• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 460
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lusynik - специалист
20 кг/ден
Последна промяна от lusynik на пон фев 04, 2013 12:08 am, променено общо 2 пъти.
digitalpr - специалист
Идеята ми беше в темата да се пише само разход, за да има едно място, на което човек да намери тази информация систематизирана. Изключително трудно се намира каквото и да било във форума. Темите са изключително разводнени... както стана и с тази.
Здравей,
Аз съм с котела и горелката на БГ терм , Waterland и горелка IVG bio-energy S40.
Топля 130 кв къща с 10-ка изолация,5 камерна дограма и изолация на пода и тавана.С 3 алум. радиатори,1 чилър за хола ,бойлер 150 л. и подово в кухнята!!! Средна температура е около 23 С
Та...разхода на ден ми е 1 чувалче от 15 кг......Но само да уточня че през ноща спирам котела.
И другото което ...можеби много важно нещо за разхода е че съм с букови ЕКО-пелети на Скравена...които от моя опит мисля ча са най-добрите БГ пелети за сега.

Успех с намаляването на разхода ти !!! :)
filmatoplo - майстор
Здравей колега , ще може ли в тема - IVG S40 -отнасящо се само за тази горелка , да напишеш твоите настройки , каква мощност , ръчен или автоматичен режим,пелети макс, пелети минимум ,пелети пауза , % въздух -за много хора ще бъде важно.благодаря. :)
hr.hristov57 - специалист
boil написа:
Здравей,
Аз съм с котела и горелката на БГ терм , Waterland и горелка IVG bio-energy S40.
Топля 130 кв къща с 10-ка изолация,5 камерна дограма и изолация на пода и тавана.С 3 алум. радиатори,1 чилър за хола ,бойлер 150 л. и подово в кухнята!!! Средна температура е около 23 С
Та...разхода на ден ми е 1 чувалче от 15 кг......Но само да уточня че през ноща спирам котела.
И другото което ...можеби много важно нещо за разхода е че съм с букови ЕКО-пелети на Скравена...които от моя опит мисля ча са най-добрите БГ пелети за сега.

Успех с намаляването на разхода ти !!! :)
Извинявай колега, може ли да уточниш колко часа работи на ден горелката за тази температура- 23*С и цитирания разход 15 кг? При минимална мощност 6 Квт на горелката,то е възможно да работи на нея мах 12 часа за да дава рязход 15 кг.- дали е възможно?!
mr_mitko - напреднал
6.480кг. на денонощие,ама го паля за 12500секунди :^o ....такааааа,сега по темата сериозно.Мисля ,че ще е по-добре всеки да публикува реалните данни при 24-часова работа на котела,както и цялата си конфигурация(котел,горелка, квадратура)както е поискал автора на темата.
Котел Будерус,горелка ivg-s40, 2 етажа по 90кв.,2 бойлера по 100л.,ПВЦ дограма,само мазилка(без изолация)
Разход ПРЕДИ последните настройки от фирмен техник - 60кг. на ден :x
Разход СЛЕД това - 42-45 кг. на ден. P.S..... не съм го спирал(освен за почистване) от 07.11.2012г.
Поздрави !
digitalpr - специалист
Бая си свалил само от настройки. Това е чувал на ден. Сподели само и какви пелети ползваш.
filmatoplo - майстор
Както и в промяната на кои настройки спадна разхода :? -техника не сподели ли промените в какво се изразяват .
velas - специалист
Мисля, че е по-важно да се посочват температурите на водата и на димните газове. Кой какво, колко и как отоплява няма значение...дали се горят пелети или самолетно гориво - все тая.

Ако темп. на димните газове е много над темп. на водата това означава лоши настройки -> ниско КПД -> висок разход... Отделен е въпросът за техническото изпълнение на дадения модел котел/камина.

При мен -> t БГВ-55°; t димни газове-70°.
filmatoplo - майстор
Леосат , какво ползваш -камина или котле , каква марка ,мощност.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 460

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: