Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
На 18.10 ми беше сефтето, от тогава жената като усети комфорта и те така всяка вечер.... :lol:

Един път привечер 18:00, един път сутрин 06:00 отскоро и едно междинно към полунощ 23:00.

Тъй бива работа с 1 торба се оправям на денонощие. Ако така върви ще съм в излишък, а дано ама на дали :-D
Rumen89 - специалист
съб окт 10, 2020 5:46 pmpechkata написа:
Щот взех 3 см. фибран за плочата под покрива и над него мисля да лепна OSB плоскост - да мога да ходя по него...
И 8 см. стиропор за външно - ама много ме натискаха да взема фибран за външно...
Взех и пяна 4 кашона като не стигне после пак...
Ефекта е доста добър по този начин.
Фибрана съм го поставил като съм го залепил с пяна за плоча. От горе с дюбел пирон монтирах ОSB плоскости.
Ефекта е на плюс 5 градуса на долния етаж.
Фибрана не е ок да се слага за външна изолация. Ако имате декоративни камъни по къщата може да използвате фибрана само за тези стени за да не се получава много голям ръб.
pechkata - специалист
вт ное 03, 2020 9:15 amRumen89 написа:

Ефекта е доста добър по този начин.
Фибрана съм го поставил като съм го залепил с пяна за плоча. От горе с дюбел пирон монтирах ОSB плоскости.
Ефекта е на плюс 5 градуса на долния етаж.
Фибрана не е ок да се слага за външна изолация. Ако имате декоративни камъни по къщата може да използвате фибрана само за тези стени за да не се получава много голям ръб.
Точно и аз по същия начин лепих фибрана за плочата с пяна и отгоре ОSB плоскости с дюбели...
Ама после се сетих да не ползвам пяна а само дюбели над ОSB-то - пяната нека стои за др. цели...
Виж за камъните не бях се сетил - ама нали майстор ще лепи камъните той трябва да знае как...
То затова ли почна да ми става жега - почнах да изключвам уредите един по един... :?
filmatoplo - майстор
Снощи сложих втория чувал в бункера ,ще ме изкара няколко дена ,имам си вече два празни наелонови плика :wink: остават още 88 бр до пролетта :wink: От как застудя от седмица припалвам вечер .
Пък аз...
https://photos.app.goo.gl/8xnRFEnrabccJaMf6
Някой да е горил 10мм слънчогледови пелети, освен мен?!!
...все още се топля повече експериментално, отколкото поради необходимост.
Включвам перфектното горене на ореховите черупки, както и помощта от Висманите. В момента качват градусите малко по малко.
Огънят много ма кефи. Как да натисна копчето на кондензния?!! Хахаааа!
bmahob - майстор
Аз вече претаках 9чувала широкилистни екотехника за експеримент
gnt69 - майстор
Аз пък съм на около 30 чувала. От средата на миналия месец съм запалил и си ми е топло.

Снощи слизам да изхвърля малко пепел пък то много пепел.
Прикачен файл:
IMG_20201105_102702.jpg
filmatoplo - майстор
Ето в 17ч запалих ,в 21ч гася 3-4 кг пелети . :wink: утре пак .
bmahob - майстор
С малко дете и жена зиморничева

Прикачен файл

IMG-0a1a2e8f0df8cedc1ee6ff2a4f531eb7-V.jpg

Прикачен файл

IMG-beb686b5bcb94627933ebf20201cbac8-V.jpg

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: