• 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
Колега, вземи си начертай разводката на тръбите, уточни дължините и я изпълни наново. Ми то сега прилича на подводница или на пароцентрала. Тая вода как се оправя на къде да върви?
ср окт 09, 2019 6:11 amLazarGanev написа:
Да, завърти го точно така - общия край (началото на стрелките да сочи към помпата и входа на котела, но май щв=е се наложи да размениш и другите 2 тръби. Не съм 100% сигурен, защото ползвам и Tiemme, и май твоето разположение на тръбите отговаря точно за Tiemme, а за Херца горещата тръба май трябва да идева от средния отвор. След някой час мога да проверя със сигурност
И аз така мисля че трябва да се разменят и другите две тръби,понеже със покачване на темперетурата подаваа повече топла вода към радиаторния кръг,което не е чак толкова голям проблем.Когато термоглавата е завътряна на 60 градуса или средно положение,разпределя по равно температурата към буфера и радиаторния кръг и двата термометъра показват около 65 градуса,тоест херца разпределя потока в някакви проценти но не е ясно в какви.Буфера се загрява напълно за около 3 часа,котела е 37 кв,отоплям едва 60 кв.метра стара къща от 30 те години,с пристройка.В началото когато инсталирах котела буфер не беше предвиден,но един приятел си закупи от Германия котел със два буфера и единия ми го подари,понеже нямал място за двата.Интересното е че есбето не е затворило тази сутрин,понеже в котела още догаряха дървата от снощи а темперетурата на водата в буфера все още е 45 градуса.Възможно ли е това?
ср окт 09, 2019 6:11 amLazarGanev написа:
Да, завърти го точно така - общия край (началото на стрелките да сочи към помпата и входа на котела, но май щв=е се наложи да размениш и другите 2 тръби. Не съм 100% сигурен, защото ползвам и Tiemme, и май твоето разположение на тръбите отговаря точно за Tiemme, а за Херца горещата тръба май трябва да идева от средния отвор. След някой час мога да проверя със сигурност
Благодаря и ще чакам отговора ти преди да развъртя херца.В сегашното му свързване,при пълно завъртане на термоглавата по часовниковата стрелка,клапана насочва целия поток в посока стрелката надолу към смесителната линия със връщащия поток от радиаторния кръг.При пълно завъртане обратно на часовниковата стрелка поосоката е 100% към радиаторниа кръг с малката помпа.Благодаря.
Здтавейте колеги,успях да навържа правилно Херца,сега си смесва в правилното съотношение,работи като часовник цялата система.Стрелката надолу на Херца се връзва към топлата вода идваща от котела(байпаса на буфера),стрелката напред се връзва към влизащата студена вода към котела,а началото входа на херца към радиаторния кръг и втората помпа.Благодаря на Лазар Ганев за съвета.Поздрави...
Павката84 - помощник
Привет!
Тази година се налои и аз да приправя малко инсталация,та при мен няма мн място за буферен съд и се спрях на хидравличен изравнител.При добавяне на трипътен вентил и втора помпа надявам се да не съм огелпил нещо..
Прикачен файл:
Screenshot_20191012-160753.png
съб окт 12, 2019 4:08 pmПавката84 написа:
Привет!
Тази година се налои и аз да приправя малко инсталация,та при мен няма мн място за буферен съд и се спрях на хидравличен изравнител.При добавяне на трипътен вентил и втора помпа надявам се да не съм огелпил нещо.. Screenshot_20191012-160753.png
Къде е втората помпа?
Павката84 - помощник
Пъреди преработката ги сместих в дясно до котела, и сега немислих да я местя и оставих на същото място.

Прикачен файл

Screenshot_20191013-222713.png
Павката84 - помощник
Днес имах критики относно преработката, нямало нужда от този изравнител поведението на помпите използвани в малките отоплителни инсталации от сорта на 25/40 несъздават хидравлични проблеми, както например помпи на големи обекти с по мощни отоплителни мощности,дори втората помпа била също излишък за инсталация от 18 кв мощбост. Не съм пробвал още как се държи системата,но доколкото четох изравнителя има плюсове в една система...малко се намръщих... Дали наистина имат право, поредното излишно оскъпяване!?
LazarGanev - "Велик майстор"
Перфектно е станало, не ги слушай. За някои хора е достатъчно да вържеш към котела 2 "маркуча" ф20 и всеки фитинг отгоре е излишен преразход. :cool:
Павката84 - помощник
пон окт 14, 2019 7:44 pmLazarGanev написа:
Перфектно е станало, не ги слушай. За някои хора е достатъчно да вържеш към котела 2 "маркуча" ф20 и всеки фитинг отгоре е излишен преразход. :cool:
Благодаря Лазаре, исках да стане добре, носих изравнителя на горещо поцинковане, сега ще трябва да се заема с изолирането,...
Интересни неща видях при братушките, практически ето нещо от сорта:
  • 1
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: