• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Освен дисплей, допълнение е измерването на влажността и управлението на до 4 системи, което все още не знам какво означава /ако се свързва с BBoil ще е чудесно/.
B0t - специалист
Може ли стаен термостат да управлява повече от един отоплителен тръбен кръг? Ако имам 3х кръга в дневната например, за всеки ли трябва термостат? Каква е практиката в такива случаи?

Също, каква е практиката за монтиране на термостати в баните, .. все пак идва 220в ток до термостата доколкото знам, на високо ли се монтира в банята, ..

*Става въпрос за подово отопление с термопомпа и лири в баните.
Последна промяна от B0t на пет ное 01, 2019 9:54 am, променено общо 1 път.
чет окт 31, 2019 3:03 pmB0t написа:
Може ли стаен термостат да управлява повече от един отоплителен тръбен кръг? Ако имам 3х кръга в дневната например, за всеки ли трябва термостат? Каква е практиката в такива случаи?

Също, каква е практиката за монтиране на термостати в баните, .. все пак идва 220в ток до термостата доколкото знам, на високо ли се монтира в банята, ..
Най-честата практика е термоглави на всички радиатори и един стаен термостат пуска и спира котела.
B0t - специалист
пет ное 01, 2019 7:51 amtrik написа:
Най-честата практика е термоглави на всички радиатори и един стаен термостат пуска и спира котела.
Съжалявам, че не съм уточнил, става въпрос за подово отопление с термопомпа и лири в баните.
pitona_89 - специалист
Здравейте ,закупих си Bboil RF за пелетна камина Thermolux 18kw .
Лошото е ,че го купих преди да отворя отзад да видя платката и дали има извод за СТ .
И се изненадах ,че няма .
Звъннах тук там казаха ми да махна оригиналния стаен датчик и да го вържа там ,но ми излезе грешка Е110 -Датчик на температурата .
След това ми казаха да го вържа на IO2 и GND даде грешка Е106 - Датчик за водата .
Вече няма свободни места на платката .
Прилагам снимки на платката в моята камина и снимка от упътването .
Някой връзвал ли е на такава камина ,изобщо дали е възможно.

Прикачен файл

20201202_181444.jpg

Прикачен файл

20201202_152246.jpg

Прикачен файл

20201202_152425.jpg
Жоро_Георгиев - помощник
Здравейте, имам пелетна камина Prymula на MCZ, камината работи отлично, до тази зима отоплявах 100 квадратни метра етаж от къща, от тази зима отоплявам още един етаж общо около 200 квадратни метра. Камината вече не е в хола и й монтирах стаен термостат BBoil, за да мога да я контролирам от разстояние. Камината има изведени клеми за стаен термостат, проблема, е че при включен термостар камината си работи нормално, при изключен термостат обаче камината не спира, а намалява степента на горене. Не се изключва а гори само на първа степен. Въпроса ми е има ли настройка за това когато я изключа от термостата да спира а не да остава в стендбай?
pechkata - специалист
пет дек 04, 2020 3:30 pmЖоро_Георгиев написа:
Здравейте, имам пелетна камина Prymula на MCZ, камината работи отлично, до тази зима отоплявах 100 квадратни метра етаж от къща, от тази зима отоплявам още един етаж общо около 200 квадратни метра. Камината вече не е в хола и й монтирах стаен термостат BBoil, за да мога да я контролирам от разстояние. Камината има изведени клеми за стаен термостат, проблема, е че при включен термостар камината си работи нормално, при изключен термостат обаче камината не спира, а намалява степента на горене. Не се изключва а гори само на първа степен. Въпроса ми е има ли настройка за това когато я изключа от термостата да спира а не да остава в стендбай?
Мисля че от избора ти на контакт - NO вместо NC ...
Ама защо си изключил термостата - той като работи си подава какво да прави камината...?
пет дек 04, 2020 3:30 pmЖоро_Георгиев написа:
Активирал ли си го?
На кои клеми си го свързал?
Жоро_Георгиев - помощник
Да, термостата е активиран от менюто на камината. Камината си има две клеми за стаен термостат, там е вързан. На термостата има три извода към камината: NO, NC, COM. Тук е вързан на NO, COM. При достигане на температурата термостата подава сигнал на камината с който обаче не я гаси а я оставя да гори на най - ниска степен. На мен и така ми върши работа защото имам монтиран и буфер и втора помпа, така че когато камината е на първа степен съответно температурата на изходящата вода намаля, втората помпа се изключва и топлината се акумулира в буфера. Все пак предпочитам вместо да стои на първа степен да гасне.
gnt69 - майстор
нед дек 06, 2020 9:06 amЖоро_Георгиев написа:
Да, термостата е активиран от менюто на камината. Камината си има две клеми за стаен термостат, там е вързан. На термостата има три извода към камината: NO, NC, COM. Тук е вързан на NO, COM. При достигане на температурата термостата подава сигнал на камината с който обаче не я гаси а я оставя да гори на най - ниска степен. На мен и така ми върши работа защото имам монтиран и буфер и втора помпа, така че когато камината е на първа степен съответно температурата на изходящата вода намаля, втората помпа се изключва и топлината се акумулира в буфера. Все пак предпочитам вместо да стои на първа степен да гасне.
В камината е проблема, трябва някъде да бутнеш в контролера на камината.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Какъв стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: