Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Когато правиш скачени бойлери един след друг-направи им възможност да се ползват и паралелно :wink: Всичко се случва :wink: .
нед мар 08, 2020 1:31 pmfilmatoplo написа:
Когато правиш скачени бойлери един след друг-направи им възможност да се ползват и паралелно :wink: Всичко се случва :wink: .
Подкрепям с две ръце и три...
Предимството е само при аварийна ситуация, която се случва винаги в най неподходящияТ момент.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед мар 08, 2020 12:50 pmplam 12 написа:
Благодаря , направена е рамка за купения вече панел но ще се прави втора и купува втори панел ( инвестицията доста скача )........
Чакай малко, не бързай. Какъв панел е закупен и колко човека ще ползват водата?
filmatoplo - майстор
Получава се в преходните месеци април май ,когато или слънцето е малко или вече не се пали котела -водата в бойлера по близо до водопровода изстива и не е комфортно .Затова ако може втория по далечен бойлер който е на панелите да може да се включи той в мрежата ,дет се вика и 35-40 гр вода пак бива.Говорим без подгряване от тока щот търсим икономия :wink: ,иначе ако първия бойлер е на ток -всяка хладка вода от втория добре дошло ядове няма да има.Но ако един от балоните откаже,се пробие -хубаво е да имаме бърз начин да превключим .
plam 12 - помощник
SUNSYSTEM PK SL CL 2.7 съм купил и сглобил рамка за него ще се качва на покрив на едноетажна къща бойлера 100 литра ТЕСИ с две серпентини е в мазата до котела разстояние колектори - бойлер 7-8 метра в едната посока от трима човека ще се ползва .
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи в никакъв случай не ти трябва втори панел, само втори бойлер 150л и действаш по схемата, както съм писал по-напред. Ако вземеш втори панел и ги впрегнеш и двата на 150л бойлер ще дойдат много, просто няма смисъл.
plam 12 - помощник
Още едно питане за неръждаемата гофрирана тръба ,не съм запознат тя може ли да завършва в двата си края с гайка 1/2 готова изработка ( или трябва да правя краищата и аз ) да се навие на изводите на СК .За да тръгна от панела с такова гуфре и да го изнадя с ППР ф20 тръба която вече е заработена в стените по време на ремонта .Благодарско
filmatoplo - майстор
Дори да имаш ппр щрангове ,ако имаш възможност -тръбите на керемидите при панела ги направи от гофрето. :wink: Ппр не издържа много на атмосферни влияния ,да ще поставиш изолация която гаргите и гларусите късат . :wink:
plam 12 - помощник
Питане серпентините на бойлера ми са черна тръба ако прекарам преобразувател за ръжда да се получи лек филм вътре в тръбата ще сгреша ли с
цел да не корозират за на пред.

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: