• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
B0t - специалист
Виждам, че темата е на почти една година, но имам въпрос относно термостат. Бихте ли ми препоръчали стаен WIFI безжичен модулиращ такъв в ценови диапазон базиращ се на критерии приемливо съотношение цена/качество? Ще се регулира подово отопление на ТП, като в стаите има и положени тръби и конвектори (ако това има значение) ..
Последна промяна от B0t на ср окт 23, 2019 9:21 am, променено общо 1 път.
phantom_ - специалист
Аз ползвам Bboil prosmart е приложението. Можеш да му добавиш 4 или 5 датчика мисля и хистерзисите всичко се настройва. Можеш и много часови зони да сложиш. Около 140лв е. Минуса е че(няма устройство в къщи) не можеш да го контролираш без телефон или компютър.
phantom_ - специалист
Ето и изглед на датчиците.

Прикачен файл

Screenshot_20191022-175135.png
Screenshot_20191022-175135.png (107.36 KиБ) Видяна 3364 пъти
шоп - майстор
Аз също съм с Bboil , ТП вода-вода, подово и конвектори навсякъде ( без баните)

Bboil го ползвам само за старт и стоп на ТП от разтояние или пък за рестарт на ТП.

За 2 год употреба досега никога не ми се е налагало да стартирам или стопирам ТП чрез него.
Просто това е една много удобна играчка за да си следя температурата на водата в системата и реално съм го ползвал 4-5 пъти за целият период за рестарт на ТП след спиране на ел. захранването и евентуана грешка при старт.

Температурата във всяка стая се контролира изцяло от вградените в конвекторите терморегулатори.
B0t - специалист
вт окт 22, 2019 5:50 pmphantom_ написа:
Минуса е че(няма устройство в къщи) не можеш да го контролираш без телефон или компютър.
Това не го знаех. Искаш да кажеш, че няма физическо устройство в стаята от което да можеш да променяш температурата или каквото там, и задължително трябва да използваш телефон или компютър за да го контролираш?

вт окт 22, 2019 6:13 pmшоп написа:
Температурата във всяка стая се контролира изцяло от вградените в конвекторите терморегулатори.
А термостата в стаята контролира тези терморегулатори ли, или задвижките?
шоп - майстор
ср окт 23, 2019 9:25 amB0t написа:


вт окт 22, 2019 6:13 pmшоп написа:
Температурата във всяка стая се контролира изцяло от вградените в конвекторите терморегулатори.
А термостата в стаята контролира тези терморегулатори ли, или задвижките?
Вградения в конвектора терморегулатор управялва вентилатора.
B0t - специалист
ср окт 23, 2019 10:02 amшоп написа:
Вградения в конвектора терморегулатор управялва вентилатора.
За конвектора разбирам, а как стои въпроса с термостат в стаята и подово отопление, какво контролира термостата за да регулира температурата в стаята?
шоп - майстор
При мен водата в системата е с ниски градуси (28-30-32 в най-лютия студ) и само с подово не мога да прегрея стаите.

Подовото участва с около 50-75% от отоплението, останалото се добавя от конвекторите и само с тях става контрола на температурата.

Термопомпата ми има външен температурен датчик и при нула външна подава 28гр вода
На всеки 5 градуса минус, качва водата в системата с 2 градуса.


Иначе по принцип конвекторния терморегулатор може да управява и зонална помпа, термозадвижка, магнет вентил или кран със задвижка за да управлява и подовото.
вт окт 22, 2019 5:50 pmphantom_ написа:
Аз ползвам Bboil prosmart е приложението. .... Минуса е че(няма устройство в къщи) не можеш да го контролираш без телефон или компютър.
Вече има нова разработка от Просмарт с тъч скрийн, наричат я "PS THERMO". Звъннах им! До две седмици щяла да е на пазар, цена още няма.
https://prosmartsystem.com/bg/ps-thermo
phantom_ - специалист
Така като го гледам е абсолютно същото(като функций) , само че има и досплей вече.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Какъв стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: