Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
нед яну 05, 2020 3:38 pmandy_forresite написа:
......
Над мен има още един етаж с отделно отоплене и държат още по топло, тоест кирията там ми е 100% липса на загуби от таван, че даже може и да ме топлят с една 23kw камина. Котелното ми е под първия етаж та и оттам там намалям загубите, бе направо са чудя къде ги прахосвам тия 7.5т. А са сетих се, през куминЯ, че много пареше предходните сезони, ма тъй става кат подаваш 25kw, пък ти трябват максимум 12-13kw. Кротнахме я Спаска Ламята, за сега бива работата.
lakosste - специалист
Имам въпрос,който не знам дали е за темата но тъй като се отнася за горелка Грейки го задавам тук.
От 4 години съм с Грейки 20 и горя предимно дървесни пелети ,като през годините съм горил и слънчогледови но заради многото боклук все се отказвам.Забелязал съм обаче че на със слънчогледови горелката дава много стабилен и плътен пламък а с дървесните не е така.Досега съм пробвал над 15 производителя и незнам от настройки ли е от какво но такъв огън дървесните не могат да постигнат.Дори твърдя че и като калоричност слънчогледовите не отстъпват.
Вчера за пореден път пробвах слънчогледови но са някаква смеска с отпадъчен продукт от какао.Веднага горелката заработи със много добър пламък.Лошото е че се увеличи боклука но аз ги смесих две части дървесни и една част слънчогледови.Резултата е отново супер.При цена 235 за слънчогледа май ще продължа да смесвам защото дървесните са 380.
Къде според вас е проблема за да не могат дървесните да работят със стабилен пламък.
Сменял съм настройките много пъти,и с повече вентилатор и с по- малко но не мога да постигна резултата на смесените пелети.
В момента настройките ми са
3) 40 вент. 10 сек. зареждане през 47 сек.пауза
2) 36 /6.5/49
1) 32/4.2/50
Съспенд )29/3.5/60
Измервал съм грамажа на пелетите и за секунда зарежда 4.5 грама.
Измерването ми е точно защото го правих в два поредни дни като претеглих пелети които шнека пуща за една минута.И в двете измервания беше точно 265 грама.
ico_3 - специалист
Аз пък си изчистих гъвкавата тръба към комина и температурата на водата падна с 3-4 градуса.Възможно ли е да е от това.
grants - специалист
пон яну 06, 2020 9:34 amlakosste написа:
Забелязал съм обаче че на със слънчогледови горелката дава много стабилен и плътен пламък а с дървесните не е така.Досега съм пробвал над 15 производителя и незнам от настройки ли е от какво но такъв огън дървесните не могат да постигнат.Дори твърдя че и като калоричност слънчогледовите не отстъпват.
И аз съм на същото мнение. Недостатъка на слънчогледовите пелети е, че е малко повече боклука. Тази година съм със слънчогледови на Румис оил - Велико Търново и прави буци от време на време, като един път в деня изчиствам главата и няма проблеми.
grants - специалист
пон яну 06, 2020 12:10 pmico_3 написа:
Аз пък си изчистих гъвкавата тръба към комина и температурата на водата падна с 3-4 градуса.Възможно ли е да е от това.
Ице запушения комин може да ти се е явявал като турболатор малко ,напълно е възможно
lakosste - специалист
пон яну 06, 2020 6:27 pmgrants написа:
пон яну 06, 2020 9:34 amlakosste написа:
Забелязал съм обаче че на със слънчогледови горелката дава много стабилен и плътен пламък а с дървесните не е така.Досега съм пробвал над 15 производителя и незнам от настройки ли е от какво но такъв огън дървесните не могат да постигнат.Дори твърдя че и като калоричност слънчогледовите не отстъпват.
И аз съм на същото мнение. Недостатъка на слънчогледовите пелети е, че е малко повече боклука. Тази година съм със слънчогледови на Румис оил - Велико Търново и прави буци от време на време, като един път в деня изчиствам главата и няма проблеми.
Аз ги смесвам колега и боклука сякаш е по-малко.Вече втори ден съм така и сякаш като е смесен пелета сякаш дървесния пелети онищожава част от боклука.
grants - специалист
пон яну 06, 2020 7:56 pmlakosste написа:
пон яну 06, 2020 6:27 pmgrants написа:
пон яну 06, 2020 9:34 amlakosste написа:
Забелязал съм обаче че на със слънчогледови горелката дава много стабилен и плътен пламък а с дървесните не е така.Досега съм пробвал над 15 производителя и незнам от настройки ли е от какво но такъв огън дървесните не могат да постигнат.Дори твърдя че и като калоричност слънчогледовите не отстъпват.
И аз съм на същото мнение. Недостатъка на слънчогледовите пелети е, че е малко повече боклука. Тази година съм със слънчогледови на Румис оил - Велико Търново и прави буци от време на време, като един път в деня изчиствам главата и няма проблеми.
Аз ги смесвам колега и боклука сякаш е по-малко.Вече втори ден съм така и сякаш като е смесен пелета сякаш дървесния пелети онищожава част от боклука.
А дано....ама надали....
Dimytar11 - помощник
нед яну 05, 2020 3:38 pmandy_forresite написа:

Графиката не мога да я разчета. Липсват стойностите по двете оси. На тази платформа графиката на температурата вкъщи щеше да пълзи бавно наоре от 8:30 часа сутринта, да застане на 23° някъде към 11:30 и да седи хоризонтална до 00:30 ч. Към 01:00 ч щеше да започне спускане и така до към 08:30-09:00 сутринта, след което цикълът щеше да се повтаря.
Температурата е настроена на 21 градуса (в стаята) . Достигнатите градуси варират от 20,6 до 21, 2, не мога да ги закрепя да са константа. Днес наблюдавах показателите от запалването до достигане на зададената температура (на водата) - прилагам ги със снимка. Ако може да кажете дали е добре и дали може да се подобрят?
Прикачен файл:
Screenshot_20200107_173045.jpg
Screenshot_20200107_173045.jpg (101.99 KиБ) Видяна 2160 пъти
andy_forresite - майстор
С какъв котел е това? Аз съм с грейко 20 kw, 100 литра го дават. Разбира се те не се загряват изцяло, а по подобие на бойлер. При мен, без да съм го настройл на максимум, вдига по около 1.6 градуса в минута. Когато се разгори прилично стига до 2 гр в минута. При теб отива на 3°, което е много бързо.
Щом вътрешната температура е по вкуса ви и горенето е добро, значи всичко е наред.
Dimytar11 - помощник
вт яну 07, 2020 6:23 pmandy_forresite написа:
С какъв котел е това? Аз съм с грейко 20 kw, 100 литра го дават. Разбира се те не се загряват изцяло, а по подобие на бойлер. При мен, без да съм го настройл на максимум, вдига по около 1.6 градуса в минута. Когато се разгори прилично стига до 2 гр в минута. При теб отива на 3°, което е много бързо.
Щом вътрешната температура е по вкуса ви и горенето е добро, значи всичко е наред.
Виадрус u22c, 30kw. Горелката в е кутия под котела. Преди няколко дни беше много черен вътре, вдигнах въздуха и намалих малко времето за пускане на пелети. Сега е светлосив и ми се струва, че загрява по- бързо, въпреки, че преди това не съм правил такива замервания.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: