• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emilvelkov73 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
emilvelkov73 написа:
Помпата мужду котела и буфера мисля да я командва интиелското управление което пали и спира горелката.
Та за това се чудя като изключа буфера лятото примерно,какво ще пали горелката?
Може би ако лятото махна отметката на стайния термостат дали ще пали по температура на бойлера като падне?
Точно, но ако не си го прочел.....

http://snt-bg.com/wp-content/uploads/20 ... greyko.pdf
emilvelkov73 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
emilvelkov73 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Точно, но ако не си го прочел.....

http://snt-bg.com/wp-content/uploads/20 ... greyko.pdf
Това определено не съм го чел,но аз нямам Грейко /имам Фероли с Натурела/
и не знам точно кое имаш предвид,ако не е проблем пиши.
Местата, където са описани режимите и настройките на контролера. И наред да четеш, няма да е грешка.
g.botev - напреднал
шоп написа:
@g.botev 1000 литра за 32 киловатова система са минимума като обем.
Вичи написа:
С два колектора (по добре) или с тройници. Горния - вход от котела, изходи за двата буфера, инсталацията и бойлера, ако имаш, долния обратно. Близо до буферите и тези участъци с по-голям диаметър тръби. Поради гравитацията ще се пълнят и празнят едновременно.
Благодаря и на двамата за коментарите! Обема от 1000 литра го избрах, защото уж се бях договорил с един господин да ми продаде два бойлера по 500 литра от OLX. Трябваше само да ги докара до София и му ги плащах веднага на желаната от него цена. Явно поради интерес по-късно им увеличи цената и не се и обади. Както и да е предполагам ще си взема направо след месец един буфер 1500 литра и ще се прикрючи. Тук малко имам проблем с височината, но ако трябва ще го вкопая.

Дотогава може и да изпадне някой и друг бойлер но ще видим :) Отностно преработката ще пусна отделна тема за да не развалят темата за буферите.

Поздрави!
Вичи - специалист
g.botev написа:
Както и да е предполагам ще си взема направо след месец един буфер 1500 литра и ще се прикрючи. Тук малко имам проблем с височината, но ако трябва ще го вкопая.
Ако не си на дърва или въглища 1000 литра са повече от достатъчни.
Evgeniy - майстор
Здравейте,

Имате ли наблюдение дали се събира въздух в горния край на буфера? Чудя се дали да монтирам едно радиаторно обезвъздушителче на фланеца най отгоре или едкократното обезвъздушаване е достатъчно. Съда е пластмасов и не стои проблема с ръжда в горния край.
Evgeniy написа:
Здравейте,

Имате ли наблюдение дали се събира въздух в горния край на буфера? Чудя се дали да монтирам едно радиаторно обезвъздушителче на фланеца най отгоре или едкократното обезвъздушаване е достатъчно. Съда е пластмасов и не стои проблема с ръжда в горния край.
Слагай обезвъздушител! Не ти трябва въздух в инсталацията.
Evgeniy - майстор
Буферен съд от пластмасов бидон.
1. Бидон 1000 литра, двупластов - Ф75 см., височина 220 см.
2. Серпентина - Гофрирана неръждавейка DN25 (3/4) - 30 метра
3. Фибран 10см + дъски 2см + 5мм фолио за ламинат за основата
4. Каменна вата 5 см 30кг/м3 - 2 пакета.
5. Алуминиева ламарина (плаки от печатницата) за обшивката - 9 бр. от големите
6. За всеки случай му сложих чембери от метална чембер лента.

Както казва колегата Шоп - фото отчет:

Вкарването на серпентината
Прикачен файл:
1.jpg
Пълнене
Прикачен файл:
2.jpg
Готов за изолиране
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Облечен
Прикачен файл:
7.jpg
Работата на системата може да се види Ето ТУК. Данните се качват на 5 минути.
шоп - майстор
@Evgeniy е номер 1 :rock: :supz: :prayer: :partyman: =D>

Даваш пример как за копейки (както казват руснаците) можем да имаме буфер с обем 1000 литра.

Всеки може да направи справка, колко струва купешки буфер 1000 литра. И при това направен от черна ламарина :x Въпреки емайла или стъклокерамиката този корекомски буфер може да протече след 5-10 години и да отиде за скрап.

Тук имаме пласмаса + неръждавейка!

П.П. само буфер изцяло от неръждаема стомана може да съперничи по дълговечност.
gnt69 - майстор
Evgeniy написа:
Буферен съд от пластмасов бидон.
Работата на системата може да се види Ето ТУК. Данните се качват на 5 минути.
Браво, системата радва. Ама ми се струва много и смъкваш градусите. :supz: :supz: :supz:
И мониторинга е супер. Аз миналата година бях сложил лаптоп при горелката с натурелския софтуер ама все забиваше комуникацията и тая година не съм го закачал.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: