• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zaid1127 - специалист
пон окт 01, 2018 7:47 pmD.Metodiev написа:
Или е повреден трипътния или нещо тотално съм объркал. Като спра помпата за радиаторния кръг, горелката вдига 80 градуса За секунди. Значи не върти вода през буфера. Това при спрян кран на байпаса. Същевремено при пусната помпа на радиаторния кръг, върти и през буфера :?
Нещо тотално си объркал, но това е защото слушаш Лазар.... :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Котела не го връзвай през серпентината на буфера, ще получиш стартове и стопове на 15 минути. Колкото и да е голяма серпентината и трябва време да си отдаде топлината. Дори и да махнеш термовентила няма да работи.
Ако ти трябва повече информация пиши на лични.
vrangelov - специалист
Няма серпентина. Аз не виждам грешки, освен двете, които съм му казал. Ето я >>>СХЕМА<<<
LazarGanev - "Велик майстор"
Заиде, требва да се чете повечко, не само последното мнение :wink: . Голям трън в очите Ви е тоя Лазар :lol: Както ти каза колегата - серпентина няма :)
D.Metodiev - напреднал
Благодаря на всички, които се включиха.
Всичко работи коректно с изключение на трипътния.
Не затваря байпаса . В момента работи като обикновен тройник. До някъде регулирам нещата с крана. Следва сваляне и сваряване с гореща вода за да съм сигурен. После ще го сменя и ще пиша за резултата.

П/С Не е по темата, но смятам че Лазар Ганев е много полезен за форума. Винаги чета с внимание неговите мнения.
Поздрави :partyman:
Evgeniy - майстор
Когато има огромно количество студена вода, постъпваща към трипътния, тя го охлажда и той на практика е доста позатворен към буфера и отворен към "байпаса".
За всеки случай премери температурата на входящата в котела вода. Ако и тя е над 60 градуса, тогава обвинявай термостата на трипътния и го разглобявай.
Може и да греша, но имам такова усещане за тотално студен буфер...
vrangelov - специалист
Трудно ми е да си представя как чисто нов трипътен вентил от добър производител ще даде дефект.
zaid1127 - специалист
ср окт 03, 2018 8:43 amvrangelov написа:
Трудно ми е да си представя как чисто нов трипътен вентил от добър производител ще даде дефект.
Не е дефектен, Той така си прави. Помпата ти е с малък дебит и термовентила ти е с патрон с висок градус. Пиши на лично тел. да се чуем.
D.Metodiev - напреднал
съб фев 10, 2018 12:54 pmvrangelov написа:
D.Metodiev написа:
Би ли обяснил защо са важни?
За възвратните клапани в някоя от темите, AntonBM беше писал, че когато няма бойлер, те само объркват действието на системата. Не знам защо.
Трифон каза, че ги е махнал и изглежда системата му работи правилно и без тях.
Целта на тези клапани е да предотвратят паразитна циркулация. Този на котелната помпа ще предотврати чрез естествена циркулация котелът да се превърне в радиатор, като по този начин ти охлажда буфера, а този на радиаторната помпа ще предотврати нежелано затопляне на радиаторите, когато помпата е спряна.
Тук " vrangelov" се оказа прав :prayer:
чет окт 04, 2018 11:22 pmD.Metodiev написа:
съб фев 10, 2018 12:54 pmvrangelov написа:
D.Metodiev написа:
Би ли обяснил защо са важни?
За възвратните клапани в някоя от темите, AntonBM беше писал, че когато няма бойлер, те само объркват действието на системата. Не знам защо.
Трифон каза, че ги е махнал и изглежда системата му работи правилно и без тях.
Целта на тези клапани е да предотвратят паразитна циркулация. Този на котелната помпа ще предотврати чрез естествена циркулация котелът да се превърне в радиатор, като по този начин ти охлажда буфера, а този на радиаторната помпа ще предотврати нежелано затопляне на радиаторите, когато помпата е спряна.
Тук " vrangelov" се оказа прав :prayer:
Ахааа, браво!
Само дето оня, с френското име се пъне.
.....че и на хора, доказали се.
Моето "парно" е направено по схемите на 1ва страница, качени от Антон и си бачка като механичен Сейко.
zaid1127 - специалист
вт окт 09, 2018 12:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет окт 04, 2018 11:22 pmD.Metodiev написа:
съб фев 10, 2018 12:54 pmvrangelov написа:

Целта на тези клапани е да предотвратят паразитна циркулация. Този на котелната помпа ще предотврати чрез естествена циркулация котелът да се превърне в радиатор, като по този начин ти охлажда буфера, а този на радиаторната помпа ще предотврати нежелано затопляне на радиаторите, когато помпата е спряна.
Тук " vrangelov" се оказа прав :prayer:
Ахааа, браво!
Само дето оня, с френското име се пъне.
.....че и на хора, доказали се.
Моето "парно" е направено по схемите на 1ва страница, качени от Антон и си бачка като механичен Сейко.
Ми, махни и клапите да се убедиш, че пак няма да работи.
Пък, накрая като си дал маса пари за парно, се топли на ток, като слушаш пожарникари :-D :-D :-D

Иначе колегата Врангелов е прав! за Това служат клапите за посока на водния поток, но това какво общо има с трипътен термовентил, нека Трифон да обясни.
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: