• 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 131
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
LazarGanev написа:
Бойлери се правят навсякъде, под път и над път, дори изнасяме за цяла Европа, ама един свестен панел не можем да направим, а напротив - внасяме.
Всъшност в България има голям завод за сл. колектори. Притежават линия за лазерно заваряване на тръби към абсорбер. Работят с немски селективни абсорбери и произвеждат с тирове колектори.

:x За съжаление обаче всико е за износ и в Бг не се продават. Влизал съм в завода, разглеждал съм цялата поточна линия и ми бе отказано, когато поисках да си купя панел :?
LazarGanev - "Велик майстор"
шоп написа:
LazarGanev написа:
Бойлери се правят навсякъде, под път и над път, дори изнасяме за цяла Европа, ама един свестен панел не можем да направим, а напротив - внасяме.
Всъшност в България има голям завод за сл. колектори. Притежават линия за лазерно заваряване на тръби към абсорбер. Работят с немски селективни абсорбери и произвеждат с тирове колектори.

:x За съжаление обаче всико е за износ и в Бг не се продават. Влизал съм в завода, разглеждал съм цялата поточна линия и ми бе отказано, когато поисках да си купя панел :?
Точно така - изключенията само потвърждават правилото :) . Това не е български завод, и панелите не са конструирани в Бг, просто използват евтината работна ръка. Дано с влошаването на инвестиционния климат у нашите съседи се увеличат чуждите инвестиции
Emoooo - специалист
Аз като си взех моя панел,и си викам "абе аааре бе ще си го монтирам без хидро кита,тъкмо тръбите ще ми излязат почти без пари".Да ама като го поразгледах по-отблизо и по-внимателно,мнението ми се обърна на 180гр.И още на следващият ден си го поръчах.
Hursa - майстор
шоп написа:
Всъшност в България има голям завод за сл. колектори. Притежават линия за лазерно заваряване на тръби към абсорбер. Работят с немски селективни абсорбери и произвеждат с тирове колектори.
Моля, дайте повече информация.
mgbagera - специалист
Приятели отново ми трябва вашата помощ :)
Сблъсках се с една пречка и се чудя как да я избегна. Оказа се че разстоянието от бойлера до панела е около 20м а кабелите за датчиците на Натурела ги дават до 10м :?
Някой слагал ли е по дълги кабели и как се е отразило това ?

Как бихте ме посъветвали да постъпя ?


:prost:
kalin72 - майстор
mgbagera написа:
Приятели отново ми трябва вашата помощ :)
Сблъсках се с една пречка и се чудя как да я избегна. Оказа се че разстоянието от бойлера до панела е около 20м а кабелите за датчиците на Натурела ги дават до 10м :?
Някой слагал ли е по дълги кабели и как се е отразило това ?

Как бихте ме посъветвали да постъпя ?


:prost:
Моите съм ги удължил с телефонен кабел.
mgbagera - специалист
Кабела не ми е проблем а разстоянието което е повече от препоръчителните 10м.
Christo - майстор
Hursa написа:
шоп написа:
Всъшност в България има голям завод за сл. колектори. Притежават линия за лазерно заваряване на тръби към абсорбер. Работят с немски селективни абсорбери и произвеждат с тирове колектори.
Моля, дайте повече информация.
Толкова ли е секретен отговорът?
kalin72 - майстор
mgbagera написа:
Кабела не ми е проблем а разстоянието което е повече от препоръчителните 10м.
Не мисля, че грешката ще е от супер голямо значение, удължавай, пробвай, и те така :)
Emoooo - специалист
mgbagera написа:
Приятели отново ми трябва вашата помощ :)
Сблъсках се с една пречка и се чудя как да я избегна. Оказа се че разстоянието от бойлера до панела е около 20м а кабелите за датчиците на Натурела ги дават до 10м :?
Някой слагал ли е по дълги кабели и как се е отразило това ?

Как бихте ме посъветвали да постъпя ?


:prost:


Аз,също съм с натурела и кабелът ми е около 17;18м.и засега си работи,без проблем.Може и да не е правилно,може и да доведе до някакъв проблем.но засега не съм забелязал нищо. :)
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 131

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: