• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
Като го вържиш на NC - COM какво прави...?
Жоро_Георгиев - помощник
Не съм пробвал но NC по принцип значи нормално затворен контакт тоест до достигане на температурата релето ще е затворено. NO съответно е нормално отворен контакт. Не е от това със сигурност е настройка на камината доста човъркахбв сервизните настройки на камината до момента не съм намерил настройка за това.
pechkata - специалист
ОК вържи го на NC и виж какво прави и пак го върни на NO ...
пон дек 07, 2020 12:59 pmЖоро_Георгиев написа:
...Не е от това със сигурност е настройка на камината доста човъркахбв сервизните настройки на камината до момента не съм намерил настройка за това.
Като насока- ако има активиран "поддържащ режим или минимална мощност, при....", eдикакво си. Например, при нормална работа, при активиран СТ, изключен.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ще използвам темата да питам за странен проблем с Bboil RF.
Термостата е на приятел, ползва се от около 2-3г. досега без проблем, като изключим проблеми с липса на нет или батерии на термосензора.
Проблема от известно време е, че не показва температурата в момента!
Не се показва ниво на батерията. В графиката се отчита само състоянието на релето, няма температура.
Вземам го от него и го тествам вкъщи:
Хард ресет, сдвояване на термосензора със главното у-во, настройки за нова wi-fi мрежа, парола и т.н.
И така няколко пъти със сдвояване, без сдвояване.
Текуща температура не се показва и това си е!
Релето си работи нормално, включва и изключва според температурата която отчита термосензора. Мятам го отвън на 13гр. и ръчкам задание 12 - 14, включва - изключва коректно. Мятам го вътре при 22гр., постепенно се стопля и включва и изключва на все по-високи градуси. Грешка от други 2 термометъра около 0,3-0,4гр.
Но не показва текуща темп. Викам си може да е от смотаният смартфон. Пробвах на лаптоп с Win7, и PC с Win10 - няма разлика - и там не се вижда текуща температура!
Някакви идеи?
gnt69 - майстор
вт дек 29, 2020 7:32 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Ще използвам темата да питам за странен проблем с Bboil RF.
Някакви идеи?
Тормози просмарт. Обади им се в работно време те също те виждат и ще кажат какъв е проблема.
И аз съм с такъв ма сичко си виждам.

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (57.57 KиБ) Видяна 1518 пъти
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Аха, значи не е от сайта нещо, щом ти виждаш нормално.
При сдвояването на термодатчика, всичко е точно, до момента в който датчика примигва за прието сдвояване.
Главното устройство обаче остава на режим настройка, как се измъкваш от него без да ресетваш мрежата и настройка на wi-fi отново?
gnt69 - майстор
вт дек 29, 2020 8:48 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Аха, значи не е от сайта нещо, щом ти виждаш нормално.
При сдвояването на термодатчика, всичко е точно, до момента в който датчика примигва за прието сдвояване.
Главното устройство обаче остава на режим настройка, как се измъкваш от него без да ресетваш мрежата и настройка на wi-fi отново?
Преди 2 години са бях заиграл да го включвам към УПС и загуби настройките. Половин час се мъчих, идеше ми да го запокитя на някъде ма се сдържах.
Аз знам като не се получава нещо рестарт и почвам с инструкциите отначало и се получи. НЕ съм го пипал повече от 2 години тъй че не помня. Имаше някакви клипове давай по тях и ще стане. Ако не стане звънни по телефона на производителя те ще те видят онлайн. :partyman:
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Аз инструкциите ги имам, писал съм си бележки като го пусках за първи път, че да ми е лесно после.
Без проблем му нулирам всички настройки и го вкарвам в режим ама не показва и това е. Иначе релето си работи коректно.
Задавам 22.3гр и релето е OFF, задавам 22.5гр. и релето е ON, следователно температурата в стаята измерена от тоя сензор е 22.4гр. (хистерезис 0 съм задал за да е явно). И тя е толкова според други 2 термометъра. Оттам разбирам колко градуса отчита сензора - момента на превключване ОН-ОФФ и обратно.
gnt69 - майстор
вт дек 29, 2020 9:29 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Аз инструкциите ги имам, писал съм си бележки като го пусках за първи път, че да ми е лесно после.
Без проблем му нулирам всички настройки и го вкарвам в режим ама не показва и това е. Иначе релето си работи коректно.
Задавам 22.3гр и релето е OFF, задавам 22.5гр. и релето е ON, следователно температурата в стаята измерена от тоя сензор е 22.4гр. (хистерезис 0 съм задал за да е явно). И тя е толкова според други 2 термометъра. Оттам разбирам колко градуса отчита сензора - момента на превключване ОН-ОФФ и обратно.
Значи си опрял до телефонното обаждане.

Прикачен файл

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (76.87 KиБ) Видяна 1496 пъти
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Какъв стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: