• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
i486 - специалист
Какви UPS-и слагате за помпи на парно (котел дърва/въглища). Имам един свободен за закачане, но не вярвам да държи повече от 30-40мин, което ми се струва недостатъчно. Системата няма естествена циркулация и може да стане опасно. Може ли да се закачат допълнителни батерии от вида в UPS-а?
boretobobo - специалист
i486 написа:
Какви UPS-и слагате за помпи на парно (котел дърва/въглища). Имам един свободен за закачане, но не вярвам да държи повече от 30-40мин, което ми се струва недостатъчно. Системата няма естествена циркулация и може да стане опасно. Може ли да се закачат допълнителни батерии от вида в UPS-а?
Може да добавиш без проблем просто като си купуваш батерия гледай ампеража да е по висок.
i486 - специалист
Електрониката в UPS-а няма ли да се претовари от по-големите токове? Например при зареждане.
digitalpr - специалист
Ако сложиш допълнителни батерии ще ги зарежда по бавно, но ще работи. По-скоро проблема на масовите UPS-и е в несинусоидалното напрежение, което кара помпите да не работят добре (ще я познаеш, като почне да бучи). Друг е въпроса, че читав синусоидален UPS струва повече от помпата, та не знам доколко е оправдана такава инвестиция. Често ли спира тока?
boretobobo - специалист
Най много да му трябва по дълго време за зареждане.
Предполагам батерията ти в момента 7 или 14 ампера вземи си 20 / 30 ампера.
Но няма да можеш да я монтираш вътре ще е по голяма но не е проблем монтирай я до UPS.
i486 - специалист
Не спират често тока, но ако спре и котела е зареден, циркулацията не трябва да спира. Проблемът е по-сериозен нощем, защото за да издържи по-дълго се пълни с въглища и отделно всички като спят може токът да спре, UPS-а да свърши, а да има горене още 2 часа...
kalin72 - майстор
i486 написа:
Не спират често тока, но ако спре и котела е зареден, циркулацията не трябва да спира. Проблемът е по-сериозен нощем, защото за да издържи по-дълго се пълни с въглища и отделно всички като спят може токът да спре, UPS-а да свърши, а да има горене още 2 часа...
И аз точно заради тази възможна ситуация ще слагам буфер :)
i486 - специалист
Какъв е тоя буфер?
kalin72 - майстор
i486 написа:
Какъв е тоя буфер?
http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=10&t=43892

Само че е скъпа инвестиция, искаща и място :) Но пък си заслужава.
boretobobo - специалист
Буфера добре но пак ще трябва помпа
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "UPS за помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: