• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
luchito - специалист
LazarGanev написа:
Хъниуел си е хъниуел, но и цените са соленички.
luchito, не знам как ти е разположението, но предавателя обикновено се слага близо до котела, за да няма нужда от окабеляване.
Да,но за съжаление котелното ми е на 14 метра от къщата и се съмнявам,че ще стане без окабеляване.
ESPACE - майстор
На Теси безжичния е с много добро покритие, ако няма много бетон 14м. не са много за него.
luchito - специалист
В крайна сметка купих Honeywell cm927.Казват,че били много добри пък да видим.
armo - напреднал
Аз съм с конвектори,при мен ще върши ли работа сатен термостат или ще ги обърква само ?
джеки - специалист
И аз това се чудех. Само че освен конвекторите имам и радиатори. Надявам се някои от знаещите да отговори
LazarGanev - "Велик майстор"
Каква е разликата? Няма никаква разлика дали са радиатори или конвектори или пък смесено.
джеки - специалист
Благодаря на Лазар Ганев за бързия отговор. Мисалта ми беше заради управлението на конвекторите. Предполагам и колегата Армо за това имаше предвид
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами радиаторите също имат термоглави, които пречат на управлението със стаен термостат. За да работи коректно трябва голямата част радиатори и конвектори да се управляват от стайния термостат, а не индивидуално
джеки - специалист
По какъв начин трябва да се направи, за да бъде наи ефективна работата на стаиния термостат
Здравейте колеги,

Спрял съм се на вече предложените в тази тема термостати на Honeywell и Теси, но също така попаднах и на Salus ST620.
Тъй като за първи път ще ползвам подобен продукт не мога да направя особена разлика между тях, освен по външен вид.
Търсените от мен качества са да има възможност за режим ваканция + възможност за настройка на 4 часови зони в 7 дни от седмицата. Или с други думи да мога да настроя 4 часови зони от Понеделник до Петък, 2 или 3 за събота и неделя и да има възможност, когато не съм си вкъщи да го оставя на някаква икономична програма. :)
Ще се монтира на пелетна камина burnit 23kw, което означава, че няма да има възможност за дълга ваканционна програма, но това е положението(колкото изкара, толкова :) ).

Бихте ли ми помогнали с избора между Honeywell CM727RF, Tesy EG 2921 и Salus ST620?

Благодаря предварително!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Какъв стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: