• 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед фев 02, 2020 9:25 pmАлекс368 написа:
Мисля да опитам с термопомпа и когато може да помага солара но какви ще са сметките ??? Ще видим за сега имам кой да ми помогне за термопомпата това лято смятам да я монтираме но пак ще е нужен буфер защото съм на стенно и подово (водно) отопление
Бе малко несвързани ги пишеш, ма да знайш- Буфер е нужен само като е преоразмерено.
Мисли, че оплатата е от тебе!
Не схванах кое е не свързано та пак да кажа имам котела и 25 кубика дърва солари 12 квадрата и 2х 250 вързани последователно днес от 45 градуса стигнаха на 60 от слънцето ще опитам с термопомпа но ако се окаже че ще съм с 200
лева отгоре за ток заради нея ! заминава проекта така или иначе ще е нужен буфер къде заради соларите къде заради котела така или иначе подовото е ниско температурно и иска буфер
Последна промяна от Алекс368 на пон фев 03, 2020 5:33 am, променено общо 1 път.
Evgeniy - майстор
Алекс,
Ако имаш път към Габрово, може да вдиш 2 работещи системи:
10 кв.м. солари + 700 литра правен буфер (1 соларна и 1 проточна за БГВ серпентини)+ пелетен котел
12.5 кв.м солари + 1000 литра купен буфер (1 соларна и 1 проточна за БГВ (неръждаема) серпентини)+ пелетен котел
нед фев 02, 2020 10:51 pmEvgeniy написа:
Алекс,
Ако имаш път към Габрово, може да вдиш 2 работещи системи:
10 кв.м. солари + 700 литра правен буфер (1 соларна и 1 проточна за БГВ серпентини)+ пелетен котел
12.5 кв.м солари + 1000 литра купен буфер (1 соларна и 1 проточна за БГВ (неръждаема) серпентини)+ пелетен котел
Evgeniy мисля че точно този отговор исках да прочета, Хиляди благодарности че си готов да отделиш време за показна, обсъждане и тн. Ще се възползвам от поканата ти защото мислим да заведем децата на Узана да видят сняг че тук в Варна нещо се загубва този вид на водата. Може ли на лично да ми пратиш тел. За връзка моля
pechkata - специалист
нед фев 02, 2020 10:51 pmEvgeniy написа:
Алекс,
Ако имаш път към Габрово, може да вдиш 2 работещи системи:
10 кв.м. солари + 700 литра правен буфер (1 соларна и 1 проточна за БГВ серпентини)+ пелетен котел
12.5 кв.м солари + 1000 литра купен буфер (1 соларна и 1 проточна за БГВ (неръждаема) серпентини)+ пелетен котел
Аз съм от Левски - Плевенско и на мен ми се иска да хвърля един поглед...
И колко квадрата площ отопляваш със този 1000 литра буфер...?
Evgeniy - майстор
Заповядай, на лично ще ти пусна телефона.

Може би 100+. Ама те квадратите нямат пряка връзка с големината на буфера.
Ако приемем, че ще се ползват 25 градуса от тези 1000 литра (нагрят до 65* и "източен" до 40*), това са 25000 килокалории, или 29 киловат/часа.
Така, че в зависимост от загубите на обекта ще топли определено време, преди да има нужда от ново загряване.
Квадратурата има връзка с разхода на енергия, което пък определя циклите на машината, каквато и да е тя. Уравнението е ТП (котел)- буфер- отопляема площ (обем). Ако се нагласят всичките стойности правилно, става една перфектна система.
Помня, че някой се отказа от буфер, след експеримент. Май градския беше.
Там се ползва ТП.
radius - майстор
А буфера беше от... Евгени. Но спецовете казват, че моето връзване не е точно като на буфер и затова не работи. Признава се само паралелна схема. Аз имам друга теория.
ves-ko - специалист
Здравейте,

Предстои ми монтаж на буферен съд и моля за вашите коментари относно показаните на картинката начини на свързване.
Предимства и недостатъци на всеки от вариантите?
Кой вариант е за предпочитане?
При повече от една помпа в 'изходната' част (потребление) буфера играе ли роля и на хидравличен изравнител?
Ако 'да' при кой вариант? или и при двата?

Предварително Благодаря за споделените знания и опит.
Прикачен файл:
Bufer_bc300_razrez_2.png
speka_rs - майстор
На мен първия вариант ми харесва повече ползвам го и съм доволен. Втория вариант може би интересен, ако искаш ударно да затоплиш къщата.
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: