Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
За сега се очертава да изгоря 2 тона за сезона ,за период от 180 дни ,ако не беше само скъпите пелети Швайгхофер 420 лв тона , догодина ще си търся дървесни за около 300 лв тона (мечта де) :) .
stoy@n - специалист
4 800 кг от началото на Октомври до края на Март. Отопляема площ 120 кв.м.+80л бойлер. Къщата е с изолация и дървена дограма стъклопакет. Работа на котела 24/7 и поддържа 22-23 градуса темпеаратура в стаите през деня и 19-20 през ноща. От началото на Април се припалва само след обяд до 8-9 вечерта.
:partyman:
Вичи - специалист
filmatoplo написа:
... догодина ще си търся дървесни за около 300 лв тона (мечта де) :) .
Те хубавите толкова си струват. През лятото от място. Повечето фабрики, обаче са далеч от морето, а транспорта е скъп. За компенсация зимите са ви меки.
Иначе, есен, и аз мечтая за пресен паламуд по 4 лева килото...
trunski - специалист
Здравейте, и аз да се отчета :)
Котел Ромстал/Виадрус- 50 кв. и горелка Фероли Р 12- 34-55 кв. Къщата е 330 кв., от които се отопляват около 140 кв. + бойлер 200 л. /потребители 6 души/. Изолация 5 см. EPS и ПВЦ дограма.
От октомври до сега 3800 кг. дървесни пелети.
LazarGanev - "Велик майстор"
trunski написа:
Здравейте, и аз да се отчета :)
Котел Ромстал/Виадрус- 50 кв. и горелка Фероли Р 12- 34-55 кв. Къщата е 330 кв., от които се отопляват около 140 кв. + бойлер 200 л. /потребители 6 души/. Изолация 5 см. EPS и ПВЦ дограма.
От октомври до сега 3800 кг. дървесни пелети.
Ей това е поредното безумие на инженеринга - 600кг/месец, или 20кг/ден, или под 1кг/час! Това количество пелети може да изгори в 10 (десет) пъти по-малка горелка! Аз също имам един такъв клиент, който ме накара да му сменя 30кВт горелка с 50кВт и накрая се оказа, че е изгорил 6 тона пелети, а аз с 20кВт горелка съм изгорил 8.5 тона.
wankata7108 - специалист
Кое му е чудното на инженеринга.Напълно нормален и възможен разход.
andro440 - майстор
LazarGanev написа:
trunski написа:
Здравейте, и аз да се отчета :)
Котел Ромстал/Виадрус- 50 кв. и горелка Фероли Р 12- 34-55 кв. Къщата е 330 кв., от които се отопляват около 140 кв. + бойлер 200 л. /потребители 6 души/. Изолация 5 см. EPS и ПВЦ дограма.
От октомври до сега 3800 кг. дървесни пелети.
Ей това е поредното безумие на инженеринга - 600кг/месец, или 20кг/ден, или под 1кг/час! Това количество пелети може да изгори в 10 (десет) пъти по-малка горелка! Аз също имам един такъв клиент, който ме накара да му сменя 30кВт горелка с 50кВт и накрая се оказа, че е изгорил 6 тона пелети, а аз с 20кВт горелка съм изгорил 8.5 тона.
ще поясниш ли ,какво искаше да кажеш?
andy_forresite - майстор
Че е взел излишно скъпа (мощна) горелка с котел за нуждите си.

Откакто един съфорумник каза, че в апартамента му при слънчево време и -15°С навън без никакво отопление под +20°С вътре не пада, няма разход да може да ме учуди. Все пак този човек е на нулата. И една шепа да изгоря за зимата, пак има какво да се желае ...

"Ганев", взимай пример. Вземи си 100-киловатова горелка и може да слезеш под 5 т :lol:
По телефона покрай обявата ми говорих с няколко души. Забелязах че 20 киловата им са малко (според тях) и че са мнение че с мощна горелка веднъж като стоплят супата, след това ще кретат цял ден на 1 кг/час за 16-20 киловата радиатори, 2 лири и три бойлера. Може и да стане, но без този килограм разликата няма да е значителна.
LazarGanev - "Велик майстор"
andro440 написа:
ще поясниш ли ,какво искаше да кажеш?
Каквото исках, това и казах - ако са ти нужни 4кВт мощност е безумие да монтираш 50кВт котел и горелка :cool:
andro440 - майстор
LazarGanev написа:
andro440 написа:
ще поясниш ли ,какво искаше да кажеш?
Каквото исках, това и казах - ако са ти нужни 4кВт мощност е безумие да монтираш 50кВт котел и горелка :cool:
Ахаа ,ясно ,а Ти защо си изгорил по вече с ,по малката горелка? моята не я знам с кава мощност е но е по малка от РБ 20 -котела вярно 50 -виадрус . Не се вързват нещата науччно ,защото всеки дом си иска своето топло ,уважавам мнението ти на специалист ,но ако те извикам да ми правиш отопление ,на моята къща ,няма да я стоплиш от първия път ,както трябва и икономично ,ако искаш да пробваме .

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: