Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет ное 28, 2019 10:36 pmBuceador89 написа:
Не знам дали е НЦ или НО
Сега като сложих тази отметка и като го накарам да включи през ст. Т. Незасисимо дали горната отметка е на НЦ или но. Не включва. Ще направя поддържане на 0 и прегряванена 0.
Махни отметката! Експериментирай с другите неща!
Според мен, просто трябва да "изфиниш" нещата, вместо да ги премахнеш изцяло, но и това е подход. Проба- грешка. Поне ще разбереш.

Оооопаааа, честита ни 1200!
Buceador89 - напреднал
Нека да ви (ни) е честита. Имам принос към това хахаха
Ако оправя този проблем. Скоро може и да попитам как да си инсталирам Бгв. Ама надали. Вероятно ще ме убие те с камъни.
Относно настройките. Последните дни толкова много пипах че вече не знам какви настройки бяха преди 1 година, но почти съм сигурен че настройките на мощности те бяха така както са и сега
Р3 10 градуса
Р2 5 ГРАДУСА
Р3 0 ГРАДУСА
за поддържане бяха на 50 мин
А прегряване 10 градуса за това не съм много сигурен
prascho - майстор
Р3 10 градуса
Р2 5 ГРАДУСА
Р3 0 ГРАДУСА

Това е модулирането между отделните мощности. С две думи - ако си задал температура на водата 70 градуса, то до 61 градуса ще подава пелети на мощност 3, след това от 61 до 66 ще подава на мощност 2 и от 66 до евентуално 70 градуса (зависи колко време си задал, ако е малко може никога да не достига зададената температура на водата от 70гр, а да кара 2-3 градуса по-ниска) ще подава на мощност 1. Настройване на време на подаване в секунди се води настройка на трите мощности.

Прегряването не знам какво е, но поддържането го направи 10минути. Също така вдигни зададената температура на водата в котела. Ако си задал 60гр, вдигни на 65 градуса. Така ще има по-голям толеранс между температурата на която ще ти изключи стайния термостат и зададената максимална температура.

(градусите са примерни, не ми се рови да търся назад) Предполагам при теб се случва следното: температурата достига 50гр, изключва термостата, но продължава да работи още 2 или 3 минути редувайки мощност 2, мощност 1 и влиза в поддържане. (Това се вижда от меню "Управление на Т-стат, там са зададени времена от 60сек за всяка от трите мощности") Горелката виси 50 минути в поддържане, при което температурата в котела се дозагрява, достига зададената в котела и изключва. Ти си мислиш, че е изключила заради достигане на максималната допустима температура, а не заради стайния термостат.

Още едно уточнение. Поддържането освен, че ще го направиш 10мин, то не трябва да подава пелети в този режим и вентилаторът да бъде на 0%.

Сега се порових и видях написаното от теб, та не ми се вярва 11 градуса да са от едното поддържане. Та горната теза издиша :). Направи поддържането 10 мин пък да видим....:
"Зададена температура на водата в котела 60 градуса
В момента температурата на водата е 49 градуса и за това пали а вкъщи си е топло
Какво да правя сега господа?
Т на дисплея изчезна
Зареди си и сега запалване и съм сигурен че ще грее докато водата стане на 60 градуса"
gnt69 - майстор
чет ное 28, 2019 11:04 pmBuceador89 написа:
Нека да ви (ни) е честита. Имам принос към това хахаха
Ако оправя този проблем. Скоро може и да попитам как да си инсталирам Бгв. Ама надали. Вероятно ще ме убие те с камъни.
А според мен кучето е заровено в типа отопление, ако БГВ е приоритет горелката гори за да подържа огъня и градусите и ако бойлера изстине да го топли. За да работи коректно стайния трябва приоритета да е отопление. Трябва помпата за парното да си е включена в горелката за да работи коректно стайния. :partyman:
prascho - майстор
Да, БГВ-то не трябва да е отметнато.... и помпата да се включва от контролера на горелката. Да провери тази настройка и да докладва :).
gnt69 - майстор
пет ное 29, 2019 12:24 amprascho написа:
Да, БГВ-то не трябва да е отметнато.... и помпата да се включва от контролера на горелката. Да провери тази настройка и да докладва :).
Аз брах ядове с тия настройки преди 4-5 години, когато има и БГВ включено горелката не гаси от стаен термостат. Направих помпа бойлер да се включва през помпа отопление с контактен термостат по температура и грижи няма.
Той няма инсталирана БГВ.
Прасчо, тезата ти не издиша. Може да прегрее от едното поддържане като едното нищо- къщата топла, няма къде да разтовари и Т расте.
gnt69 - майстор
пет ное 29, 2019 6:17 amТрифон П.Трифонов написа:
Той няма инсталирана БГВ.
Прасчо, тезата ти не издиша. Може да прегрее от едното поддържане като едното нищо- къщата топла, няма къде да разтовари и Т расте.
А настройката на горелката на какъв режим е, важна е настройката без значение има или няма БГВ.
пет ное 29, 2019 8:12 amgnt69 написа:
пет ное 29, 2019 6:17 amТрифон П.Трифонов написа:
Той няма инсталирана БГВ.
Прасчо, тезата ти не издиша. Може да прегрее от едното поддържане като едното нищо- къщата топла, няма къде да разтовари и Т расте.
А настройката на горелката на какъв режим е, важна е настройката без значение има или няма БГВ.
Ако има включена БГВ, то сензора къде е мушнат, след като инсталация няма? А ако не е закачен сензор, то ще изписва грешка.
Патещия със СТ да си каже!
prascho - майстор
БГВ-то трябва да е...Имам спомен, че бе написал за две лампи, които светели....

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: