Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gogosto - специалист
Анди, По нагоре в темата видях въздуха на твоята горелка 38% май беше. Та викам си я да пробвам с керпито на 38%. Само на Р3 го сложих за тест. На втория ден горелката беше с връх нагоре и не виждаше пламък, та веднага 58% и всичко пак по старому. Бавното горене според мен не прави буците, защото, ако беше така аз постоянно трябваше да имам буци. Моята почти постоянно я виждам в суспенд (четвъртата степен настроена само да тлее) и всичко си е наред с керпито и това е за трета година без разлика от различните пратки пелети.
andy_forresite - майстор
Можеше да сложиш 38% за р1.
Процентите тук са разтегливо понятие. Няма нищо твърдо и непроменливо считано във всеки един дом. Това не е отнасяща се за цялата страна величина, като например увеличава се цената на тока с 10%, или увеличава се цената на водата с 15%; или от 2000 г досега инфлацията е 100%. Така, това са факти. А процентите вентилатор са пряко свързани с обдухването - фундаментален параметър при настройка на всяка пелетна горелка. В нас 38% в 7:00 сунтринта отговарят на 1060 об/мин. В 8:00 часа отговарят на 1140 об/мин... В 17:30 са 1100 об/мин, в 17:45-17:50 скачат на 1180, след 20:00 часа са 1260 и към 23:00 ч са 1030-1040 об/мин.
Значи аз ако съм установил че пелетите горят най-добре с 1130 оборота, трябва да си настроя "събития" на приложението в смартофона и да припкам до клавиатурата...
Другият фундаментален параметър за настройка е подаването на пелети или иначе казано - количеството гориво. Един ДВГ има най-добра мощност, отнесено към разхода на гориво, при стехиометрично сътношение 14.7:1. При пелетните горелки този параметър не ми е известен, при все че 6osi6 го е писал поне 3 пъти и все го забравям. Но няма значение. При подаването на пелети /гориво/ наблюдавам големи разлики. Веднъж пуска 5-6 пелетчета, а в друг изсипва като за р3. Последното е рядко, но колебанията в дозите са ясно видими. Зависи бай шнек колко пелети е загребал. Той не загребва еднакво количество. Понякога пропадат и остават кухини, а секундите подаване на гориво са си същите.
Така, значи за да настроим правилно горенето ни трябва съотношение въздух/гориво. Едното ми се променя ката час и другото също. Е, питам аз, как ^%$#^$&ck :x да стане тази работа. Отговор - с качествено гориво, което не е капризно откъм обдухване, което бързо се запалва и изгаря до пепел наподобяваща снеговалеж в тихата свята нощ.
С това се обявявам за неумеещ да си направя горенето и ще се мъча с оставащите има-няма 2.5 тона, след което с кеф няма да си купя повече от тези бонбони.
МИРАЖ - специалист
Весело посрещане на коледа грейковци :drinkers:
morfei1 - специалист
пон дек 23, 2019 10:56 pmspec написа:
По-интересно ми е в момента поведението на горелката при монтирани ел-термоглави на всеки радиатор......... Където и да съм, пък и не само аз, от телефончето цък-цък и готово.
Какви глави използваш? С каква система се управляваш през и-нет?
doobref - специалист
съб мар 30, 2019 10:35 pmbai_bradyra написа:
съб мар 16, 2019 1:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб мар 16, 2019 1:23 pmandy_forresite написа:
я ... да си кажа че Трифонов вече ще вземе пръчката :) .
Изумяваш ма! Кък пузна?!
За риба съм.
https://photos.app.goo.gl/KHxHhsbhBcqkDPDL6
A мериш ли я?

Изображение

Не бях влизал скоро. Сега разбрах , че се пуска и нов модел. Ще наминавам за опресняване на информацията :lol: Филме, като минах на газ миналата година ме пита какво ще правя Грейкото.Сега ти отговарям: Продавам го (котел РБ20, горелка РБ20, почистващи пружини, бункер 120 кг. и помпа Грундфос. Отделно мога да предложа и интернет управляем термостат Salus IT500) :lol: :lol: :lol: Ако някой се интересува- на лични :partyman:
Каква е цената? Аз съм с чугунен котел и горелка Грейко, но искам да го сменя.
spec - специалист
вт дек 24, 2019 11:57 pmmorfei1 написа:
Какви глави използваш? С каква система се управляваш през и-нет?
Честита Коледа на всички и наздраве! :drinkers:

morfei1, проучвах и гледах, прелагащите се в БГ, но цените ми бяха доста височки за цялостна система. Другото, което ме отказа, че използват за управление специално разработен за модела (подчертавам) софтуер. Например:https://play.google.com/store/apps/deta ... 310i&hl=en или https://play.google.com/store/apps/deta ... vity&hl=en
Т.е. ако излезе модел "ЪЮ800" и за него ли ще има разновидност ?!?!
Възползвах се от предимствата на www и се снабдих с показания на снимката Saswell. Приложението https://play.google.com/store/apps/deta ... mart&hl=en е съвместимо с Amazon Echo and Google Home и още някое беше, но и тези са достатъчни. Позволява да дадеш права на когото си пожелаеш за всички или само за някои термоглави (стаи), програмиране на часови температурни нива, t според времето отвън и много други. За достъп през интернет трябва да имаш рутер, в който се правят някои настройки.
Потвърждавам, че
пон дек 23, 2019 11:05 pmn.ganev написа:
................ си ги ползвам с Голям Кеф :cool:
Да допълня само, че пожеланията за весела Коледа ми се сбъднаха.
Развеселиха ме разискванията на тема преразход :?
и особено онези, които твърдят, че като отидат сами на плажа си плащат за 3 (три) шезлонга 30 лева, щото иначе един ще им излезе 15 лв и ще са в преразход :lol: :lol: :lol: .
вт дек 24, 2019 11:56 amТрифон П.Трифонов написа:
А може ли да оптимизира нещата и как?
В момента ми работят радиатори в 2 стаи, коридор и лира. В кухнята се готви- изключил е, коридора е с по ниска Т- съшо са изключили, работят само 1 радиатор и лира.Абстрахирай се от буфера! Според Т на водата, оценявам консумираната мощност на ок 2 киловата. Освен да постопля и коридора, но повече от 3 няма да станат. Да речем СТ е в онази стая и още не е подал Стоп, то котела ще прегрее и в поддържане, което може да се нагласи на 1,2,3 или 4 киловата. Тук идва другия проблем с бучките и лигавото горене назад, към шнека.
Давам за пример моята конфигурация, защото не зная неговата.
Как да стане?
Малииии, тука само котлона не е ясно в кой момент на колко е включен :shock:
Как да стане? - С ел-термоглави на всеки радиатор, а не само стаен.
Последна промяна от spec на чет дек 26, 2019 12:18 am, променено общо 2 пъти.
hidrazin - майстор
Голямата измама в новата българска история - пелети и пелетни горели.
Намират ли се още канарчета??? Вероятно да.
Човек каквото сам си причини и оня горе не мое да му помогне.
Весела Коледа и весели пелети в горелките (ако работят де). :-D
:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
чет дек 26, 2019 12:08 amhidrazin написа:
Голямата измама в новата българска история - пелети и пелетни горели.
Намират ли се още канарчета??? Вероятно да.
Човек каквото сам си причини и оня горе не мое да му помогне.
Весела Коледа и весели пелети в горелките (ако работят де). :-D
:partyman:
От много водка явно си объркал темата - горелките от тая тема си работят и недоволни собственици няма - горят си агропелети от отпадъци, най-екологичен енергоизточник. Канарчета тук няма, има кукувици, дет се чудят в коя тема да снесат. Хванала те е скуката май по празниците, та си търсиш къде да се заяждаш, ма не си улучил :-D . Разбираме те, че за да се арчи скъпия Ви ток от волтаици ще е арно сички да минат на климатици и ел. котли, ма няма как. Остани си със здраве, ма не в тая тема и не с тоя тон! Моля! :cool:
ср дек 25, 2019 11:56 pmspec написа:
...
Малииии, тука само котлона не е ясно в кой момент на колко е включен :shock:
Как да стане? - С ел-термоглави на всеки радиатор, а не само стаен.
Е, значи съм успял, щом запитаният не отговори на така поставеният риторичен въпрос.
Не съм от икономичните. В котелното ми Т е като в жилищните помещения.
Може да си прочел- с ел. глави съм, интернет контролирана система за отопление. За сега съм с два СТ, но ще станат повече. Не чакам да ми се изплатят в стотинки.
Присвоявам си форумната GP forresite, за цялостно литературно счетоводство.

И на мен ми стана интересно- какви термоглави ползваш?

Честита Коледа на всички!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: