• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Благодаря. :) Извинявай може да ти писна от въпроси , ама не виждам къде се включва помпата , на котела отзад няма извод , освен да го търся нейде под капака на горелката :? .
Strahil - специалист
filmatoplo написа:
Благодаря. :) Извинявай може да ти писна от въпроси , ама не виждам къде се включва помпата , на котела отзад няма извод , освен да го търся нейде под капака на горелката :? .

виж в ел.схемата Х3 1,2 - ако си само на пелети
ако ще работи с дърва и пелети сложи външен термостат/контактен/стандартен за тв. гориво . иначе като спрат горелката ,а тя управлява помпата.... :shock:
ако използваш комбиниран контролер той си има изход за помпа
filmatoplo - майстор
Благодаря за съвета , ще погледна как седи въпроса с пущането на помпата от горелката , без да съм го чел предполагам че щом ходи захранване към горелката от ключа Power на котела -помпата ще работи , независимо дали си я изключил от другото копче старт .По принцип аз ще ползвам захранване за помпа от котела и горелката -само за помпата на малкия кръг , а радиаторната помпа ще си я пускам с друго управление :wink: .
filmatoplo - майстор
:) 4пътния ми вентил най накрая дойде :supz: утре започвам сглобяването :wink: , после водни проби , и накрая топли и :partyman: .
vrangelov - специалист
filmatoplo написа:
:) 4пътния ми вентил най накрая дойде :supz: утре започвам сглобяването :wink: , после водни проби , и накрая топли и :partyman: .
И малко снимки на "аптеката" междувременно, моля, а накрая може и едно безпристрастно мнение за работата и качествата на котела. :partyman:
filmatoplo - майстор
:) Може да го снимам като стане всичко .
извинявам се за Спам-а

от скоро съм потребител в този форум. Искам да се свържа с колегата "филматопло".
Може да ми пише на лични.
Благодаря Ви.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз днес надвечер запалих Бисолида и общо взето всичко мина според очакванията. Контролера малко се различава от скъпия шведски на Ерато, но поне засега не виждам да е по-лош, напротив има повече екстри. Не може да се каже нищо за надеждността все още, но ми харесват защитата от замръзване, защитата от клеясване и "особеното" решение за работа със стаен термостат. Останаха неща за изчистване, но важното е, че поведението е същото безпроблемно като на ератовската горелка с шведското управление
filmatoplo - майстор
:) Ей изпревари ме , нарочно ли го правиш :wink: майтап , с какви пелети работи , разкажи малко за работата , запалване -пуши не пуши , модулация ,температура на водата , със стаен термостат или без :? :) .
LazarGanev - "Велик майстор"
:prost:
Пелети - Разложки, Техноууд - клиента беше взел 2 чувала за проба. Как работи ли? Ами нищо не съм променял по настройките, освен да си поиграя малко с времето за оптимизация при работа със стаен термостат. Първо зададох 10минути. Горелката запали, след това премина на работа на 33% мощност, след малко премина на 66% мощност, след това на 83%, след това на 100%. Зададената температура на водата е 79*С, което е абсолютно нормално и не съм я променял. При достигане на 69*С (10* под зададената), горелката си намали мощността на 83% и така в обратен ред падна до 33% и така се задържа до 79*С. Понеже консумацията беше малка, бях свидетел как горелката достигна 80*С и подаването на пелети спря - беше много интересно, понеже се улучи точно в момента на включване на шнека температурата подмина зададената и шнека спря. Докато изгори порцията температурата на котела се вдигна до 82*С и после горелката не включи докато температурата на котела не падна на 65*С (не съм съвсем сигурен за цифрата). Тогава горелката запали наново. Този път увеличих времето за оптимизация на 20 минути и горелката започна да вдига мощността си с по-бавно темпо - от 33% мощност мина на 50%, и чак тогава на 66% - явно наистина както каза Страхил за по-големи и инертни системи трябва да се задава по-голямо време за оптимизация - тогава и котела става по-бавен като инсталацията. При първоначално палене на студена система с трипътен и четирипътен вентил това е добре. Бях свидетел всички тези бързи промени, защото по някаква причина половината радиатори останаха студени. Инсталацията е стара, заварено положение, работила е преди това с Виадрус и най-вероятната причина е запушен филтър - явно при смяната на котлите утайките са се поразместили - случвало ми се е и друг път, но времето напредна и трябваше да изчезвам. Казах на клиента да провери филтъра, утре ще видим какво е положението. Имам доста снимки на развитието на нещата, но някъде съм забутал кабела и в момента не мога да ги сваля от телефона. Между другото стайния термостат не остана време да го монтирам, исках да не увеличавам възможните фалове :). Но го ставих там за следващия път - безжичен EG2921 на Теси
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 65

Тема "пелетен котел Bisolid SAVER C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: