми направи впечатление, че се вдигна температурата в кюнеца.
При мен дори повече разлика направи.
Какъв ти я котелът?
ники_ник - специалист
нед яну 13, 2019 11:35 amТрифон П.Трифонов написа:
нед яну 13, 2019 10:28 amники_ник написа:
...
Всеки ден досипвам в бункера. Така точно засичам разхода.Разликата при почистен и непочистен котел сега е точно 5 кг на денонощие. Така че съм за редовното почистване на съоръженията
На мен ми направи впечатление, че се вдигна температурата в кюнеца.
При мен дори повече разлика направи.
Какъв ти я котелът?
Виадрус 5 секции.При чист котел темп. след клапата пада с 10-15 градуса на всички степени
Svezar - специалист
И аз забелязвам падане на температурата на газовете с около 20 градуса на чист котел,но разлика в разхода на пелети....не забелязвам ! Иначе засега зимата /поне в Бургаско/ е мекичка според разхода ми на гориво :wink:
ники_ник - специалист
нед яну 13, 2019 3:01 pmSvezar написа:
И аз забелязвам падане на температурата на газовете с около 20 градуса на чист котел,но разлика в разхода на пелети....не забелязвам ! Иначе засега зимата /поне в Бургаско/ е мекичка според разхода ми на гориво :wink:
На 750 м. надморска съм (Софийско) От Коледа насам едва днес имаше някакви градуси над 0 та. Взел съм 10 чувала от румънско австрийските , и ще ги тествам след няколко дни. При тази цена мисля че ще трябва да връзвам котела за да не излети :lol:
Svezar - специалист
Тц,не лети-пробвано ! И аз веднъж взех няколко чувала за проба с такива очаквания,ама си останах само с очакванията :-D Изобщо не виждам на какво отгоре искат тази цена !?
Rumen89 - специалист
Някой правил ли е експеримент и има ли разлика в разхода между стаен термостат и термоглави.
ники_ник - специалист
пон яну 14, 2019 4:21 pmRumen89 написа:
Някой правил ли е експеримент и има ли разлика в разхода между стаен термостат и термоглави.
С термоглави съм от 14 години.декември монтирах и стаен термостат. Само за 3 седмици и го анулирах . Със стайния разхода падна с 15 % . Махнах го защото в другите помещения се получават некомфортни температури въпреки термоглавите . Нямам буфер .
kalin72 - майстор
Аз съм и с двете, като термостата ми е в хола, който пък е доста топъл. И така, он-оф-он-оф, ама като отворя вратата към коридора, където имам един слаб радиатор, и вече си бачка както трябва, с по-малко он-оф :)

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: