Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср дек 04, 2019 10:01 pmkalin72 написа:
И причината е? Според мен увеличено подаване на пелети. Прав ли съм?
Увеличи подаването!
Снимките вече не се виждат.
Брат Ганев, ти ги видя- купчинката висока ли беше?
andy_forresite - майстор
Всъщност минималната мощност на хартия е 7.5 kw. Като количество 1,5 кг/ч.
ср дек 04, 2019 11:28 pmrashev4 написа:
Горелката работи 24 часа .
Изолацията е 5 сантиметрова вата. Не би ли трябвало да прави икономия след като киловатите са повече отколкото ми трябват ? Киловатите могат да се намаляват , по този начин дали ще се получи ?
Разходът дори е малък за 30-киловатовия вариант - 24 часа да поддържа водата около зададената температура. Рашев, много е трудно да се постигне това с по-малко 2 торби пелети за този модел. За да се формира пламък трябва да идва "материал". Да беше електрически котел щяхме да се съгласим с теб. Просто го приеми на доверие от нас че не се получава както го мислиш. Когато стаите се стоплят и термоглавите притворят става още по-сложно за горенето. Стига до "поддържане", което за мен не е добре. Тук много хора се кефят като видят това състояние (щото им пести пелетчета), но за мен това е грешна употреба. Единствената полза, която съм забелязал, е недопускане прегряването на котелната вода. Няма да водя спор с никой. Който иска да се грее и само на запалка, не ме засяга.
Премери ли колко грама пелети пуска шнека за 1 час? Там със свързването на двата кабела, които влизат в горелката за 230V, отвиване на долната скоба на гофрираната тръба, събиране на пелетите в съд (найлонова торба, кашонче и др.п.) за време 6 минути, претеглянето им на везна и умножаване по 10 за да се получи резултат за 1 час? Може би дозировките за трите мощности си ги нацелил щом само с 30 кг изкарва едно денонощие без спиране. На мен ми се струват високи и че "поддържане"-то често се е изписвало на дисплея.
rashev4 - помощник
Да наистина често е в режим поддръжка ...
rashev4 - помощник
Къде трябва да въведа стойностите , които изчислявам за количеството подавано от шнека ?
И аз няма да споря с Анди. Кой ши спори с нас двамата?!!

Неска не издържах и "драснах клечката" през UPSa, хем да напрая една тренировка на акумулаторите. Гооооолям кеф!!! Къщата изстинала до 14 градуса- женските остаили да са проветря и така ок. 36 часа. Два часа по късно, съм по тениска, термометрите са на 18 градуса, ама докат поемат стените от въздуха, ше мине поне още денонощие.

Анди, открий десетте разлики между олЮту и .... не знам ко гори тас мебелна фабрика, да га... !!! Битовите ли замърсяваме повече или промишлените, бизнеса демег, да го... и него!!!
Кюмюр черно беше, ма докат спра коолото, да снимам и поизчисти. Миналата година пак го бях качвал подобно.
https://photos.app.goo.gl/V6fGhBWHSZBVNF3SA

Рачев, в менюто, уа брат. Ръчкай, без ръчкане няма да стане!
grants - специалист
ср дек 04, 2019 6:25 pmfilmatoplo написа:
Веднъж подобен дисплей се оправи с рестарт на платката ,но последно време ги пращам до Варна на Натурела -да отиде и се върне с Еконт плюс ремонта струва колкото -1 шкембе ,тройка с гарнитура с 3 филии хляб и 1 бира образно казано :wink: или 25 лв.
Не се оправи от изключване .Горелката дали ще може да работи без дисплея,гледам демонтажа му е елементарен, 4 болтчета и две букси.Дайте някви координати на Натурелата ....там който се занимава с тях...благодаря предварително
Rumen89 - специалист
Здравейте,
Имам един въпрос към по запознатите. Защо трябва да поддържам над 60 градуса температура на водата след като в момента работи 50-55 градуса и всички термо глави затварят при тази температура. Системата ми е без трипътен вентил.
Rumen89 - специалист
Здравейте,
Имам един въпрос към по запознатите. Защо трябва да поддържам над 60 градуса температура на водата след като в момента работи 50-55 градуса и всички термо глави затварят при тази температура? Системата ми е без трипътен вентил.
grants - специалист
чет дек 05, 2019 6:10 pmRumen89 написа:
Здравейте,
Имам един въпрос към по запознатите. Защо трябва да поддържам над 60 градуса температура на водата след като в момента работи 50-55 градуса и всички термо глави затварят при тази температура. Системата ми е без трипътен вентил.
Ми няма нужда и според мен ,аз я карам в момента на 55 и е ок.Като дигна на 60 се дига и разхода.
чет дек 05, 2019 5:56 pmgrants написа:
... координати на Натурелата ....там който се занимава с тях...благодаря предварително
https://www.naturela-bg.com/bg/contacts/
А уж си Грантс!!! Звънни, поговорете си!!! Какити шти обяснят.
Успех!
Пък за градусите, ше разберете по натам. Имам си трипътен на 60, като котела се гаси по задание за буфер на 65 на дъното на буфера и над 70 в котела.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: