Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
Имаме проблем със сръбска готварска печка с водна риьа Алфа терм 27. Когато я запалим пуши и вътре в горивната камера стените са мокри, а под печката тече черна слуз. Огънят не гори както трябва и температурата не се вдига повече от 35 - 40 градуса.
Ще бъда благодарна за всяка помощ.
пет ное 20, 2020 7:01 pmpaky написа:
Здравейте,
Имаме проблем със сръбска готварска печка с водна риьа Алфа терм 27. Когато я запалим пуши и вътре в горивната камера стените са мокри, а под печката тече черна слуз. Огънят не гори както трябва и температурата не се вдига повече от 35 - 40 градуса.
Ще бъда благодарна за всяка помощ.
Коминочистач.
Помпата да се включва чрез контактен термостат, когато температурата на водата стане поне 55 градуса и да е на 1ва скорост.
пет ное 20, 2020 7:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет ное 20, 2020 7:01 pmpaky написа:
Здравейте,
Имаме проблем със сръбска готварска печка с водна риьа Алфа терм 27. Когато я запалим пуши и вътре в горивната камера стените са мокри, а под печката тече черна слуз. Огънят не гори както трябва и температурата не се вдига повече от 35 - 40 градуса.
Ще бъда благодарна за всяка помощ.
Коминочистач.
Помпата да се включва чрез контактен термостат, когато температурата на водата стане поне 55 градуса и да е на 1ва скорост.
Благодаря, ще купя контактен термостат и ще почистим отново комина.
Здравейте! И аз имам същия проблем. Пробвате ли да приложите съвета? Има ли ефект?
Здравейте! И аз имам същия проблем. Пробвахте ли да приложите съвета? Има ли ефект?
krasi92 - майстор
Преди две години е бил проблема. Не е върнал инфо та може да се е затегнал в кумина. Сега сериозно. Спокойно може да сложите контактен термостат и да почистите кумина
чет окт 20, 2022 11:18 pmkrasi92 написа:
Преди две години е бил проблема. Не е върнал инфо та може да се е затегнал в кумина. Сега сериозно. Спокойно може да сложите контактен термостат и да почистите кумина
А може да чака подходящата Коледа и Хоп, с подаръците.

Ми то, при същите симптоми, ко да е? Дано сега върнат резултата!
PIP - майстор
По спомени аз бях настроил термостата на около 38гр, а тоя за бойлера на 45гр. Вътрешен комин 20х20см, 10-12м и почти никога не е силена над 55гр и гореше много добре и никога не е имало катран. Комина съм се качва да го чистя само веднъж за 6-те години докато я ползвахме и беше чист. Още ме е яд, че я продадох, страхотна печка. Какви дърва горите? Да не са мокри?

Тема "Проблем с Алфа терм 27" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: