Най - вълнуващия въпрос зимно време.
v3nom - помощник
Здравейте колеги! За първи път тази година се отопляваме с пелети и имам котел Виадрус 29кв с горелка Р7 към него. Отоплява се апартамент 120кв на първи живущ етаж, с остъклени тераси и вътрешна изолация на външните стени. Като цяло всичко е наред, котела си топли, със стаен термостат сме, като от 6 до 23 часа се поддържа 23 градуса, а вечер 20. Разхода който дава котела със застудяването на времето в момента е около 2 торби по 15кг на ден или 14 торби седмично. Има свързани към него 5 панелни радиатора и 2 лири в баните. Струва ми се високичък ама тази зима ще е за настройки и оптимизация, дано да може да падне.
filmatoplo - майстор
Шегуваш се нали -разхода си е приличен за този котел и тази горелка и квадратура :) .
Vasil82 - напреднал
Пелетна камина Thermolux 18 kw захранват се бойлер 80 л.,радиатори с мощност 2.7kw,3kw,1kw,0.7kw за 10 часа работа около 13 кг. пелети,как е според вас разхода.
Казвам и аз . Суха Алфа Плам 8кв. 24 часа работа 1 чувал и малко , на втора степен мощност , 55м2, подържани 21-22С , външна температура от 0 до -9 градуса + едно климатиче в най крайната стая което нощем го чувах да се включва над нулата невярвам да се включи .Доволен
нед дек 02, 2018 11:49 amVasil82 написа:
Пелетна камина Thermolux 18 kw захранват се бойлер 80 л.,радиатори с мощност 2.7kw,3kw,1kw,0.7kw за 10 часа работа около 13 кг. пелети,как е според вас разхода.
Ми добре е сякаш. Нали и през останалото време е топло?

Вчерашния тест, на Аксаковската печка, завърши успешно с два наръча дръве. Час след пуска беше баня, в зимната кухня, а жените зеха да събличат фанелите. Децата са доволни.
gnt69 - майстор
нед дек 02, 2018 1:18 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вчерашния тест, на Аксаковската печка, завърши успешно с два наръча дръве. Час след пуска беше баня, в зимната кухня, а жените зеха да събличат фанелите. Децата са доволни.
Аз пък да се оплача сигурно 45 кила сигурно изгорих вчера 3 пъти са пали горелката.
Трифонов голяма икономия удари, баш в студа на Перник на гости. Давай газ към Варна да не е замръзнало парното. Сега ако имаше интернет управление щеше да запалиш от Перник и докато се прибереш щеше да е стоплило :partyman:
Svezar - специалист
съб дек 01, 2018 11:53 pmv3nom написа:
Отоплява се апартамент 120кв на първи живущ етаж...oот6 до 23 часа се поддържа 23 градуса, а вечер 20......2 торби по 15кг на ден....Струва ми се високичък ама тази зима ще е за настройки и оптимизация, дано да може да падне.
Като се има предвид че си на първи етаж /предполага се под теб няма нищо топло/ разхода си е нормален ,особено ако става въпрос за тези дни когато температурите бяха около и под нулата !
v3nom - помощник
нед дек 02, 2018 2:08 pmSvezar написа:
съб дек 01, 2018 11:53 pmv3nom написа:
Отоплява се апартамент 120кв на първи живущ етаж...oот6 до 23 часа се поддържа 23 градуса, а вечер 20......2 торби по 15кг на ден....Струва ми се високичък ама тази зима ще е за настройки и оптимизация, дано да може да падне.
Като се има предвид че си на първи етаж /предполага се под теб няма нищо топло/ разхода си е нормален ,особено ако става въпрос за тези дни когато температурите бяха около и под нулата !
Отдолу под апартамента са гаражи и мази и той се пада 1 живущ етаж. Нищо не го топли наоколо, няма съседи над и покрай нас. За разхода, за тези дни става въпрос, даже сега тъкмо зареждах бункера и пак същата работа - 14 торби пелети А1 Трон за 7 дена.
нед дек 02, 2018 1:40 pmgnt69 написа:
...
Трифонов голяма икономия удари, баш в студа на Перник на гости. Давай газ към Варна да не е замръзнало парното. Сега ако имаше интернет управление щеше да запалиш от Перник и докато се прибереш щеше да е стоплило :partyman:
Русе, не съм го гасиу.
Само да не я е затрупао пепеуяка, ама пак няма да е като у фризеро.
starsel - специалист
съб дек 01, 2018 4:01 pmbmahob написа:
съб дек 01, 2018 12:54 pmstarsel написа:
60кв тухла втори етаж южно изложение три панелни радиатора 1200 на 600 вчера от 10.30 до 22.30 10кг иглолистни пелети температура от 22 до 26 гр в различните стаи камината е Грейко Бижу радиаторите са с термоглави ,сменена дограма изолация само на едната стая.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ти ми строши очилата ква изолация имаш човек
колега 60кв е по нотариален акт в него влизат 2 тераси реално топля около 50кв над и под мен има хора които също топлят температура на водата 65гр имам познати топлят 100кв с горелка грейко и постигат 1,4кг на час но както и да е и така съм доволен,предната година на дърва изгорих 4куб габър.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: