• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hidrazin - майстор
filmatoplo написа:
:) ... А за там където нещо не иска да влиза вечер -има лубрикант :heart: :wink: .
Не мога да се сдържа: Professional A n a l 200ml :)
:partyman:
daniel.trifonov - специалист
Така наречената "смазка" - термопаста е предназначена да предава по-добре топлината от ампулата към колектора. Не е смазка за смазване, че да влезе по-лесно. Термопастите са различни според предназначението и цената им.

Edit:
Сега видях, че докато съм се отплеснал филматопло е написал.
belovodski - специалист
Значи с 1 дума купувай и турай #-o
stivemaster - майстор
Поздрави filmatoplo, аз също мисля че под "произвеждат" имат предвид сглобяват и надписват на тайно място.Когато за пръв път видях така пренасяни панели,на съседен на един мой обект в Рогачево до Албена ,мислех че от резервни части ги сглобяват, но после ми казаха че така са си внесени и тук ги събират направо на обекта ,луда работа.
daniel.trifonov - специалист
Е като погледнеш на http://alibaba.com всички ги предлагат разглобен вид и в по-удобни за пренасяне кашони.
stivemaster - майстор
Виж сега, може и всички фирми в бранша така да ги получават, но аз не се занимавам точно с това и ми изглеждаше много странно, на обекта да ги събират.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е то това е основното им предимство пред плоските панели - че се транспортират лесно и се качват лесно на покрива :)
belovodski - специалист
LazarGanev написа:
Е то това е основното им предимство пред плоските панели - че се транспортират лесно и се качват лесно на покрива :)
Е само това ли им е предимството пред плоските?
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, не е само това предимство, имат си и недостатъци :cool:
filmatoplo - майстор
Хубавото е това че, монтираш стойката с колектора отгоре , свързваш тръбите от панела до бойлера -зареждаш с течност , и когато ти е кеф -пъхаш вакуумните тръбите и системата тръгва да топли :wink: .Ако вакуммните тръби са монтирани предварително и се моткаш нещо при зареждане с течност и слънцето пече -има опастност да заври течността :wink: .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Вакуумно тръбни колектори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: