• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabata - специалист
Е, добре поне че укротихте топката. Все пак сме се събрали тука, за да обменяме опит, и всеки да си казва впечатленията.
А не да се плюеме, още повече някой новобранец във форума да влезне с 300 и да започне да се заяжда със всеки. Най-вече че не е етично.
Дано двамата колеги които реагираха по-емоционално поне се отопляват на твърдо гориво, защото съм виждал инсталатори, които нито специалността им е топлотехника, нито пък се отопляват на твърдо гориво. Преди време говорих с един такъв, и той спомена че се отоплява на климатик, което го оставям без коментар.
Но на мене акъла ми неможе да проумее, как може да даваш съвети, да инсталираш котли на твърдо гориво, без въобше да знаеш как се зарежда и пали котел на дърва.
zaid1127 - специалист
чет окт 04, 2018 3:00 pmfilmatoplo написа:
Пелетерм V.2 M01 .
Точно за същия се сетих и аз.
Свали горния капак и предния капак на топлообменника, както е показано тук:
https://ecotherm.bg/wp-content/uploads/ ... %D0%B5.pdf

Обърни специално внимание на фигура 2.8 и 2.9. Когато задръсти там запушва третия ход.

Димния вентилатор е на 4 винта. Свали го и Виж дали има проходимост.

Провери долната скарата от фиг. 2.14. Трябва да ляга плътно. Тя регулира съотношението първичен вторичен въздух.

Фотосензора не е в тръба и не му е необходимо обдухване.

Пиша ти за почистване, защото това е единствения проблем който съм имал с тези котли.

Отиваш и виждаш, че котела не е чистен няколко сезона.
filmatoplo - майстор
Чистен беше ,тоест дал съм препоръки къде да се чисти ,ако е закъснял малко е възможно :) .Когато котела даде грешка че не запалва от това че не вижда пламъка -отидох и щателно разглобих и почистих всичко наново -горе при пружините ,отпред капачето ,долу скарата , без вентилатора .Констатирах само черна фотоклетка -почистих я и си тръгна ,купих резервна ако се издъни посред снега :) .А на един друг такъв котел клетката стопена - периодично почистван котел ,ходих да го видя не открих причини .
zaid1127 - специалист
чет окт 04, 2018 4:15 pmfilmatoplo написа:
Чистен беше ,тоест дал съм препоръки къде да се чисти ,ако е закъснял малко е възможно :) .Когато котела даде грешка че не запалва от това че не вижда пламъка -отидох и щателно разглобих и почистих всичко наново -горе при пружините ,отпред капачето ,долу скарата , без вентилатора .Констатирах само черна фотоклетка -почистих я и си тръгна ,купих резервна ако се издъни посред снега :) .А на един друг такъв котел клетката стопена - периодично почистван котел ,ходих да го видя не открих причини .
Няма да се издъни преди снега, и след снега :) ....
При дървесни пелети това се прави веднъж след сезона, ако не са много скапани де. При слънчоглед, ако е гаден може да се наложи да се чисти и на 2 седмици.
Нямал съм случай на стопен фотосензор. Поразсъждавах малко, и дори тока да спре внезапно, когато котела се е набрал на макс, няма достатъчно пелети в горивната камера, които да нагреят зоната дотам, че да стопят фотосензора. Освен ако не са променени настройките за подаване на шнека. Трябва да се натрупат няколко фактора.
Виждал съм такъв 60 кв. котел, на който му бяха задали параметри за 80 кв., че и отгоре на всичко, бяха съвсем намалили въздуха, като за 20 кв. машина :) . Клиента на беше доволен защото като палел задимявал помещението в което е монтиран..... Целият беше в катран, но работеше :) :) :) и не беше стопил сензора.
Остава ми само предположението, че котела е изчистен, когато е спрял преди да те повикат. Доста често явление е...
filmatoplo - майстор
Също разсъждавам по случая ,единственото което не мога да контролирам е почистването .
filmatoplo - майстор
Има случаи на затягане на въртящитя механизъм съставен от моторредуктор ,дозатора и шнека -оказва се пренатегната верига .
filmatoplo - майстор
Вчера ремонтирах една горелка Ерато с въртящ тубус -та слабото и звено още при производство е тубуса -вътрешната тръба капната тук таме с електрозаварки които всички се пукнали :wink: В следствие на това тръбата беше на 2 части и уребренията около тръбата бях изпадали ,едно от тях се беше навряло назад в горелката и блокирало въртенето на целия тубус ,от там прецаква моторредуктора за въртенето ,фотоклетката и запалката :wink: Оправих всичко -заварих наново всички части на тубуса ,подмених фотото и запалката ,и пооправих моторчето редуктор :wink: .Който има такава горелка да си я погледне своевременно за спукани заварки :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Движещи части в зоната на горене са си жива предпоставка за аварии, а заварки по тях превръщат предпоставките в причини :wink:
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65

Тема "пелетен котел Bisolid SAVER C" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: