• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт дек 05, 2023 8:11 pmbrum написа:
Същото за тройника го мислих и аз, ама не ми се преправя системата. Щом и ти го споменаваш явно го има като схема.
Да, няам никакъв проблем да се върже така, с тройник, но ако има разлика в дебитите, то тази разлика пак ще превърта през буфера/хидравличния изравнител и в това няма нищо лошо, напротив, той затова е поставен
ivanovbg - майстор
При мен буфера и в горния и долния край е 60градуса и към колекторите на подовото също тръгва 60градуса. До самите колектори спада около 35 мерено с безконтактен термометър., но е нормално да спада защото де факто дебита е много малък и водата изстива в тръбите. Та не знам колегата къде мери по ниската температура. На изхода от буфера или на входа на радиаторите.
bigdragon - майстор
ср дек 06, 2023 8:09 amivanovbg написа:
...към колекторите на подовото също тръгва 60градуса. До самите колектори спада около 35 мерено с безконтактен термометър., но е нормално да спада защото де факто дебита е много малък и водата изстива в тръбите. ...
Ако нямаш смесителен вентил, в тази инсталация има нещо гнило.
Ако нямаш смесване, по-вероятно да е в термометъра, виж му емисионния фактор...
ср дек 06, 2023 8:09 amivanovbg написа:
При мен буфера и в горния и долния край е 60градуса и към колекторите на подовото също тръгва 60градуса. До самите колектори спада около 35 мерено с безконтактен термометър., но е нормално да спада защото де факто дебита е много малък и водата изстива в тръбите...
Вярваш ли в това?
Подовото не иска ли по голям дебит?
Дори да е малък (дебита) защо Т вход- изход са близки, а до колектора такава разлика?
Защо при теб е много малък?

пп. Драго ме е изпреварил.
radius - майстор
Ако са ти метални колекторите, ясно защо си измерил подобни аномалии.
п.с. Драгон избърза да подскаже.
Последна промяна от radius на ср дек 06, 2023 9:19 am, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Естествено че имам смесителни вентили и помпи за подовото на всеки колектор. Не меря на метала, а на ппр тръбата преди колектора и на лепенките на колекторите. Тръбите са ми ф32 за да може да работи безпроблемно и с ниска температура. Иначе на всеки кръг по дебитомерите дебита е около 3литра/мин в зависимост от настройката. Просто понеже е доста топла водата в буфера от нея смуче по малко, колкото да поддържа 32 градуса на водата.

П.П. ето такава ми е всяка помпена група https://bgfashion.icaibathinda.org/cont ... D0%B8&id=2
Някой знае ли какъв контролер ми трябва да сложа за да си командвам дебита на помпата?
radius - майстор
3л/мин не е малко за кръг от подово. Така както подаваш данните се стига до противоречия, които за мен нямат обяснение. Просто излиза че ни лъжеш или в незнанието си, или не знам що.
Защото ако имаш 3л на мин и поне 2-3 кръга на щранг, то няма как щранга ти от 60 да става на 35 до колектора. Абе що ли пиша да се хабя.
ivanovbg - майстор
Няма смисъл да лъжа. На единия етаж са 6кръга, а на втория 7. Ако си видял помпената група е с регулатор. Тоест си върти водата в подовото с голям дебит, а засмуква съвсем по малко от топлата вода за да компенсира. То и пластмасата на тръбата изолира, та не съм сигурен за водата защото меря температурата на тръбата, а при буфера меря на спирателния кран дето е на буфера. Той пари, а тръбата я държа с ръка и е топличка. Температурата на водата в пода я меря с термометъра над помпата.
bigdragon - майстор
То не било компютри, а компоти.
ivanovbg,
Научи истинските имена на нещата.
Не ти е за първи път. И аз, що ли се абя...
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: