Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
съб дек 01, 2018 11:53 pmv3nom написа:
Отоплява се апартамент 120кв на първи живущ етаж...oот6 до 23 часа се поддържа 23 градуса, а вечер 20......2 торби по 15кг на ден....Струва ми се високичък ама тази зима ще е за настройки и оптимизация, дано да може да падне.
Като се има предвид че си на първи етаж /предполага се под теб няма нищо топло/ разхода си е нормален ,особено ако става въпрос за тези дни когато температурите бяха около и под нулата !
нед дек 02, 2018 2:08 pmSvezar написа:
съб дек 01, 2018 11:53 pmv3nom написа:
Отоплява се апартамент 120кв на първи живущ етаж...oот6 до 23 часа се поддържа 23 градуса, а вечер 20......2 торби по 15кг на ден....Струва ми се високичък ама тази зима ще е за настройки и оптимизация, дано да може да падне.
Като се има предвид че си на първи етаж /предполага се под теб няма нищо топло/ разхода си е нормален ,особено ако става въпрос за тези дни когато температурите бяха около и под нулата !
Отдолу под апартамента са гаражи и мази и той се пада 1 живущ етаж. Нищо не го топли наоколо, няма съседи над и покрай нас. За разхода, за тези дни става въпрос, даже сега тъкмо зареждах бункера и пак същата работа - 14 торби пелети А1 Трон за 7 дена.
нед дек 02, 2018 1:40 pmgnt69 написа:
...
Трифонов голяма икономия удари, баш в студа на Перник на гости. Давай газ към Варна да не е замръзнало парното. Сега ако имаше интернет управление щеше да запалиш от Перник и докато се прибереш щеше да е стоплило :partyman:
Русе, не съм го гасиу.
Само да не я е затрупао пепеуяка, ама пак няма да е като у фризеро.
starsel - напреднал
съб дек 01, 2018 4:01 pmbmahob написа:
съб дек 01, 2018 12:54 pmstarsel написа:
60кв тухла втори етаж южно изложение три панелни радиатора 1200 на 600 вчера от 10.30 до 22.30 10кг иглолистни пелети температура от 22 до 26 гр в различните стаи камината е Грейко Бижу радиаторите са с термоглави ,сменена дограма изолация само на едната стая.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ти ми строши очилата ква изолация имаш човек
колега 60кв е по нотариален акт в него влизат 2 тераси реално топля около 50кв над и под мен има хора които също топлят температура на водата 65гр имам познати топлят 100кв с горелка грейко и постигат 1,4кг на час но както и да е и така съм доволен,предната година на дърва изгорих 4куб габър.
filmatoplo - майстор
Аз горях по 8 кубика дърва сурови и мокри ,сега съм на 2 тона пелети според зимата и с 1,7 т съм бил :) . 55 квадрата сега подобрих малко топлозагубите .
Rumen89 - специалист
Добре, че днес обърнах внимание и извадих гофрираният маркуч и видях, че има пушек. Наложи си да изчистя котела и кюнците който бяха пълни до горе с пепел. Това се дължи на слънчогледовите пелети.
пон дек 03, 2018 9:57 pmRumen89 написа:
Добре, че днес обърнах внимание и извадих гофрираният маркуч и видях, че има пушек. Наложи си да изчистя котела и кюнците който бяха пълни до горе с пепел. Това се дължи на слънчогледовите пелети.
Така се получи, в края на миналия сезон и при мен.
Освен тези поразии, тези пелети задръстват и големия шнек.
В края на сезона бях на 8 секунди подаване, сега съм на 5.9.
За някои 1.5 е подаването на 1ва.
Rumen89 - специалист
пон дек 03, 2018 10:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон дек 03, 2018 9:57 pmRumen89 написа:
Така се получи, в края на миналия сезон и при мен.
Освен тези поразии, тези пелети задръстват и големия шнек.
В края на сезона бях на 8 секунди подаване, сега съм на 5.9.
За някои 1.5 е подаването на 1ва.
Чистенето е повече но имам голям пепелник и трябва да се чисти котела, че става с много налепи но до сега съм горил само иглолистни пелети и мога да потвърта, че не виждам разлика в РАЗХОДА. Безбожно скъпи станаха дървестните пелети.
kalin72 - майстор
до сега съм горил само иглолистни пелети и мога да потвърта, че не виждам разлика в РАЗХОДА.
+1
Няма разлика в разхода.
bmahob - специалист
пон дек 03, 2018 9:46 amstarsel написа:
съб дек 01, 2018 4:01 pmbmahob написа:
съб дек 01, 2018 12:54 pmstarsel написа:
60кв тухла втори етаж южно изложение три панелни радиатора 1200 на 600 вчера от 10.30 до 22.30 10кг иглолистни пелети температура от 22 до 26 гр в различните стаи камината е Грейко Бижу радиаторите са с термоглави ,сменена дограма изолация само на едната стая.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ти ми строши очилата ква изолация имаш човек
колега 60кв е по нотариален акт в него влизат 2 тераси реално топля около 50кв над и под мен има хора които също топлят температура на водата 65гр имам познати топлят 100кв с горелка грейко и постигат 1,4кг на час но както и да е и така съм доволен,предната година на дърва изгорих 4куб габър.
Е сега се зачетох ... Аз съм към 65-70м2, северно изложение под юен и над мене никой се негрей :-D
Имам 5 радиатора, 2 х 120х60, един 160, един 100, един 80-панелни и един алум. 140см висок, 4 глидера.... Така че около 1.5кг си ми е супер за мойта 21кв ламя :-D

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: