• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон авг 26, 2019 7:17 amБилян написа:
https://intiel.com/online-shop/heating- ... controller
https://intiel.com/online-shop/thermore ... -control-2
Това са двата.
Даже са 100 лв.
Ползвам контролера. Нормално е да има 100 лв разлика.
За малки инсталации (битови) мисля че терморегулатора е по подходящ.
Поблазни ме с възможности, които сякаш не могат да се оползотворят с няколко радиатора.
bulhomes2 - майстор
Голямо търсене я търсих. А в хартиения проект не знам дали е тя, че него още по-зор ще го намеря...
Прикачен файл:
Untitled-1.jpg
Билян - специалист
Благодаря колега.
От изчетеното в темата мислех че помпата на конвекторите трябва да е по малка но явно не е така и щях да сбъркам. Благодаря пак доста главоболия ми икономиса. Почвам и ще пиша за резултата
Билян - специалист
Направих системата работи добре макар че съм я палил за един ден. Видях че пелетния Котел не е 35кв за два часа в буфера само дигна температурата с 40 градуса което като го сметна за един тон вода е 20кв обадих се на подръжката щели да го настроят не знам дали е възможно това. Иначе гори доста добре от вътре като загасне е снежно бял и няма почти пепел. Не пиша марката докато не дойдат да видим как ще го настроят ако не стане ще ви кажа какво да не купувате
вт сеп 24, 2019 10:36 pmБилян написа:
Направих системата работи добре макар че съм я палил за един ден. Видях че пелетния Котел не е 35кв за два часа в буфера само дигна температурата с 40 градуса което като го сметна за един тон вода е 20кв обадих се на подръжката щели да го настроят не знам дали е възможно това. Иначе гори доста добре от вътре като загасне е снежно бял и няма почти пепел. Не пиша марката докато не дойдат да видим как ще го настроят ако не стане ще ви кажа какво да не купувате
Как така сметна, че не е 35 киловата? Наистина не са постигнати 70 киловата, минус загубите (КПД не е 100%). Трябва да се получи, чисто математически ок 63-65 киловата, но имаш загуби от самия буфер, имаш загуби в котелното....
Котелът пък е и модулиращ, та не е през цялото време на пълна мощност. Ето ти още пропуски в сметките. Нали не вярваш, че тръгва от нисък старт с 200?!
Освен това, сметките не са ти верни. Аз получавам много по голямо число.
Не бързай да правиш изводи и то на глас! Погледай, послушай!
шоп - майстор
ср сеп 25, 2019 12:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
Трябва да се получи, чисто математически ок 63-65 киловата, но имаш загуби от самия буфер, имаш загуби в котелното....
Точно :supz:
1000л вода загряти с 40 градуса за 2 часа е малко над 23,5киловата/час.

Обаче и в котала имаш вода и в тръбите. Теглото на котела, буфера и тръбите също трябва да се вземе в предвид при първоначалното темпериране.

Загубите правилно Трифон ги е посочил. И те трябва да се вземат под внимание.

Като цяло според мен си ОК. Обаче ми е интересно засече ли за тези 40 градуса в буфера, колко килограма пелети изгори? :?
Билян - специалист
От котела до буфера Има около метър тръби с изолация котела не сабира повече от 50 до 100 литра вода не смятам че е добре. Котела е бил на най голямата степен на ръчен режим.
Не сам засичал точно но може би около 1чувалче може и по малко да е не мога да преценя след настройките ще го тествам точно
Ми от едно чувалче можеш да вземеш ок. и малко над 60 квтч. Ако са изгорени по малко пелети, още по добре.
Правилно смятаме с Шопа, а ти смятай, че котела си е добре!
Инак напразно няма да можеш да спиш. Шегичка.
Билян - специалист
Това с котела е в къщата на брат ми и за миналата зима е изгорил 14тона пелети. Мойта къща е същата с термопомпа вода вода повече от 300лв ток не съм плащал. Вярно той топли още 50кв на майка ми и баща ми. Вижда ми се не реален разход котела беше без нищо само с една помпа сега ще видим има ли разлика
gnt69 - майстор
ср сеп 25, 2019 8:56 pmБилян написа:
Това с котела е в къщата на брат ми и за миналата зима е изгорил 14тона пелети. Мойта къща е същата с термопомпа вода вода повече от 300лв ток не съм плащал. Вярно той топли още 50кв на майка ми и баща ми. Вижда ми се не реален разход котела беше без нищо само с една помпа сега ще видим има ли разлика
Колко квадрата е къщата. Чак не мога да го проумея 14 тона пелети. :partyman:
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: