Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Шопе, точно за теб се сетих, и сега ровя за такава чиния :mrgreen:
Доколкото си спомням, твоята е провесена отгоре...дали да й направя нещо като триножник и се държи отдолу?
шоп - майстор
Точно така, моята виси на доста дебел синджир и доста дебел болт М14 или М18...не помня вече. За да не прогори болта от високата температура съм му нанизал отдолу и един бутален болт от Москвич 408

Пък и да тежи за де се клати чинията от вентилатора.

За триножник...не знам :? Трябва сериозна стомана за да не прогори. При мен чинията се нагрява до бяло. Руснаците на това му казват катализатор или дожигател. Всички сажди, които не са изгорели като се ударят в бялата чиния изгарят и падат надолу като искри.
kalin72 - майстор
Ясно...обаче баща ми не си дава една от трите МНО чинии :lol:
Ще трябва да търся по битаците...
шоп - майстор
Има много обяви в Базар Бг и ОЛХ, при които продавачите са изкупили на търгове вещи на МНО
Доскоро гледах из обавите, манерки, чинии, купички за десерт, противогази и т.н.
ivanovhr - специалист
Ще има ли ефект ако провися и аз една такава в бижуто? Или само жената дето ще бучи, че пак черва съм провесил някъде.
:drinkers:

По-малка естествено.
Валтер Желязков - специалист
Може да и купиш нова тенжера.

Прикачен файл

IMG_20181221_124958.jpg
bmahob - специалист
При вчерашния студ... От 09.00-23.00 чувал и 1/3 някъде.... Абе я ми кажете при повечко пепл в кошницата и образуването на тлеещи големи топки занчи че въздуха не стига нали? :? Не съм я барал от лани но изглежда дава разлика от пелетите
andy_forresite - майстор
Топките са знак за по-слаб вентилатор. Понякога не се образуват с излишък на въздух, но пък се губи ефективност и трябва да се избере да няма топчета или да се оползотворяват скъпите пелети. Друг път пък се образуват каквото и да правиш.
За първи път ми се случва и на мен.
Миналогодишни пелети, 60 чувала.
Преди седмица забелязах, че прави топка, в предната част и горенето се дръпва назад и нагоре. Понеже съм с буфер и горелката бачка само на макс. , пелетите идват много, не могат да изгорят изцяло и падат от двете страни на главата само овъглени. Съответно, при последващо запалване, дозата е голяма за останалото свободно място и пак падат.
Един и същ палет, дали тези отдолу са се овлажнили??? Наредил съм ги на скара, ама...!!!
От няколко часа съм на BMG. Демек с четвърта степен. Настроил съм я да работи само на нея, като температурата на водата не мърда, както и температурата в къщата.
Разход 34 кила за денонощие. Същият засичам окомерно, таблично, като нещата се засичат при въведено 90% КПД на котел–горелка.
Ши си напрая още един турболатор, за свирепа зима. Сега пушека ми е 90 градуса. Стигнах го Грейкото, чакам си петната и конденза.
Филме, пристигна ми карбон-соларната маска. Свалям последна лицева кожа и мятам рутилките ESAB- Вежен 2,5.
stridata - специалист
пет дек 21, 2018 1:55 pmbmahob написа:
При вчерашния студ... От 09.00-23.00 чувал и 1/3 някъде.... Абе я ми кажете при повечко пепл в кошницата и образуването на тлеещи големи топки занчи че въздуха не стига нали? :? Не съм я барал от лани но изглежда дава разлика от пелетите
Колко градуса ти е вътре в 8 часа сутринта без да е горяло и от колко градуса започва да изтива?

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: