• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
Няма проблеми Лазаре ,уважавам изказванията ти, да наистина схемите човека ги е правил ако котела произвежда на макс прим.20кв а системата се нуждае от 14кв разликата се поема от буфера за съхранение и след загасянето на горелката започва да черпи от него но няма серпентина.Не мога да разбера като водопроводчик как бойлера няма по думите на колегата вход и изход нищо че е 500л,странна работата #-o
LazarGanev - "Велик майстор"
markoscbr написа:
Не мога да разбера като водопроводчик как бойлера няма по думите на колегата вход и изход нищо че е 500л,странна работата #-o
Бойлерът има 2 отвора - един вход и един изход, а истинските буфери имат 8 отвора, разположени по 4 във вертикал, като двата вертикала са разположение на 90 или 180* (в зависимост от марката)
markoscbr - специалист
Така си и мислих,все едно 80л бойлер да няма вход и изход,нещо се е объркало момчето както и да е ще се справи
D.Metodiev - напреднал
От къде човек може да се сдобие с буфер 1000лт. неемайлиран без серпентини на атрактивна цена?
Най евтино намирам на сънсистем за 1290 лв.

:partyman:
D.Metodiev - напреднал
Спешно ми трябва съвет . Свързах котела по схемата няколко страници по назад стр. 45 , но трипътния вентил не отваря. Котела вдига температура до 90 г. Но работи само байпас. Когато затворя крана на байпасната линия, чак тогава тръгва вода към радиаторите. Трипътния е херц тепломикс с пълно отваряне и е монтиран АБ към котела Б е байпас. А. е връщаща от радиаторите

Изображение

Моля помагате. Засега го регулирам с крана, но се ядосвам, защото всичко съм изпълнил както трябва, но не работи. :prayer:
gnt69 - майстор
пон окт 01, 2018 5:31 pmD.Metodiev написа:
Спешно ми трябва съвет . Свързах котела по схемата няколко страници по назад, но трипътния вентил не отваря. Котела вдига температура до 90 г. Но работи само байпас. Когато затворя крана на байпасната линия, чак тогава тръгва вода към радиаторите. Трипътния е херц тепломикс с пълно отваряне и е монтиран АБ към котела Б е байпас. А. е връщаща от радиаторите
Моля помагате. Засега го регулирам с крана, но се ядосвам, защото всичко съм изпълнил както трябва, но не работи. :prayer:
Може да е повреден. Може ли да се разглабя да го пробваш в гореща вода на котлона дали елемента работи.
D.Metodiev - напреднал
Или е повреден трипътния или нещо тотално съм объркал. Като спра помпата за радиаторния кръг, горелката вдига 80 градуса За секунди. Значи не върти вода през буфера. Това при спрян кран на байпаса. Същевремено при пусната помпа на радиаторния кръг, върти и през буфера :?
gnt69 - майстор
пон окт 01, 2018 7:47 pmD.Metodiev написа:
Или е повреден трипътния или нещо тотално съм объркал. Като спра помпата за радиаторния кръг, горелката вдига 80 градуса За секунди. Значи не върти вода през буфера. Това при спрян кран на байпаса. Същевремено при пусната помпа на радиаторния кръг, върти и през буфера :?
Или помпа малък кръг не работи.
D.Metodiev - напреднал
пон окт 01, 2018 7:51 pmgnt69 написа:
пон окт 01, 2018 7:47 pmD.Metodiev написа:
Или е повреден трипътния или нещо тотално съм объркал. Като спра помпата за радиаторния кръг, горелката вдига 80 градуса За секунди. Значи не върти вода през буфера. Това при спрян кран на байпаса. Същевремено при пусната помпа на радиаторния кръг, върти и през буфера :?
Или помпа малък кръг не работи.
Това вече е добра идея =D>
Утре ще я проверя. :prayer:
Благодаря :partyman:
vrangelov - специалист
пон окт 01, 2018 7:47 pmD.Metodiev написа:
Или е повреден трипътния или нещо тотално съм объркал. Като спра помпата за радиаторния кръг, горелката вдига 80 градуса За секунди. Значи не върти вода през буфера. Това при спрян кран на байпаса. Същевремено при пусната помпа на радиаторния кръг, върти и през буфера :?
Крана на байпаса само го притвори, ако има нужда. А помпата на котела, както ти написа @gnt69, явно не работи. Раздвижи и колелото и/или виж, дали е захранена. Сложи я на максимална мощност. Ако си я пускал на сухо, също има някакъв шанс, да не го е преживяла. Схемата ти е добра и няма нищо объркано.

Поздрави
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: