• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
belovodski - специалист
filmatoplo написа:
Селективен от Сънсистем , за твоя бойлер поне с площ 2,70 м2. :wink:
Точно 2,7
belovodski - специалист
Ей за това ме дразнят наще форуми,човек е решил да направи нещо сам влиза във форум НАПРАВИ СИ САМ за мнения и съвети за това с което се е захванал но го хранят с тъпи изказвания и сърказми от типа на "търговеца"syncho тури градински маркуч,ще го туря ама ако ми го продадеш и не свърши работа да те обеся на него А?
Теглил съм жилищен кредит миналата година и просто нямам пари за безбожни майстори и сам съм се захванал с тия работи питах 10 човека занимаващи се с това и получих около от всеки по 5 различни вариянта все противоположни с другите!
Та ако има някой за адекватен съвет от опит да го сподели моля,а не да пишете стихотворения!
Поздрави!
syncho - майстор
belovodski радвам се, че си забелязъл сарказма, а ако беше се поровил малко щеше да намериш също, че точно на този въпрос е отговаряно многократно и просто ми дойде в повече да го видя за пореден път. Ако толкова държиш, ще ти продам градински маркуч защото - да търговец съм, който въпреки това помага с каквото може и няма за цел да продава на хората тук, а и понякога има нужда от някоя друга усмивка :cool:

п.с. Като направиш и на половина отговори колкото аз в такъв форум ще ме разбереш какво искам да ти кажа :partyman:
piron45 - майстор
На моя съм теглил от белите тръби за парно дето ги ползват, лесно се работи с тях и не ти трябват специални инструменти. Най много ако правиш огъвки с по малък ъгъл се ползва пружина.Дадоха ми я от магазина на заем.
syncho - майстор
И хайде да ти отговоря сериозно на въпроса: слагай метални тръби - или медни или гъвкава неръждавейка. Всякакъв тип пластмаса (с вложка или не) ще ти създаде проблеми. От тук нататък ти си решаваш на какво да заложиш.
hidrazin - майстор
+1
Само метални. Ако искаш ядове сложи си PPR.
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
piron45 написа:
На моя съм теглил от белите тръби за парно дето ги ползват, лесно се работи с тях и не ти трябват специални инструменти. Най много ако правиш огъвки с по малък ъгъл се ползва пружина.Дадоха ми я от магазина на заем.
Ти не се обаждай, защото подвеждаш :wink: ! При твоята термосифонка става и с градински маркуч, защото го ползваш за водопровод, това не е част от соларната водонагревателна система. Тук става въпрос за съвсем друго. Не ползвайте пластмасови тръби за соларна система, това не е каминка да и отнемеш огъня, ако спре тока! Температурата в панела достига 200*С (е не говорим за Сънсистем :wink: )
belovodski - специалист
LazarGanev написа:
piron45 написа:
На моя съм теглил от белите тръби за парно дето ги ползват, лесно се работи с тях и не ти трябват специални инструменти. Най много ако правиш огъвки с по малък ъгъл се ползва пружина.Дадоха ми я от магазина на заем.
Ти не се обаждай, защото подвеждаш :wink: ! При твоята термосифонка става и с градински маркуч, защото го ползваш за водопровод, това не е част от соларната водонагревателна система. Тук става въпрос за съвсем друго. Не ползвайте пластмасови тръби за соларна система, това не е каминка да и отнемеш огъня, ако спре тока! Температурата в панела достига 200*С (е не говорим за Сънсистем :wink: )
Е добре с риск да се обиди някой търговец кажи според теб кое е най доброто решение в моя случай(120л елдом е 2серпентини и около 9-10 м тръбен път)
Поздрави
belovodski - специалист
syncho написа:
belovodski радвам се, че си забелязъл сарказма, а ако беше се поровил малко щеше да намериш също, че точно на този въпрос е отговаряно многократно и просто ми дойде в повече да го видя за пореден път. Ако толкова държиш, ще ти продам градински маркуч защото - да търговец съм, който въпреки това помага с каквото може и няма за цел да продава на хората тук, а и понякога има нужда от някоя друга усмивка :cool:

п.с. Като направиш и на половина отговори колкото аз в такъв форум ще ме разбереш какво искам да ти кажа :partyman:
Убаво четенье му е майката,ама изчетох 3 вагона глупости и тук там 1-2 по смислени отговори в някоя тема!А като се зачетеш разбираш че си е е... мамата и се връщаш в изходна позиция!И тука някой ще каже"и я мога и тата може ама козата си сака пръч" е да ама наще пръчове всеки с манталитет!
Поздрави
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма място за обиди - всеки търговец си предлага сергийката, пък ти си избираш - сега поне стока бол, цени и качества - също. Вече стана въпрос за един вариант, ей ти още един:
http://www.tesy.com/bg/products/panelni ... _250_asl_/.
Друго много изгодно предложение в момента Висман за 714лв, но може и да е малко силничък, ако няма консумация.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Вакуумно тръбни колектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: