Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanov_km - специалист
Ами продавача ми каза, че е много твърда тръбата и ще прецака тръбореза. Знам, че се реже с тръборез но се чудя дали има специални за гофрирана неръждавейка или се взима обикновен тръборез за медна тръба?
LazarGanev - "Велик майстор"
съб мар 09, 2019 10:05 pmivanov_km написа:
Ами продавача ми каза, че е много твърда тръбата и ще прецака тръбореза. Знам, че се реже с тръборез но се чудя дали има специални за гофрирана неръждавейка или се взима обикновен тръборез за медна тръба?
Няма специални, едни и същи са
ivanov_km - специалист
Някой знае ли стоящите бойлери на Елдоминвест дали идват с монтирани потопяеми гилзи за монтаж на сензорите? Ако не са монтирани гилзите с каква дължина трябва да се поръчат. На пазара има такива с дължина 50, 97 и 150 мм.
ivanov_km - специалист
С цел да помогна на някой ще споделя, че бойлера си идва с монтирани дюзи за термосензорите. От утре почвам монтажните работи, най накрая събрах всичко необходимо. Ще е проблем ли ако удължа силиконовият кабел на сензор на колектора PT1000 с многожилен кабел 2х0,5мм меден за тонколони? Кабелът на сензора е 1,5 м и ще трябва да го удължа с около 3,0 метра. Иначе целият кабел мисля да го прокарам в метален шлаух за да не старее от UV лъчите и да е лесен за подмяна при необходимост.
radius - майстор
Няма проблем да го удължиш. Пиши и снимай как върви работата, види ми се че добре премисляш нещата.
ivanov_km - специалист
Е уж мисля, разбира се ще пусна снимков материал.
ivanov_km - специалист
Системата е вече в действие от днес. Напълних бойлера и водата в него беше 15 градуса. Системата стартира е 7,30 и до 12,30 вдигна 42 градуса горе в бойлера, а в средата на 35. Днес в гр. Лом е прекрасно слънчево време. Възниква един проблем и той е с управлението на Натурера. NHC-H52M-1S – Контролер за комбиниран бойлер със соларна инсталация. Проблемите са следните:
1. Не си помни часа, след като рестарим уреда и го пусна след 30 секунди часовника се нулира;
2. Когато не боравя с него и не го ръчкам след 5 минути зависва и на дисплея спира да се върти иконката на помпата и спира да показва промяната на градусите. Който и бутон да натисна управлението не реагира. Помпата продължава да си работи нормално. След като го рестартирам всичко продължава да си работи нормално и след 5 минутки пак "увисва". На какво може да се дължи това?
maistora1965 - специалист
Утре е понеделник най добре звънни на Натурела.
ivanov_km - специалист
Така и ще направя, защото нямам др. вариант за действие. Лошото е, че като замръзне спира да следи показанията на датчиците и на практика ако аз ръчно не спра помпата, рестартирайки управлението ще ми източи топлата вода от бойлера. В момента не смея да пусна да работи нагревателя на бойлера защото ще вземе да прегрее бойлера и ще се активира термозащитата. Също така не мога подкарам и WiFi Модула. Като следвам стъпките от инструкцията стигам до там, че виждам мрежата на модула, като се свържа към нея не ми дава, че съм свързан, а ми изписва: "може да няма интернет" Опитвайки да заредя адреса iconnect.net изписва няма връзка с Интернет. Иначе wifi модула си направи мрежа и като име се вижда от телефона и от лаптопа. Явно нещо това управление, което е при мен е с много проблеми. Друг бъг, който му хванах, е че като пусна принудително помпата от модула дисплея веднага изгасва и помпата не спира на 5-та минута както трябва, а само с рестрат на модула. Чудна работа, друг имал ли е проблеми с управленията на Натурела?

Днес след разговори с Натурела ще ми изпратят ново управление за тест. Да се надяваме, че с него нещата ще се оправят.
ivomagna - специалист
Да не отварям нова тема ако може ще питам тук. Може ли затворена система да се напълни гравитачно от най- високата точка на слънчевия колектор с пропиленгликол, през обезвъздушителя примерно, след това да се затвори и да се допълни с вода от водопровода до достигане на нужното налягане - 1,5 бара. Ще се получи някакъв разтвор в който със сигурност ще има повече от 50/50 пропилен гликол което ми е достатъчно (до - 34 гр.) Цялото упражнение е защото нямам помпа.

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: