• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zaid1127 - специалист
вт окт 09, 2018 6:48 pmLazarGanev написа:
Движещи части в зоната на горене са си жива предпоставка за аварии, а заварки по тях превръщат предпоставките в причини :wink:
Уфффф, и аз имам сменена глава на едно Грейко щото беше цъфнало като черешово топче (от три продадени си е брак на 30%), ама не се хваля.
Докато се работи със хора ще се греши. Като дойдат роботите, може и да е друго. :lol: :lol: :lol:
filmatoplo - майстор
:? За глава на Грейко малко невъзможно -ако е карана с въглища може .От 5 години ги наблюдавам ,чувал съм за пукнатини но не съм ги видял лично.Затова е добре поне всеки месец да се загася и почиства ,междувременно и да се поглежда тук там -а не гат цъфне :wink: Това важи за всяка горелка .
tom777 - напреднал
вт окт 02, 2018 10:52 amzaid1127 написа:
вт окт 02, 2018 10:31 amN.Petkov написа:
сивия и червения с еднаква вътрешност?????
като ги гледам само дизайнерски разлики.
Въпросът ми беше да ли да взема червеният, че е с по-хубава горелка и да го карам комбинирано :?
Доколкото знам, няма да става за дърва, но ще е перфектен за слънчогледови пелети.
Управлението е някакво ново, с възможност за наблюдение през интернет, подобно на това:

scoo.png
Здравей Заид,
Има ли вече отзиви за това управление? За мен е важно, понеже искам да монтирам подобен котел в къщата на родителите ми. Възрастни са и много вероятно ще ми се наложи да следя от разстояние или променям част от параметрите на котела. Предполагам , че ще бъде интересно за всички да научат нещо ново. Приятен ден.
tom777 - напреднал
вт окт 02, 2018 10:52 amzaid1127 написа:
вт окт 02, 2018 10:31 amN.Petkov написа:
сивия и червения с еднаква вътрешност?????
като ги гледам само дизайнерски разлики.
Въпросът ми беше да ли да взема червеният, че е с по-хубава горелка и да го карам комбинирано :?
Доколкото знам, няма да става за дърва, но ще е перфектен за слънчогледови пелети.
Управлението е някакво ново, с възможност за наблюдение през интернет, подобно на това:

scoo.png
Здравей Заид,
Нов съм във форума но следя с интерес написаното. Много ценна информация има тук.
Има ли вече отзиви за това управление? За мен е важно, понеже искам да монтирам подобен котел в къщата на родителите ми. Възрастни са и много вероятно ще ми се наложи да следя от разстояние или променям част от параметрите на котела. Предполагам , че ще бъде интересно за всички да научат нещо ново. Приятен ден.
нед дек 09, 2018 2:28 pmtom777 написа:
вт окт 02, 2018 10:52 amzaid1127 написа:
вт окт 02, 2018 10:31 amN.Petkov написа:
сивия и червения с еднаква вътрешност?????
като ги гледам само дизайнерски разлики.
Въпросът ми беше да ли да взема червеният, че е с по-хубава горелка и да го карам комбинирано :?
Доколкото знам, няма да става за дърва, но ще е перфектен за слънчогледови пелети.
Управлението е някакво ново, с възможност за наблюдение през интернет, подобно на това:

scoo.png
Здравей Заид,
Има ли вече отзиви за това управление? За мен е важно, понеже искам да монтирам подобен котел в къщата на родителите ми. Възрастни са и много вероятно ще ми се наложи да следя от разстояние или променям част от параметрите на котела. Предполагам , че ще бъде интересно за всички да научат нещо ново. Приятен ден.
Той го предлага, а отзиви още няма, щото не са ги писали ползвателите– нали те дават мнения.
То и на мене ми е интересно да прочета, че много често отсъствам, а другите домашни не отбират грам.
marianskia - помощник
чет окт 04, 2018 3:37 pmzaid1127 написа:
чет окт 04, 2018 3:00 pmfilmatoplo написа:
Пелетерм V.2 M01 .
Точно за същия се сетих и аз.
Свали горния капак и предния капак на топлообменника, както е показано тук:
https://ecotherm.bg/wp-content/uploads/ ... %D0%B5.pdf

Обърни специално внимание на фигура 2.8 и 2.9. Когато задръсти там запушва третия ход.

Димния вентилатор е на 4 винта. Свали го и Виж дали има проходимост.

Провери долната скарата от фиг. 2.14. Трябва да ляга плътно. Тя регулира съотношението първичен вторичен въздух.

Фотосензора не е в тръба и не му е необходимо обдухване.

Пиша ти за почистване, защото това е единствения проблем който съм имал с тези котли.

Отиваш и виждаш, че котела не е чистен няколко сезона.
Здравей аз имам пилетхерм30м2 случвало се да зачерни фото сензорна и да прави едни звуци при горене .фър.фър и това се случва след като почистих котела дали тази скара не си е легнала както трябва
Здравейте имам следния проблем котела ми е bisolid saver C25. 25kw и при всяко запалване на котела изпушва и то много .ще се радвам ако някой ми помогне със съвет.Благодаря предварително
maistora1965 - специалист
Предполагам е с торелка на пелети котлите с хоризонтални топлообменници искат висока тяга на комина. Когато горелката запачне да пали пуши доста и ако комина и котела са по студени димът излиза откъдето му е по лесно. Ако не се оправи с почистване на комина единственото решение е коминен вентилатор които да тръгва заедно с този на горелката.
dakisho - помощник
нед яну 17, 2021 2:21 pmHristow написа:
Здравейте имам следния проблем котела ми е bisolid saver C25. 25kw и при всяко запалване на котела изпушва и то много .ще се радвам ако някой ми помогне със съвет.Благодаря предварително
Намали секундите за подаване на пелети при
палене
dakisho - помощник
нед яну 17, 2021 5:50 pmdakisho написа:
нед яну 17, 2021 2:21 pmHristow написа:
Здравейте имам следния проблем котела ми е bisolid saver C25. 25kw и при всяко запалване на котела изпушва и то много .ще се радвам ако някой ми помогне със съвет.Благодаря предварително
Намали секундите за подаване на пелети при
палене

Прикачен файл

IMG_20210117_175712.jpg
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65

Тема "пелетен котел Bisolid SAVER C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: