Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stridata - специалист
съб ное 16, 2019 6:42 pmandy_forresite написа:
Аз съм направил мощност 1 (тристепенен автоматик е моята) 1.3/55/1040 об и Поддържане няма как да се получи. Втора е 3.0/45/1320 об за да запълни скарата бързо. Гори 3-4 минути на мощност 2 и 12-14 мин на първа с 8-10° над антикондензния вентил. Като разход отиват 10 кг за 5 часа горене. Цената с тези пелети е 1.40 за това време. Беше хубава цена ...
А като модулация как са цифрите с такива настройки? Аз мойта я направих 1/55/~1000 и пак успява да дига градуси! Направо съм се видел в чудо, с тия буци. Тая година напправих малко подобрения с топлозагубите и...... Въпреки това за 24часа си ми думка по-чувалче и малко последните два дни. Странна работа? Топлим си котлето, а горе в стайте работят само лирата и коридорите. Инсталатора ми не пожела да ми отдели време за стаен термостат.
andy_forresite - майстор
За стаен термостат си. Може да опиташ и без помощ от инсталатор. Чувалче и малко за 24 часа е нищо за горене по термоглави. Силно казано горене. То се е мъчило да формира някакво огънче и е светело колкото да поддържа водата. С една дума - мъка. Не е ефективно това.

За първи ден съм с керпи. Забелязах че горят с ниски обороти. Направих зареждането на 1 сек. Понякога падат цяла шепа пелети за това кратко време, а друг път 10-15 пелетчета. За втора мощност имах само 3-4 минути, но ми омръзна да зяпам и оставих 2.3 секунди/45/1260 оборота. Без да отчете повече от 171 осветеност вдигна 2 градуса за тези 3-4 минути и застана на мощност 1. Не че ми трябва малко топлина, да не помисли някой. Пак си вървят 2 кг/час като и с предишните. Разлика в цената х2 #-o
Горил съм подобни пелети и проблемът с тях беше изключително твърд плътен нагар по страните на скарата, който се отстранява много трудно. Особено при страничен монтаж. Очаквам и с керпи да е така. Имаше и бучици за около 5 часа горене.
kalin72 - майстор
При мен също има буци, но се разпадат като ги пипна. Вентилатора ми на 3те степени и на съспенда е на 50%.
И кое е Х2? Ония другите са 2 пъти по-евтини от Керпи?
grants - специалист
Здравейте колеги,някой сблъсквал ли се е с горелка РБ 30 на, която подсветката на дисплея свети , а не се вижда менюто.Бяло петно.
andy_forresite - майстор
Не съм доволен от керпитата. Най-скапаната покупка за три години.
Еми да, Поповските бяха 140 лева. Керпи 280. Все вървят по две кила на час, само че са кекави скъпи пелети. Ще приключвам с тези глупости. Като ще се дават пари барем да е топло. Това за топли сгради, при които аха радиаторът се е затоплил до половината и вече минава в гасене, е добре. Но да се топлиш с тва... Пълен ташак.
m.eit - специалист
вт дек 03, 2019 11:16 pmandy_forresite написа:
Не съм доволен от керпитата. Най-скапаната покупка за три години.
Еми да, Поповските бяха 140 лева. Керпи 280. Все вървят по две кила на час, само че са кекави скъпи пелети. Ще приключвам с тези глупости. Като ще се дават пари барем да е топло. Това за топли сгради, при които аха радиаторът се е затоплил до половината и вече минава в гасене, е добре. Но да се топлиш с тва... Пълен ташак.
Напълно съм съгласен с тебе ,нема такъв боклук като керпи слънчогледови ! Януари се нагласих с тях,ама само с два тона, при мене не горят пушат и искаха 10% въздух повече от предишните слънчогледови ,пак на керпи но преди да купят новите машини ! Купиха новите машини и вместо само люспа взехза да слагат всичко ,стъбла .пити и т.н. :weedman:
tihomir123 - специалист
Здравейте
След като добавих 40 кв.м. подово отопление (на 3 кръга и още 1 бр.бойлер 80л.)към системата ми и вече станаха 160 кв.м.при зададени 51 гр. на водата без стаен термостат със слънчогледови на Автоматичен режим при модулация
10
5
0
не може да достине зададената темп.дори е на ръба и работи на мощност2 повече от 1-ва!
Дали ще е по добре да купя помпена група към подовото?
LazarGanev - "Велик майстор"
ср дек 04, 2019 6:59 amtihomir123 написа:
Здравейте
След като добавих 40 кв.м. подово отопление (на 3 кръга и още 1 бр.бойлер 80л.)към системата ми и вече станаха 160 кв.м.при зададени 51 гр. на водата без стаен термостат със слънчогледови на Автоматичен режим при модулация
10
5
0
не може да достине зададената темп.дори е на ръба и работи на мощност2 повече от 1-ва!
Дали ще е по добре да купя помпена група към подовото?
Извинявам се, че ще съм толкова рязък, ама такова безхаберие е направо недопустимо! почти на всяка страница повтаряме, че работната температура не трябва да е по-ниска от 60*С, че натурелското управление работи така, че работната температура да е с 5-10*С под зададената. Трябва ти не само отделна помпа за подовото, но и 2б р. смесителни вентили - един повишаващ за котела и един понижаващ за подовото. Не мога да си обясня как човек се решава на подобни инвестиции и при положение, че нищо не разбира, не иска да чете, но се натиска да си прави нещата, без да го е еня, че ще изпорти много повече, отколкото да плати на някой, който разбира!
kalin72 - майстор
вт дек 03, 2019 11:16 pmandy_forresite написа:
Не съм доволен от керпитата. Най-скапаната покупка за три години.
Еми да, Поповските бяха 140 лева. Керпи 280. Все вървят по две кила на час, само че са кекави скъпи пелети. Ще приключвам с тези глупости. Като ще се дават пари барем да е топло. Това за топли сгради, при които аха радиаторът се е затоплил до половината и вече минава в гасене, е добре. Но да се топлиш с тва... Пълен ташак.
Инте.есно ми е тогава при мен защо топлят???
Очевадно проблема не е горивото...
morfei1 - специалист
Не знам ма по-високата цена на слънчака, не гарантира по-нисък разход и стикера на чувалите не е гаранция, ако има такъв. Като е настроена горелката как си трябва и си "хванал" минимума разход на Kw-ти за час, който къщата ти иска да се стопли до желания градус при определена външна температура, и 10 пъти по-скъпи пелети да си купиш, разхода под това не можеш да свалиш.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: