Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
Моя разход 3 чувала 45 кг за 24 часа горелката е грейко rb20 на Viadrus U22 6 секции повдигнат на кутия.Отоплявам къща на 2 етажа плюс бойлер 150 лт не знам каква е квадратурата с 5 см външна изолация пвц дограма двоен стъклопакет с обикновено стъкло на горния етаж имам и вътрешна изолация 2 см фибран а таваните гипс картон и вата.Горелката гори от 6 сутринта до 9 вечерта 23 градуса от 9 до 6 20 градуса навън температурата между 0-5 градуса.Не е ли висок този разход?
kalin72 - майстор
пон дек 03, 2018 11:34 pmico_3 написа:
Моя разход 3 чувала 45 кг за 24 часа горелката е грейко rb20 на Viadrus U22 6 секции повдигнат на кутия.Отоплявам къща на 2 етажа плюс бойлер 150 лт не знам каква е квадратурата с 5 см външна изолация пвц дограма двоен стъклопакет с обикновено стъкло на горния етаж имам и вътрешна изолация 2 см фибран а таваните гипс картон и вата.Горелката гори от 6 сутринта до 9 вечерта 23 градуса от 9 до 6 20 градуса навън температурата между 0-5 градуса.Не е ли висок този разход?
Не, не е висок разхода. За по-евтино - повече изолация, по-евтино гориво. Това е, другото с настройките е афиф работа, не може да ти смъкне драстично разхода, но може да подобри горенето.
filmatoplo - майстор
Тунинга в котела как е , има ли плочи ,освен тях сложи две ламарини които да са поставени по средата на скарата по дължина на котела ,долу са събрани а горе са разделени V веобразно към стените -така пламъка който идва отдолу на скарата ще се отразява от ламарините и ще облизва стените на котела .Освен че е моя идея -видях го и в оригинален котел ,както и всеки може да се е сетил де . :wink:
ico_3 - специалист
[quote=filmatoplo post_id=950302 time=1543904067 user_id=9377]
Тунинга в котела как е , има ли плочи ,освен тях сложи две ламарини които да са поставени по средата на скарата по дължина на котела ,долу са събрани а горе са разделени V веобразно към стените -така пламъка който идва отдолу на скарата ще се отразява от ламарините и ще облизва стените на котела .Освен че е моя идея -видях го и в оригинален котел ,както и всеки може да се е сетил де . :wink:
[/quote]
Плочи имам по принцип миналата година се опитвах и още един ход да направя но тази година не съм пробвал.Ще пробвам и варианта с ламарината.
Здравейте!
Камина Бърнит 25 + , 75 глидера H600 лира 1.80 висока 100 л. бойлер термо глави на всички точки разпределителна кутия захранена с 1 цол полипропилен . Апартамент 110 кв. на половина с дограма останалата половина още е на старата , няма изолация и не живее никой около мен , над и под мен. 4- ти сезон разход 1.2 на час с пелети собствено производство 5.45 кв. Камината никога не е пипана работи само на автоматичен на 60 г. вода мисля че е в нормите! Вие ще кажете
jolobg - специалист
чет дек 06, 2018 12:34 amGoshoblood написа:
... 4- ти сезон разход 1.2 на час с пелети собствено производство 5.45 кв. ...
Ако това е средно за целия период от 4 сезона е направо перпетуум мобиле с кпд ~ 100%. Пелетите какви са, че ги смяташ 5,45 kw/h/kg? Да не са от прах от донбаски антрацит? :?: Ако така си рекламираш производството не е лошо, но дай повече инфо.
filmatoplo - майстор
30 кг пелети на денонощие съвсем нормално.
bmahob - специалист
чет дек 06, 2018 9:09 amfilmatoplo написа:
30 кг пелети на денонощие съвсем нормално.
За 110м2, без изолация и частично сменена дограма..... :?
ventzi48 - специалист
В темата за Виадрус съм описал всички подобрения които съм извършил /камера под котела-има и снимки, сменено управление на GP 20 с Натурела, поставени турбулатори на хода на димните газове/ по споделени идеи от форума/. Котелът 23 кв. четири секции/ с повече е по-добре / . Отоплявам 120 кв. къща с външна изолация 5 см. без изолирана таванска плоча която много дърпа от температурата на втория етаж. Коридорът е и вътрешно стълбище който също дърпа. До момента при температури около нулата горя за 16 ч. 30 кг. дървесни пелети / 5.2 кв.ч./ . Когато температурата падна до - 5-6 гр. времето на един чувал се намали на 6-7 ч. Имам стаен термостат но не го ползвам защото сме двама пушачи и проветряваме често. Имам голямо желание да вкарам вторичен въздух на горелката което със сигурност ще намали разхода. Ще съм много благодарен ако някои даде идея за този тип горелка. Имам и едно питане-температурата на връщаната вода е 10-13 по -ниска от котлето което според четено във форума е добре ? Така ли е ? Температурата на димните газове е около 90-100 гр.
filmatoplo - майстор
Думата -Термоглави , зависи на колко са нагласени и колко е температурата по стаите . :) До Венци -с този котел толкова -температурите са наред .

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: