• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
emilvelkov73 написа:
Направо звучи страхотно.ра
Суспенда няма ли да е по добре ако работи повече?
Интиелския за буфера,как трябва да се върже към горелката?
И помпата за бойлера не може ли да си е вързана към управлението за БГВ и когато работи горелката ще си работи и тя ако трябва разбира се.
Буфера ти със серпентина ли е,и как е вързан?
Може ли да работи котела и без буфер?
Суспенд не ми трябва след гасене следващото палене е след много часове. Оставил съм го на 1 минута да не е без хич. По добре да изгори горивото качественно и да приберем топлината в буфера. Интиелския контролер се връзва на мястото на стайния термостат на платката на горелката. Едно време си играх и когато кажа че искам БГВ+ отопление ми палеше горелката да зареди бойлера, и при команда от стайния тя продължаваше да гори до достигане зададената температура и чак след това суспенд и гасене. Сега не знам с по новите натурели може и да са го оправили тоя проблем но на мене не ми харесваше затова топля бойлера през отоплението. Иначе буфера е свъзан директно и се топли цялата вода. Серпентината я ползвам за слънчевите колектори когато загрее топлата вода в бойлера един трипътен със задвижка я праща в буфера да се охлаждат колекторите, да живеем безгрижно лятото и да ходим на почивка без да загъваме колекторите с чаршафи. Бойлера е със 2 серпентини, една за слънцето която е заредена с антифриз и една за котела която е свързана към общия обем вода. :partyman:
Стоян Петришки - специалист
шоп написа:
stojan83, ако правиш буфера от черна ламарина и трябва да оребряваш буфера, то оребряването е желателно да е външно. Иначе рискуваш от бърза почва на корозия и пробив на буфера.

Не си ли мислил за неръждаем буфер. Изпадат евтини цистерни и вани. Аз предпочитам да дам малко повече пари, но за нещо, което ще служи безпроблемно дълги години. Нещо като инвестиция.

Днес например ми изпадна един 500 литров неръждаем бойлер с една серпентина 1'' Изводи за рециркулация, 4 гилзи за термометри и датчици. Цена скрападжийска на кило.
Мислил съм аз за това ти писах на лично за някакви контакти. Искам да разбера какстоят нещата от човек който ползва буфер, за да не се прават грешки
Стоян Петришки - специалист
Един 500 литров буфер каква енергия може да събере и за колко време гире долу се зарежда от 20кв горелка ?
emilvelkov73 - специалист
gnt69 написа:
emilvelkov73 написа:
Направо звучи страхотно.ра
Суспенда няма ли да е по добре ако работи повече?
Интиелския за буфера,как трябва да се върже към горелката?
И помпата за бойлера не може ли да си е вързана към управлението за БГВ и когато работи горелката ще си работи и тя ако трябва разбира се.
Буфера ти със серпентина ли е,и как е вързан?
Може ли да работи котела и без буфер?
Суспенд не ми трябва след гасене следващото палене е след много часове. Оставил съм го на 1 минута да не е без хич. По добре да изгори горивото качественно и да приберем топлината в буфера. Интиелския контролер се връзва на мястото на стайния термостат на платката на горелката. Едно време си играх и когато кажа че искам БГВ+ отопление ми палеше горелката да зареди бойлера, и при команда от стайния тя продължаваше да гори до достигане зададената температура и чак след това суспенд и гасене. Сега не знам с по новите натурели може и да са го оправили тоя проблем но на мене не ми харесваше затова топля бойлера през отоплението. Иначе буфера е свъзан директно и се топли цялата вода. Серпентината я ползвам за слънчевите колектори когато загрее топлата вода в бойлера един трипътен със задвижка я праща в буфера да се охлаждат колекторите, да живеем безгрижно лятото и да ходим на почивка
без да загъваме колекторите с чаршафи. Бойлера е със 2 серпентини, една за слънцето която е заредена с антифриз и една за котела която е свързана към общия обем вода. :partyman:
Много ти благодаря за изчерпателния отговор.
Ще те притеснявам сигурно още докато ми се поизяснят нещата с този бойлер който мисля да ползвам за буфер пък ще почерпим после.
Прикачен файл:
Bufer SGL-500 L.png
Според теб ще го бъде ли за тази цел като за момента нямам слънчеви колектори и мисля да ползвам и двете серпентини за затопляне от котела.
emilvelkov73 - специалист
Прикачен файл:
Bufer SGL-500 L.png
Добре,значи разполагам с ето такъв бойлер 500 литра с 2 серпентини,който мисля ще стане за буфер
Сега въпроса е как да го вържа,за момента нямам слънчеви панели и мисля че мога да да го вържа през двете серпентини с бай-
пас за по голяма площ.Датчика на горелката за температура сигурно трябва да мери в буфера,или бъркам.
После има втора помпа от буфера към инсталацията която не знам дали може да се командва пак от Натурелата или трябва друга схема.
Ще съм много благодарен ако ми драснеш нещо като схема или поне по просто обяснение.
Благодаря много предварително.[/quote]
gnt69 - майстор
emilvelkov73 написа:
Добре,значи разполагам с ето такъв бойлер 500 литра с 2 серпентини,който мисля ще стане за буфер
Сега въпроса е как да го вържа,за момента нямам слънчеви панели и мисля че мога да да го вържа през двете серпентини с бай-
пас за по голяма площ.Датчика на горелката за температура сигурно трябва да мери в буфера,или бъркам.
После има втора помпа от буфера към инсталацията която не знам дали може да се командва пак от Натурелата или трябва друга схема.
Ще съм много благодарен ако ми драснеш нещо като схема или поне по просто обяснение.
Благодаря много предварително.
[/quote]
Според мен вържи го директно към отоплителната инсталация. По този начин водата в буфера се разбърква и става по равномерно топла. А серпентините ги остави свободни за когато сложиш слънчеви колектори.
Датчика на горелката за температура го остави на котела където си е. Интиелското управление има два датчика които се монтират горе и долу на буфера те палят и гасят горелката. Горелката командва помпа отопление от котела до буфера. Помпа отопление от буфера до радиаторите се командва от стайния термостат. Ето виж един клип аз по тая схема съм си правил моето. Като съм спестил смесителния вентил след буфера защото имам само радиатори и не ме интересува каква температура вода им пускам, ако е по студена им трябва повече време докато изключи стайния съответно ако е по топла водата по бързо изключва стайния.

http://www.youtube.com/watch?v=CBJ1pexnfkc
emilvelkov73 - специалист
gnt69 написа:
emilvelkov73 написа:
Добре,значи разполагам с ето такъв бойлер 500 литра с 2 серпентини,който мисля ще стане за буфер
Сега въпроса е как да го вържа,за момента нямам слънчеви панели и мисля че мога да да го вържа през двете серпентини с бай-
пас за по голяма площ.Датчика на горелката за температура сигурно трябва да мери в буфера,или бъркам.
После има втора помпа от буфера към инсталацията която не знам дали може да се командва пак от Натурелата или трябва друга схема.
Ще съм много благодарен ако ми драснеш нещо като схема или поне по просто обяснение.
Благодаря много предварително.
Според мен вържи го директно към отоплителната инсталация. По този начин водата в буфера се разбърква и става по равномерно топла. А серпентините ги остави свободни за когато сложиш слънчеви колектори.
Датчика на горелката за температура го остави на котела където си е. Интиелското управление има два датчика които се монтират горе и долу на буфера те палят и гасят горелката. Горелката командва помпа отопление от котела до буфера. Помпа отопление от буфера до радиаторите се командва от стайния термостат. Ето виж един клип аз по тая схема съм си правил моето. Като съм спестил смесителния вентил след буфера защото имам само радиатори и не ме интересува каква температура вода им пускам, ако е по студена им трябва повече време докато изключи стайния съответно ако е по топла водата по бързо изключва стайния.

http://www.youtube.com/watch?v=CBJ1pexnfkc[/quote]

Да ама аз имам само 1 вход и изход в буфера като изключим серпентините.
Мисля няма как да вържа котела и инсталацията на тези вход и изход.
Иначе другото ми се изяснява полека-полека.
Мерси за клипа ще го разгледам по обстойно.
gnt69 - майстор
Трябва да стане ама да кажат баш майсторите.
Моя е такъв и има много входове и изходи. Избушвай горната серпентина и ще ти се отворят входове и изходи.

Прикачен файл

bufer.jpg
bufer.jpg (14.25 KиБ) Видяна 2027 пъти
dobrev - специалист
emilvelkov73 написа:
Да ама аз имам само 1 вход и изход в буфера като изключим серпентините.
Мисля няма как да вържа котела и инсталацията на тези вход и изход.
Иначе другото ми се изяснява полека-полека.
Мерси за клипа ще го разгледам по обстойно.
Аз ползвам бойлер 750л за буфер и си работи отлично по схемата на Anton. Схемата и обяснението как работи можеш да прочетеш на стр.1 от тази тема.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: