Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tzinata - специалист
Dzvera написа:
Добър Вечер на всички ! Грубо апартамента ни е 75 кв.м първи етаж, външен, сменени дограми, саниран по програма 10-12 см. изолация. Спрял съм се на Бърнит 13 кв. пелетна камина, 4-5 радиатора. Колко тона грубо ще ми струва за близо 6 месеца нормална зима ? Благодаря ви !
Нямам представа от този Бърнит но по принцип с 1.5-2т не би трябвало да имаш проблем.
nelim - специалист
Tzinata написа:
Dzvera написа:
Добър Вечер на всички ! Грубо апартамента ни е 75 кв.м първи етаж, външен, сменени дограми, саниран по програма 10-12 см. изолация. Спрял съм се на Бърнит 13 кв. пелетна камина, 4-5 радиатора. Колко тона грубо ще ми струва за близо 6 месеца нормална зима ? Благодаря ви !
Нямам представа от този Бърнит но по принцип с 1.5-2т не би трябвало да имаш проблем.

Аз топля подобна квадратура - къща - всичко е външно без калкани, с нова дограма но без изолация и за сезона ще изхарча към 3 - 3.5т пелети, та това 1.5 ми се вижда доста оптимистично, особено ако хване малко повече студ (че тая зима си беше пролет) :)

Макар че 10-12см изолация си е сериозна работа и сигурно ще бутне поне тон от моя разход, но от 3.5 да падна на 1.5т за 6 месеца ми се вижда ДОСТА :)
Според мен 2 - 2.5т е по-реалистично като разход за сезона
Tzinata - специалист
nelim написа:
Tzinata написа:
Dzvera написа:

Макар че 10-12см изолация си е сериозна работа и сигурно ще бутне поне тон от моя разход, но от 3.5 да падна на 1.5т за 6 месеца ми се вижда ДОСТА :)
Според мен 2 - 2.5т е по-реалистично като разход за сезона
Щом е саниран по програма е блок,а блок нема нищо общо с къща.А пък още повече"къща без изолация".
Аз с 6т. топля къща 290 квадрата добре изолирана.
andy_forresite - майстор
Аз бих взел 160-180 чувалчета, че в момента при мен са 500 лв. Една пелетка не бих взел на тази цена. Пелети са, да бяха джанки ще кажеш ще се развалят. Взимай да има. Тъкмо ще видиш как ще върви.
Едни познати не бяха палили камината, а аз бях прехвърлил единия тон. Казаха че 20 гр им е добре. Тристаен, прясно саниран блок, 4-ти етаж. Само да не скатават всички в блока и да са на пелети, щото тая сграда си иска топлина и все някой трябва да я подаде. Много зависи ще палиш ли и сутрин, колко топла вода, колко градуса ще е вън и вътре, малки деца...
Е ти пък бурнит баш. Аз и не знам какви модели излязоха. Алфа плам комо 15 ми харесват като вид. Червена или бежова. Грейко имат камина, лили гледам че са доволни... Минима на екоспар :? Нещо не са доволни хората. Дали не мохат да я настроят, или има конструктивно нещо, не знам.
Dzvera - напреднал
Намерих човек със що годе сходни като моите условия, апартамента е същите квадрати, същото разположение само където ние сме на първи етаж а той на последен. Пелетна камина Екоспарк 13kw. 3 радиатора+ бойлер. От купени 2 тона миналата зима(без санировка) му останали 40 чувала, този сезон купен 1 тон, който гори в момента. Нонстоп гори камината, когато ги няма поддържа 20 градуса, когато са си вкъщи 23-24 градуса. Блока го санирват в момента. Мисля че е доста добре.Да горя 2 тона на зима пак ще е по добре. Казаха ми за една фирма тука в Бургас, продава на тон 170-200 лв. насипно слънчогледови пелети. Чакам тези дни да ми кажат кординати за връзка.
kalin72 - майстор
Казаха ми за една фирма тука в Бургас, продава на тон 170-200 лв. насипно слънчогледови пелети. Чакам тези дни да ми кажат кординати за връзка.
Това не го прави - не гори слънчогледови пелети в камина. Не питай защо, ами прочети по темите.
andy_forresite - майстор
Това с разхода е много хубаво, но и аз се присъединявам към Калин - купи качествени дървесни пелети.
Dzvera - напреднал
Че тепърва ще чета темата за пелетите то е ясно, за да разбера кои къде и как. До момента се ориентирвам каква камина ще ми е достатъчна и груб среден разход. :)
burner - специалист
Минимален разход от 0,6 кг на час. 24х0,6=14,400 кг. Айде 15. Шест месеца по 30 дни са 180х15 равно на 2700 кг. Абе пълни глупости. Който иска да гори пелети, да се откаже от мисълта за евтино отопление.
ники_ник - напреднал
Абсолютно съгласен съм с мнението на burner .А шансът да попаднеш на некачествени пелети ,със стар сертификат и лъскава опаковка е много голям.Тогава разхода какъв ще е , никой не може да ти каже :?

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: